domov.kormidlo.sk
316.2K views | +126 today
Follow
 
Scoop.it!

Prestavba starej Mlynice na moderný priestor v Bratislave už beží

Prestavba starej Mlynice na moderný priestor v Bratislave už beží | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
V bratislavskom Novom Meste bez väčšej mediálnej pozornosti prebieha prestavba starého brownfieldu, ktorý môže v priemyselnej zóne priniesť možnosti na bývanie, prácu i kultúru. Za komplexom nazvaným Mlynica je stavebno-developerská firma ise, známa najmä menšími projektmi v hlavnom meste.
Christin's insight:

Premena brownfieldov na obytné či kancelárske priestory. Tento trend prichádza už aj k nám. Parádička.

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktický život kresťana
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Kúpeľňové trendy na tento rok: Matná čierna, dlhé závesy a starožitnosti 

Kúpeľňové trendy na tento rok: Matná čierna, dlhé závesy a starožitnosti  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Poviete si, že v našich malých sídliskových kúpeľniach nie je šanca zmeniť nič k lepšiemu? Niekedy stačí dobrá inšpirácia a chuť a ide i to. Ak bývate vo vlastnom dome, o to lepšie. Tu je zopár tipov ako si urobíte miestnosť na hygienu naozaj šik a štýlovú, a nemusíte ju hneď rekonštruovať.

Christin's insight:

Matná čierna farba vynikne najmä na svietidlách, kovaniach, úchytkách a dodá vašej kúpeľni špeciálnu atmosféru. Najkrajšia je v kombinácii s bielymi stenami alebo drevom. Ak chcete dosiahnuť honosnejší štýl, kombinujte s mosadzou. V predaji sú už aj matné čierne batérie, je to veľmi pôsobivý prvok do každej modernej kúpeľne.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Takto sa stavia moderný pasívny dom. Je úsporný a dizajnovo zaujímavý

Takto sa stavia moderný pasívny dom. Je úsporný a dizajnovo zaujímavý | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pasívnym domom roku 2017 sa stala drevostavba Dom na veternom kopci neďaleko Prahy od štúdia Archcon atelier, píše iDnes. V kategórii Ostatné energeticky úsporné budovy porota ocenila vzdelávacie a poradenské centrum Otvorená záhrada v Brne, navrhnuté firmou Projektil architekti.

Christin's insight:

Víťazný dom je dvojpodlažná drevená stavba s podlahovou plochou 176 metrov štvorcových. "Zaujala nás architektúra civilného prejavu s triezvym použitím a kombináciou prírodných materiálov, tvarovo skromný objem, atraktívny vnútorný priestor a dobre riešená strecha," uviedol predseda poroty Josef Smola.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

FOTO inšpirácia: Zabudnite na neutrál a šplechnite vašej kuchyni trošku farby. Určite neoľutujete!

FOTO inšpirácia: Zabudnite na neutrál a šplechnite vašej kuchyni trošku farby. Určite neoľutujete! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Štatistiky dokazujú, že najmilovanejšia farba v kuchyniach slovenských gazdiniek je biela. Snehobiele kráľovstvo má svoje výhody aj úskalia a tento neutrál vyhovuje mnohým. Biela je svieža, žiari čistotou, s malým priestorom robí divy a kedykoľvek ju môžeme vyzdvihnúť farebnými doplnkami. 

Christin's insight:

Presaďte však vo svojej domácnosti trošku vlastného charakteru a pustite sa do sveta farieb. Nemusí to byť hneď novučičká kuchynská linka. Postačí štetec, farba a možno bezfarebný lak, nové úchytky a vaša kuchyňa dostane úplne nový dych. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Toto je náš byt a volá sa Sophia: Poďte s nami na návštevu Marty a Tomka do historického Krakova

Toto je náš byt a volá sa Sophia: Poďte s nami na návštevu Marty a Tomka do historického Krakova | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Marta a Tomek bývali roky v podnájme a len čo sa im naskytla možnosť kúpiť povalu pod strechou neveľkého bytového domu v poľskom Krakove, neváhali. Sami si netrúfli čo najefektívnejšie sa vyrovnať s plochou len devätnásť štvorcových metrov, preto to nechali na profesionál

Christin's insight:

Architekt Karol Cieplinski zo štúdia Blackhaus ju majstrovsky premenil na vzdušný a maximálne funkčný obytný priestor. Atraktívnemu podkrovnému bývaniu nič nechýba. Na malej ploche je plne vybavená kuchyňa spojená s jedálenským kútom a obývačkou a kúpeľňa. Najvyššia časť zošikmeného stropu dokonca dovolila vybudovať nad kúpeľňou a toaletou komfortné miesto na spanie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Praktické finty na zväčšenie izby – bez búrania!

Praktické finty na zväčšenie izby – bez búrania! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Bez búrania, bez kúpy nového bytu, bez rezania do panelu. Iba opticky, esteticky a veľmi šikovne vás naučíme, ako si spraviť malý priestor zdanlivo väčším tak, aby ste sa v ňom cítili stále útulne, ale o niečo viac priestrannejšie ako doteraz.

Christin's insight:

Zrkadlo je kľúčom nielen k tomu, aby ste sa videli sami, ale aby ste videli aj izbu väčšou ako je. No na toto čarovanie so zrkadlom je potrebné ho správne umiestniť. Pretože len vtedy bude mať ten správny účinok. Zásada je zavesiť zrkadlo na protiľahlú stenu oproti oknu. To automaticky odrazí svetelné vlnenie a vnesie do miestnosti viac svetla. Dokonca spraví krajšou aj izbu s menšími oknami, ako by si zaslúžila.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Atriový rodinný dům se zelenou střechou a kamennou fasádou

Atriový rodinný dům se zelenou střechou a kamennou fasádou | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Atriový dům s kamennou fasádou působí na první pohled velmi skromně, přesto poskytuje dostatek soukromí, zajímavé zákoutí a sluneční prostory.

Christin's insight:

V okolí pozemku stojí různé typy rodinných domů, domy se sedlovými i rovnými střechami, rekonstrukce, staré původní i nové stavby, a tedy architekti neměli model, kterému by měli přizpůsobit. O to více však trvali na rozhodnutí použít jednoduché tvary. Přitom všem dům vůbec nepůsobí ztracený v prostoru, právě naopak.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Inšpirujte sa: Spálňa v prírodných tónoch a materiáloch

Inšpirujte sa: Spálňa v prírodných tónoch a materiáloch | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Chcete sa v spálni obklopiť iba prírodnými materiálmi? Možností je neúrekom . Akí prísni budete pri výbere, záleží na vás. Riešiť totiž môžete aj podkladovú vrstvu podlahy, materiál spojov na nábytku, lepidlá či použité farby na stene a textíliách. 

Christin's insight:

Ak chcete byť naozaj dôslední, pátrajte po menších lokálnych výrobcoch. Tí garantujú pôvod suroviny a vedia presne, ako bola spracovaná či ako bol produkt vyrobený. Druhá možnosť je spoľahnúť sa na rôzne typy ekoznačiek.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako býva odborník na bývanie: Pozrite si byt skúseného interiéristu

Ako býva odborník na bývanie: Pozrite si byt skúseného interiéristu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Tento byt zaujme tým, že je neobyčajne obyčajný. Nenájdete tam žiadne priveľmi extravagantné prvky - a napriek tomu zanechá silný dojem.

Christin's insight:

Toto je najlepší dôkaz toho, že náramný dojem urobíte aj bez krikľavosti, ligotu či uletených nápadov. Byt známeho austrálskeho odborníka na interiéry Jonathana Richardsa v Sydney neobsahuje žiadne priveľmi ligotavé prvky - žiadne zlaté kľučky, okázalé krištáľové lustre, ani krikľavé farby. Napriek tomu nenudí.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Inšpirujte sa: Ako spojiť obývačku s kuchyňou

Inšpirujte sa: Ako spojiť obývačku s kuchyňou | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Spojenie obývačky s kuchyňou sa dnes stáva samozrejmosťou . Aby ste však vytvorili bezchybný celok , inšpirujte sa našimi desiatimi radami.

Christin's insight:

1. V kuchynskej časti obývačky sa snažte eliminovať hluk a výpary. Spotrebiče vyberajte s nízkou hlučnosťou. Pri odsávači zohľadnite aj dostatočný výkon vzhľadom na veľkosť miestnosti.

Niektoré modely môžete dokonca v lete využívať ako klimatizáciu. Ak chcete odstrániť neželaný buchot pri zatváraní dvierok, vyberte si tichý samodotvárací mechanizmus.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Plánujeme záhradu snov: Na čo všetko si treba dať pozor?

Plánujeme záhradu snov: Na čo všetko si treba dať pozor? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Naplánujte si záhradu tak, aby ste sa v nej dobre cítili, dokázali odložiť starosti, nabrať energiu a mohli v nej s rodinou plnohodnotne tráviť čas.

Christin's insight:

To všetko je možné, iba ak bude záhrada korešpondovať s vami a vašou rodinou, s potrebami a so snami. Dôležité sú nielen praktické prvky, čiže kde stolovať, kde umiestniť pieskovisko, ale i niečo, čo vo vás vyvolá pozitívne emócie. Môže to byť dávny sen o jazierku, klasické ohnisko pripomínajúce detstvo či čítanie knihyna lavičke pod rozkvitnutou pergolou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Šik bývanie na Kolibe: Byt s osobitým charakterom a dynamikou 

Šik bývanie na Kolibe: Byt s osobitým charakterom a dynamikou  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Už pri prvom stretnutí s majiteľkou holobytu v novostavbe bolo zrejmé, že výsledkom by mal byť interiér s osobitým charakterom a dynamikou. Byt, ktorý jej poskytne nielen užívateľský komfort a pohodlie, ale bude aj odrazom jej vlastného štýlu.

Christin's insight:

PRAKTICKÝ NÁPAD. Stenu medzi varnou časťou a zvyškom kuchynskej linky zdobí tabuľa s kriedovou farbou, kam si domáca pani môže zapisovať poznámky či recepty.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

6x trendy, ktoré sú už dávno OUT: Toto by ste mali z vášho domova okamžite odstrániť!

6x trendy, ktoré sú už dávno OUT: Toto by ste mali z vášho domova okamžite odstrániť! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Trendy prichádzajú aj odchádzajú. Čo by už naši hostia pri najbližšej návšteve nemali vidieť?

Christin's insight:

Koľko z týchto hriechov štýlového interiéru sa nájde u vás doma?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dizajnérky radia: Ako kombinovať trendy horčicovú farbu?

Dizajnérky radia: Ako kombinovať trendy horčicovú farbu? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Tak sa teda pýtame a Ivana a Simona odpovedajú:

Christin's insight:

Na naše šikovné dizajnérky sa obrátila Tatiana s problémom možnosti kombinovať jej obľúbenú horčičovú farbu s inými kúskami.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Premena kuchyne: Je prefarbenie dreva chybou?

Premena kuchyne: Je prefarbenie dreva chybou? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pri renováciách starších kuchýň sa majitelia niekedy rozhodnú prefarbiť starú linku inou farbou namiesto toho, aby ju vyhodili a vymenili za zbrusu novú.

Christin's insight:

Drevená kuchynská linka je klasika. Najmä, ak ide o kvalitný výrobok z drevených dosiek, ktorý je takmer nezničiteľný. Ak sa dvierka poškriabu, možno ich jednoducho prebrúsiť a prelakovať. Navyše, štruktúra a farba dreva dodáva interiéru dojem domáckosti a útulnosti.
Pozrite si aj: Dvojica sa pustila do vlastnoručnej renovácie kuchyne. Pomáhali si videonávodmi z internetu!

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nech je doma veselšie: Vneste si do domácnosti viac pestrosti! 

Nech je doma veselšie: Vneste si do domácnosti viac pestrosti!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Odborníci to volajú „eklektický štýl". Ide o očarujúcu zmes rôznorodých prvkov, ktorej výsledkom nie je chaos, ale chutný šalát farieb a optimizmu.

Christin's insight:

Zariadiť si domácnosť v eklektickom štýle nie je také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Hoci tento štýl doslova prekypuje farbami, vzormi, štruktúrami a množstvom detailov, nejde o lacnú zmes. Vo výsledku nevidno chaos, sklad starín alebo nebodaj znepokojujúci neporiadok a špinu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Rodinný dom pre štvorčlennú rodinu inšpirovaný tradičnou srbskou architektúrou 

Rodinný dom pre štvorčlennú rodinu inšpirovaný tradičnou srbskou architektúrou  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Základnou požiadavkou investorov bolo, aby celá rodina mohla tráviť viac času spolu. Preto sú najdôležitejším ťažiskom domu práve spoločenské priestory nachádzajúce sa na prízemí. 

Christin's insight:

Veľkolepá spoločenská časť zahŕňa obývací priestor a jedálenský stôl. Kuchyňa je odčlenená, s priestorom jedálenskej časti ju spája barový pult. Na prízemí sa ešte nachádza spálňa s vlastnou kúpeľňou. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Súťaž Interiér roku: Priestranný rodinný byt s praktickými riešeniami 

Súťaž Interiér roku: Priestranný rodinný byt s praktickými riešeniami  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Byt na 9. poschodí rezidenčného projektu Vltava je o krásnom výhľade, čistých líniách, svetlom a vzdušnom priestore aj o rodinnom bývaní s dôrazom na praktické riešenia.

Christin's insight:

Kuchyňa s jedálňou zaberá ako najobývanejší priestor bytu miestnosť s najkrajším výhľadom. Barové „raňajkové“ sedenie poskytuje komfort pri komunikácii s osobou na druhej strane kuchynskej linky, a to s výhľadom, ktorý i v najponurejšom počasí vytvára nádhernú živú kulisu. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Trendy pre interiér: Steny s nápadom

Trendy pre interiér: Steny s nápadom | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

K najnovším trendom zariaďovania interiérov a exteriérov dnes určite patrí aj kamenný dizajn a jeho čisté línie. Avšak ani pre architekta nie je jednoduché zapracovať do interiéru napríklad skutočné betónové bloky, ktoré v kombinácií či už so sklom alebo kovom vytvárajú ultra moderný vzhľad.

Christin's insight:

Našťastie dnešné obkadové materiály ponúkajú širokú škalu imitácii rôznych kamenných povrchov, ktoré sú na nerozoznanie od originálu. Jednou z  noviniek na trhu kamenných obkladov sú polyuretánové imitácie v  podobe roliek.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Garsónka sa zmenila na nepoznanie. Kuchyňu presunuli do kumbálu a vznikol vkusný priestranný byt

Garsónka sa zmenila na nepoznanie. Kuchyňu presunuli do kumbálu a vznikol vkusný priestranný byt | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Okamžite tak vyriešil problém, kde bude Andrea spolu s matkou bývať, konečne sa mohli presťahovať do vlastného bytu, píše idnes.cz. Lenže v byte sa tak trošku pred desiatkami rokov zastavil čas a ženy nemali potrebné peniaze na rekonštrukciu. Prihlásili sa teda do televíznej šou Jak se staví sen, ktorá sa zameriava na rodiny v ťažkej situácii. 

Christin's insight:

Jelena prišla po krátkom manželstve o všetko. Jej manžel sa nehanbil a zobral trojročnej dcérke hračky, trojkolku aj rodinné fotografie. Chcel ich potrestať a všetky veci pravdepodobne vyhodil. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jednoduchý prízemný domček v Rusovciach pre bezstarostné nažívanie

Jednoduchý prízemný domček v Rusovciach pre bezstarostné nažívanie | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Starší manželia ostali v päťizbovom byte postupne sami. „Bol pre nás dvoch zbytočne veľký. Chceli sme sa presťahovať do menšieho,“ spomínajú. Navyše bývali vo štvrti pod Slavínom a chodenie do kopca bolo čoraz náročnejšie. Preto mali v úmysle nájsť si niečo na rovine. Pôvodné plány na dvojizbový byt však nakoniec zavrhli.

Christin's insight:

„Manžel stále niečo majstruje. To ho baví. Neviem si predstaviť, čo by robil bez dielne, hlavne teraz, keď už je na dôchodku. V dome sme si mohli všetko prispôsobiť presne podľa našich potrieb,“ zdôvodňuje domáca pani.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

FOTO + VIDEO: Dokonalá rekonštrukcia kuchyne vtesnaná do 90 sekúnd

FOTO + VIDEO: Dokonalá rekonštrukcia kuchyne vtesnaná do 90 sekúnd | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pozrite si s nami dnes inšpiratívnu premenu kuchyne v rodinnom dome, ktorá sa skutočne vydarila. Pôvodne boli steny žlté, skrinky drevené a celá miestnosť tmavá a akási nevľúdna. Dnes je z miesta moderná vidiecka kuchyňa, ktorá si pýta pozornosť a je plná svetla. 

Christin's insight:

Pôvodné skrinky nahradili modernejšie, biele, prišla novučičká podlaha, stropné svietenie, náter, pracovná plochy, dvere na komoru a tak ďalej. Slová sú zbytočné, pozrite si radšej VIDEO pod článkom a zmenu môžete porovnať aj v našej FOTOGALÉRII.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Elegantný rodinný dom v Michalovciach bez výrazných vonkajších obmedzení

Elegantný rodinný dom v Michalovciach bez výrazných vonkajších obmedzení | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Navrhnúť dom bez výrazných vonkajších obmedzení vyzerá ako zadanie snov, často je to však pre architekta náročnejšia úloha ako stavba, ktorej vzhľad výrazne determinuje okolie. Pri dome v novovznikajúcej štvrti, v podstate uprostred polí, preto architekt Hudák uprel svoj pohľad „dovnútra“ – zameral sa na vytvorenie príjemného súkromia pre trojčlennú rodinu s dospievajúcim synom.

Christin's insight:

Bez chladenia. Po roku bývania sa potvrdilo, že v dome nie je potrebná klimatizácia. Je to vďaka kvalitnej izolácii, presahom strechy na južnej strane a exteriérovým žalúziám.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Farby roka 2018: Výrazné striedajú pastelové 

Farby roka 2018: Výrazné striedajú pastelové  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Úprimnosť, spriaznenosť a konektivita. Aj takto definoval svetový inštitút farieb – Pantone – farebnú paletu roka 2018, v ktorej výrazné farby vystriedajú tie pastelové.

Christin's insight:

Štýl 1: Modrá
Studené farby oceánu: tyrkysová, mentolová, petrolejová i kráľovská modrá v kombinácii s bielou, matnou zlatou i farbou dreva vnesú svieži vietor do nejedného moderného interiéru.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Päť kreatívnych nápadov, ktoré opticky zväčšia vašu kuchyňu

Päť kreatívnych nápadov, ktoré opticky zväčšia vašu kuchyňu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Máte pocit, že vaša kuchyňa vyzerá stiesnene? Tu je päť tipov, ktoré do malej kuchyne vnesú pocit priestrannosti.

Christin's insight:

Ak vo svojej kuchyni máte okno, pre ktoré ste stratili drahocenné centimetre pri plánovaní kuchynskej linky, skúste ho využiť. Napríklad dvoma otvorenými poličkami, na ktoré môžete umiesť sadu pohárov či tanierov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Podnájom v Bratislave stojí približne toľko ako hypotéka

Podnájom v Bratislave stojí približne toľko ako hypotéka | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ani vlaňajší väčší záujem ľudí o kúpu vlastného bývania nestlačil ceny prenájmov. Práve naopak - za podnájom pýtajú majitelia bytov viac ako pred rokom. Rozdiel je v desiatkach eur.

Christin's insight:

Vlastné bývanie alebo prenájom? Na Slovensku naďalej stále jednoznačne víťazí bývanie vo vlastnom.

 

Jedným z dôvodov je pomer ceny nehnuteľnosti a ceny prenájmu. V Rakúsku, Nemecku či Veľkej Británii je výhodnejší prenájom, na Ukrajine ci v Moldavsku je kúpa jednoznačná voľba. Aj Slovensko patrí medzi krajiny kde je výhodnejšie vlastniť nehnuteľnosť. Viac v grafe cena nehnuteľnosti vs. ceny prenájmu.

more...
No comment yet.