domov.kormidlo.sk
370.2K views | +7 today
Follow
 
Scoop.it!

Staré letní sídlo v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko přetvořili na minimalistický rodinný dům

Staré letní sídlo v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko přetvořili na minimalistický rodinný dům | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
Mnozí považují pozemky a staré stavby v chráněných krajinných oblastech za nevýhodnou koupi, nebo přímo vyhozené peníze. V případě, kdy člověk například zdědí takovou nemovitost, obvykle se ji snaží co nejdříve posunout dále, aniž by se potrápil a vymyslel způsob, jak by z ní mohl vytěžit co nejvíce, a v konečném důsledku ji přeměnit na hodnotný objekt pro sebe a svou rodinu.
Christin's insight:

Ze staré chaty minimalistický rodinný dům. Až neuveriteľná premena.

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktická domácnosť, pekné bývanie, zdravé potraviny
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Zmeňte totálne vzhľad vášho bytu BEZ renovácie: Potrebujete len tieto lacné drobnosti

Zmeňte totálne vzhľad vášho bytu BEZ renovácie: Potrebujete len tieto lacné drobnosti | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Na renováciu nie je vždy čas, financie a ani chuť. Preto vás poteší fakt, že sú veci, ktoré zásadne zmenia vzhľad vášho príbytku aj bez tohto trojboja. Ktoré to sú?

Christin's insight:

Ako zútulniť miestnosť a osviežiť ju v priebehu niekoľkých chvíľok? Nový dych, sviežosť či úplnú zmenu atmosféry v miestnosti dosiahnete výmenou textílií vo vašej obývačke. A nie, nehovoríme len o tradičných vankúšoch na pohovke!

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jak originálně nazdobit velikonoční vajíčka

Jak originálně nazdobit velikonoční vajíčka | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Také si nedovedete představit Velikonoce bez mísy nebo ošatky nazdobených vajíček? Barvení vajíček, ať už koupenými barvami, nebo v cibuli, řepě nebo špenátu vám ale přijde příliš jednoduché.

Christin's insight:

Pro vás je pak určitě technika tzv. madeirových vajíček, která svou přezdívku získala po madeirové výšivce, kterou připomínají. Je to zdobení vyvrtáváním dírek do jejich skořápek, zpravidla v kombinaci s následným dozdobením voskem.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Zero waste kuchyňa nie je módny výstrelok, ale životný štýl

Zero waste kuchyňa nie je módny výstrelok, ale životný štýl | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Viete, čo majú spoločné rodina a nulový odpad? KUCHYŇU! Áno, presne to miesto, kde prebieha podstatná časť rodinného života, kde sa varí jedlo a zároveň sa „kuchtia" aj vzťahy, hodnoty, životný štýl.

Christin's insight:

V rýchlosti každodenného života si často ani neuvedomujeme, že kuchyňa je doslova srdcom nášho domova. Znamená oveľa viac ako iba miesto, kde sa staráme o naše plné brušká. Je to miesto, kde sa rodinní príslušníci stretávajú, občas v letku, občas na dlhšie a debatujú.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dům z „kontejneru“ ovinutý verandami

Dům z „kontejneru“ ovinutý verandami | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Přízemní stavba nacházející se v Takaka Town District na Novém Zélandu, jenž je dílem architektů z Arthouse Architects, množstvím rozlehlých venkovních verand odkazuje na místní tradiční usedlosti s „ovinutými“ verandami a palubami.

Christin's insight:

Dům se rozprostírá na části rodinné farmy jeho majitelů a je dispozičně navržen tak, aby v něm mohli pohodlně bydlet dva lidé, přičemž je flexibilní v tom, že ho lze v případě potřeby lehce rozšířit a uzpůsobit potřebám rozrůstající se rodiny. Výchozím prvkem stavby se pro architekty stal přepravní kontejner, který majitelé dříve využívali ke zdejšímu dočasnému bydlení. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Interiér dvojizbového bytu v starom činžiaku, ktorý nenavrhol architekt

Interiér dvojizbového bytu v starom činžiaku, ktorý nenavrhol architekt | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Keď som po kamennom schodisku vystúpila do jedného z bytov vo vinohradskom činžiaku z počiatku 20. storočia, zhlboka som vydýchla. Samozrejme, dali mi trochu zabrať schody, ale hlavne ma očaril interiér, ktorý nenavrhol architekt, ale módna návrhárka.

Christin's insight:

Keď viete, že hlavou i srdcom rekonštrukcie je Alexandra Pavalová z Timoure et Group, očakávate vkus a súlad. Trochu ste ale zvedaví, ako si odevná dizajnérka poradila s dispozíciou a technickými riešeniami. Hneď, keď do bytu vstúpite, je vám však jasné, že Alexandra, ktorá spolu s Ivanou Šafránkovou založila v roku 1992 odevnú značku, si môže od módnych kolekcií pokojne odskočiť i k navrhovaniu bytov. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

12 trendů, které promění váš obývací pokoj k nepoznání

12 trendů, které promění váš obývací pokoj k nepoznání | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Předsíň návštěvy vítá, obývací pokoj jim zase prozradí něco o našem životním stylu, zálibách či práci. Svou povahou je tato místnost více intimní, než si myslíme. Při zařizování obývacího pokoje vycházíme především z vlastních potřeb a zvyklostí, daností prostoru, který se snažíme "obléci" do zvoleného stylu. Vybrali jsme dvanáct nejžhavějších trendů.

Christin's insight:

Nadčasový minimalismus je osvobozen od všeho balastu v podobě prezdobenosti, "kudrlinek na nábytku" či vyumělkovaností, které jsou příznačné pro jiné styly. Věci nemají být jen krásné, ale i funkční. Převažují jednoduché linie nábytku na pozadí přírodní scenérie, které díky velkým zaskleným plochám prostupují pozvolna do interiéru. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dům s interiérem z betonu

Dům s interiérem z betonu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Čtyřčlenná rodina toužila po místě, kde bude radost bydlet. A to dalo vzniku tomuto nenápadnému a elegantnímu domu v bratislavských Rusovcích z rukou architektonického studia plusminusarchitects. A jak to už bývá, majitelé jsou s konečným výsledkem nadmíru spokojeni. A vy? Líbí se vám interiér, kde velkou roli hraje zejména beton?

Christin's insight:

Interiér celého domu je laděn do příjemných odstínů šedé barvy spolu s černou a bílou. K vyvážení této palety barev zde slouží zejména dřevěné prvky, jichž si můžeme všimnout na podlahách i nábytku z masivu. Jak jsme říkali již v úvodu, velkou roli v tomto interiéru má i beton, jejž najdeme na stropech, ale i na stěně v obývací části domu. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Deväť spôsobov ako zmeniť steny bez maľovania 

Deväť spôsobov ako zmeniť steny bez maľovania  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nemáte čas alebo chuť na maľovanie? Svoje štyri steny si môžete oživiť aj iným spôsobom. Existuje mnoho rôznych trikov, ako obliecť miestnosť do nového šatu - a my vieme, ako to dosiahnuť v priebehu pár hodín!

Christin's insight:

Čo takto siahnuť po washi páske, maliarskom pere, tapete či iných jednoduchých materiáloch, ktoré dodajú stenám ten správny akcent? S trochou trpezlivosti vyčarujete aj vy doslova umelecké dielo.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Módne je prešívať staršie veci

Módne je prešívať staršie veci | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V Bangladéši sa pred rokmi zrútila budova, ktorá v krajčírskej dielni pochovala viac ako tisíc žien a detí. Deň tragédie, 24. apríl, je dnes dňom módnej revolúcie, ktorá zdôrazňuje otázky etiky pri výrobe módnych značiek.

Christin's insight:

Odevy z druhej ruky sú pre mnohých otázkou ekonomiky, no sú obnosené veci dosť módne? Zdá sa, že áno.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 trendov v záhradnom nábytku 

5 trendov v záhradnom nábytku  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Aký záhradný nábytok bude vašim novým spoločníkom na terase, pri grile či na balkóne? Aby ste sa v sortimente záhradného nábytku vyznali a dobre si vybrali ten najkrajší a najpraktickejší, pripravili sme pre vás pár tipov a postrehov.

Christin's insight:

Záhradné zostavy podľa spôsobu využitia delíme na jedálenské a relaxačné. Pre záhradný nábytok všeobecne platí, že jednotlivé kolekcie obsahujú stôl, stoličky alebo kreslá. Jednotlivé rady dopĺňajú aj lavice, taburetky a výrobky šité na mieru deťom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Linoleum, dlažba alebo parkety? Vieme, ktorá podlaha je v kuchyni najužitočnejšia! 

Linoleum, dlažba alebo parkety? Vieme, ktorá podlaha je v kuchyni najužitočnejšia!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dlažba, lino, parkety - vieme, čo je pasé!
Ak práve teraz uvažujete nad novou podlahou vo svojej kuchyni, radi vám to uľahčíme. Okrem farby a dizajnu si totiž isto kladiete aj otázku, z akého materiálu by vaša podlaha v ideálnom prípade mala byť. A odpoveď môže byť jednoduchšia, než ste tušili!

Christin's insight:

Čo vlastne očakávame od kuchynskej podlahy? Nechajme si dizajnovú stránku na neskôr a pozrime sa najprv na praktické požiadavky a očakávania. Rozhodne je jedným z najdôležitejších kritérií jednoduché udržiavanie a vysoká odolnosť.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svět bydlení – aktuální trendy pro jaro 2019

Svět bydlení – aktuální trendy pro jaro 2019 | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Trendy v interiérovém designu se neustále mění. Tým odborníků společnosti Hornbach aktivně sleduje nejnovější vývoj, který udává směr v oblasti bytového vybavení. Přinášíme vám čtyři nejnovější trendy bydlení pro jaro 2019, s kterými bude váš domov moderní a stylový.

Christin's insight:

Mezi aktuální interiérové trendy letošního jara patří Green Fantasy, Be Balanced, Loving Earth a Warm Welcome. Pro každý ze stylů jsou podstatné rozdílné barvy, materiály a doplňky, které interiér přemění na moderní bydlení.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Átriový rodinný dom v Žiline 

Átriový rodinný dom v Žiline  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Rovinatý pozemok, rôznorodá okolitá zástavba, absencia súkromia... Pôdorys v tvare písmena "L" reaguje na okolitý kontext. Nárožie uzatvára blok letnej kuchyne. Vzniká átrium, ktoré je zo všetkých strán clonené pevným, alebo posuvným tienením. Vnútorný “dvor" sa tak v letných mesiacoch stáva stredobodom obytného priestoru.

Christin's insight:

Jednopodlažný obytný blok prízemia je rozšírený o materiálovo odlíšené poschodie s nočnou časťou. Systém terás vytvára rôznorodé priestory s odlišným stupňom intimity a prepája všetky obytné miestnosti s exteriérom. Obytné miestnosti na prízemí sa cez rozmerné presklenie otvárajú do záhrady. Poschodie je kľudovou zónou s vlastnou strešnou terasou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nástrahy pri rekonštrukcii bytu: Na čo treba dať pozor?

Nástrahy pri rekonštrukcii bytu: Na čo treba dať pozor? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Už teraz plánujete, že po zime sa pustíte do rozsiahlej rekonštrukcie bytu? Tak smelo do toho! Prv než sa ale pustíte do rekonštrukcie, máme pre vás niekoľko dobrých rád, ako sa vyhnúť komplikáciám a možným rizikám.

Christin's insight:

Pustiť sa do rekonštrukcie bývania nie je jednoduchá vec. Ak ste sa však pre rekonštrukciu rozhodli, vopred si všetko dobre premyslite a naplánujte, aby vás počas rekonštrukčných prác nezaskočili nepríjemnosti a komplikácie. Na čo si teda pri rekonštrukcii treba dať pozor?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dřevostavba jako kombinace dřeva a skla?

Dřevostavba jako kombinace dřeva a skla? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Plánování jednopodlažního domu stojícího nad starým cihlovým sklepem bývalého statku trvalo projektantům téměř rok. Následná stavba domu pak zabrala rok a půl. A co bylo výsledkem této dlouhé práce? Krásná novostavba plná skla a dřeva.

Christin's insight:

Hlavním cílem architektů bylo vytvořit takový dům, do něhož se dostane velké množství přirozeného denního světla i přírody. Těmto požadavkům se učinilo zadost, když se uvnitř domu vytvořily světlíky, ale i velké skleněné plochy v obývacím pokoji a jídelně, dále pak konzolová a částečně krytá terasa. Právě terasa se stala jakýmsi místem, kde lze trávit svůj volný čas v létě i v zimě – za neustálého pocitu, že se nacházíme v přírodě.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

10 inšpirácií na veľkonočné dekorácie 

10 inšpirácií na veľkonočné dekorácie  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Každý rok o takomto čase si vravím, že iba uvarím vajíčka s cibuľou a mám z krku nejaké veľkonočné "hendmejdy."

Christin's insight:

A potom sa pristihnem, ako zízam na krásne profi fotky jarných vencov, ležérne spočívajú na vchodových dverách, dojímam sa, keď vidím naaranžované cibuľky, kvetinky, milujem tulipány. Ach, zase ma to chytilo.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Spojená kuchyňa s obývačkou - áno alebo nie?!

Spojená kuchyňa s obývačkou - áno alebo nie?! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Aké funkcie v sebe spája obývačka?Premýšľali ste niekedy nad tým, na koľko rôznych činností slúži?
V mnohých domácnostiach je totiž takmer univerzálnou miestnosťou na väčšinu činností, ktoré doma robíme. Áno, a napriek tomu ešte stále slúži aj ako hlavná prijímacia miestnosť pre návštevy, preto sa snažíme, aby vyzerala čo najreprezentatívnejšie. Ako však správne skĺbiť všetky jej funkcie?

Christin's insight:

V minulosti bola obývačka výstavnou skriňou domácnosti. Od pani domácej sa očakávalo, že bude mať obývačku vždy v nablýskanom stave, aby v nej mohla kedykoľvek privítať návštevu, ideálne aj s vhodným pohostením ku káve.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jaký materiál vybrat do kuchyně

Jaký materiál vybrat do kuchyně | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kuchyňské nástěnné panely a pracovní desky dokážou udělat i z celkem obyčejné linky mimořádně stylovou kuchyni. Kromě toho, jejich moderní a propracované povrchy vám ušetří čas věnovaný údržbě. Na výběr je nejen obrovské množství estetických dekorů, ale i funkčních materiálů.

Christin's insight:

Hlavní roli v každé kuchyni hraje samozřejmě kuchyňská linka. Ale neméně důležitou roli, zejména co se designu týče, má zástěna. Časy, kdy na stěně dominovaly zejména obkládačky, jsou už dávno pryč. Na výběr jsou dnes dřevěné, kamenné, laminátové či skleněné zástěny, množství barev a vzorů, ale linku mohou zdobit i vaše vlastní motivy. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov 

TOP veľkonočné dekorácie, ktoré získate za pár centov  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Veľkonočné dekorovanie nemusí mať každý doma rovnaké a už vonkoncom tieto ozdôbky nemusíte len kupovať!

Christin's insight:

Od Veľkej noci nás delí pár týždňov, a to je čas, kedy treba myslieť nielen na jarné upratovanie, ale napríklad aj na veľkonočné ozdoby. Niekto slávi sviatky jari naozaj intenzívne, iný len tak sporadicky, ale nejaké tie ozdoby na dvere sa určite zídu.

A nemusia byť iba kupované. Práve naopak, ručne vyrobené sú krajšie, originálnejšie a samozrejme aj lacnejšie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

TAKTO zvládnete renováciu kuchyne za jeden jediný víkend, wau 

TAKTO zvládnete renováciu kuchyne za jeden jediný víkend, wau  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nie každá renovácia musí trvať týždne. S dobrým nápadom, s rozumným plánom a s chuťou pustiť sa do nového projektu zvládnete menšiu renováciu svojej kuchyne aj za jediný víkend! Ako na to a čo všetko máte šancu zvládnuť?

Christin's insight:

Nie vždy potrebujeme meniť celú kuchyňu, nie vždy máme na to financie. A tiež je možné, že väčšie obnovenie svojej kuchyne plánujete až o niekoľko rokov alebo práve riešite len rýchle zútulnenie svojho dočasného bývania.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kuchyně, která je skutečným srdcem domova

Kuchyně, která je skutečným srdcem domova | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kuchyně není jen místem, kde se vaří. Každý den tady začíná i končí. Scházíme se v ní s přáteli a rodinou. Připravujeme zde sváteční obědy i běžné večeře. Je středobodem domova. A proto musí být dokonalá. Nechte se inspirovat spotřebiči , které nabízejí špičkové funkce, chytré senzory, nadčasový design a intuitivní ovládání.

Christin's insight:

Inovativní technologie a automatické funkce vestavných trub vám ušetří spoustu času i práce. Vybírat můžete ze široké nabídky klasických pečicích trub i kompaktních spotřebičů, modelů s mikrovlnným ohřevem nebo v kombinaci s párou, které jsou ideální nejen pro zdravé vaření.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020 

Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Aké sú aktuálne a super horúce trendy v kuchyniach na túto a nasledujúcu sezónu? Nebudeme klamať, rozhodne vám vyrazia dych. Moderná kuchyňa je prosto miesto plné úžitku a funkčnosti, a zároveň tvorí dôležitú súčasť dizajnu celej domácnosti. Skrátka, v novej kuchyni sa budete cítiť skutočne dokonalo!

Christin's insight:

K trendom kuchýň, ktoré vám predstavíme, môžeme jednoznačne povedať, že spravia dojem nielen na vás, ale na každého, kto do vašej kuchyne zavíta. Sú nápadité, hravé, a pritom lahodia oku bez toho, aby zabúdali na prísnu funkcionalitu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Skandinávské podkrovní bydlení

Skandinávské podkrovní bydlení | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Krásné světlé podkroví se slunnou terasou orientovanou na jih se nachází v samém srdci Švédska, ve Stockholmu. Kromě převahy čistě bílé barvy a velkorysého prostoru zaujmou návštěvníky tohoto podkrovního bytu především zachované původní prvky, mezi které patří trámové stropy, cihlové zdi a krb.

Christin's insight:

Podkrovní bydlení zaujímající 152 m2 v sobě mísí skandinávský i rustikální styl. Zachované původní prvky si notují s těmi moderními, čímž si interiér získává neskutečně přitažlivé kouzlo. Jednotlivé vybavení místností může plně vystoupit na odiv díky převaze všudypřítomné bílé barvy. Stropní trámy, obnažené cihly i přirozeně krásné podlahy tak na sebe právem strhávají pozornost. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Túto vec v kuchyni všetci podceňujete! Dokáže ale úplne zmeniť celý priestor 

Túto vec v kuchyni všetci podceňujete! Dokáže ale úplne zmeniť celý priestor  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Sú kusy nábytku, ktoré vedia v priestore doslova čarovať. Práve preto je zásadné neignorovať ich, ale vybrať si tie najlepšie! Pýtate sa, čo máme na mysli?

Christin's insight:

Jednoznačne barové stoličky! Tie sú v kuchyniach čoraz viac populárnejšie. Kedysi ojedinelé kusy nábytku dnes nájdete v rôznych prevedeniach a v dizajnoch. Podľa čoho vyberať a aké sú najnovšie trendy?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Malé kuchyne a žiadna klaustrofóbia: Týchto 5 trikov je cesta, ako to dosiahnuť 

Malé kuchyne a žiadna klaustrofóbia: Týchto 5 trikov je cesta, ako to dosiahnuť  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Niektoré kuchyne sa musia vtesnať do mini priestorov, no potrebujú zvládať to, čo aj tie, ktoré majú k dispozícii poriadnu porciu metrov štvorcových. Samozrejme, bez klaustrofóbie pri varení aj počas jedenia. A predstavte si, dá sa to!

Christin's insight:

Len zopár metrov štvorcových k dispozícii je obmedzujúcich, no priestor steny majú všetky kuchyne, preto je v malom priestore škoda ho nevyužiť. Správne vyskladaný rebríček z poličiek totiž vyčistí priestor od pocitu, že sa steny približujú či na vás padajú, čo sú typické prejavy klaustrofóbie.

more...
No comment yet.