domov.kormidlo.sk
333.7K views | +150 today
Follow
 
Scoop.it!

Na úchvatnom mieste si svojpomocne postavili netradičnú drevenicu!

Na úchvatnom mieste si svojpomocne postavili netradičnú drevenicu! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ostrov nazvaný Skardsøya sa nachádza približne 2-3 hodiny cesty autom od známeho Trondheimu. Drsná krása pobrežia natoľko zlákala rodinu, že sa rozhodli v skalnatom teréne kúpiť pozemok a postaviť si na ňom chatu.

Christin's insight:

Zvonku neprístupná a elegantná, zvnútra útulná a plná pohody – presne takto by sme mohli opísať chatu, ktorú si na pobreží jedného z mnohých ostrovov pri nórskom fjorde postavili samotní majitelia.

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktický život kresťana
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Řadový domek o šířce pouhých 6 metrů dnes slouží ke spokojenosti čtyřčlenné rodině

Řadový domek o šířce pouhých 6 metrů dnes slouží ke spokojenosti čtyřčlenné rodině | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Architekti ze studia BFDO Architects přebudovali řadový domek na konci ulice o šířce pouhých šest metrů tak, aby maximálně využili existující přední i zadní přístavbu a vnesli do prostoru maximum možného denního světla. 

Christin's insight:

Dům prošpikovali světlíky, prosklenými stěnami a rohy. Zasáhli také do objemu budovy a pečlivě upravili proporčnost jednotlivých místností, tak, aby dům co nejlépe sloužil čtyřčlenné rodině.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mužský svet s dôrazom na jednoduchosť: Elegantný trojizbový byt v Bratislave (VIDEO)

Mužský svet s dôrazom na jednoduchosť: Elegantný trojizbový byt v Bratislave (VIDEO) | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nadčasová kombinácia dominantnej čiernej a teplého dreva vytvorila pôsobivý pánsky interiér. Dva kontrastné odtiene symetricky rozdeľujú priestor do jednotlivých zón. Pod taktovkou dvoch dizajnérov tak vznikol mužský svet s dôrazom na jednoduchosť, luxus a eleganciu.

Christin's insight:

Lokalita, v ktorej si majiteľ bytu vybral nové bývanie, mu už dávnejšie prirástla k srdcu. Menší byt, ktorý opúšťal, bol situovaný len 500 m od súčasnej novostavby. Dôvodom zmeny bola potreba väčšieho priestoru, vybraný holobyt mu veľkosťou i dispozíciou maximálne vyhovoval. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Útulný mestský byt v retro štýle

Útulný mestský byt v retro štýle | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Amsterdamská štvrť Oud West je obľúbeným miestom mladých ľudí vďaka neopakovateľnej a uvoľnenej atmosfére. Ponúka bohaté kultúrne vyžitie a veľa príležitosti na zábavu, zároveň sa tam však môžete cítiť ako na vidieku. Nájdete tam aj tento milý byt.

Christin's insight:

Predtým, ako sa Reinhout de Gross presťahoval do tohto bytu, zariaďovanie a vybavovanie domácnosti nejako veľmi neprežíval. Akonáhle však mal v rukách kľúč k svojmu novému kráľovstvu, vyrazil na svoju prvú výpravu za doplnkami a nábytkom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 kritérií pre výber strešnej krytiny na váš dom 

5 kritérií pre výber strešnej krytiny na váš dom  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Šikmá strecha je už overená tradícia, ktorá je konštrukčne i finančne náročná, možno však pod ňou vytvoriť zaujímavý obytný priestor. Na to, aby vám v ňom bolo príjemne, treba myslieť už vopred pri jej projektovaní. Zásadný vplyv na optimálnu klímu pod strechou má jej zateplenie, dômyselné vetranie i tienenie v letných mesiacoch.

Christin's insight:

Patrí k najdôležitejším parametrom pri výbere krytiny. Šikmá strecha má definovaný sklon strešných rovín od 10° do 45°, pričom za optimálny sa považuje 45° sklon zaručujúci správny odtok vody a nezadržiavajúci sneh. Na strechy s malým sklonom sa používajú plošné krytiny. Krytinu z malorozmerných prvkov je ideálne použiť od sklonu 22°. Pri väčšom sklone strechy je výber krytín veľmi široký.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Rekonstrukce 200 let staré stodoly

Rekonstrukce 200 let staré stodoly | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V parném létě je zapotřebí se příjemně osvěžit, a tak se dnes vydáme na výlet do Sarreyeru, jedné z nejpůvabnějších vesnic ležících na svahu Valley of Bagnes ve francouzském kantonu Valais, který se rozprostírá v alpské oblasti jihozápadního Švýcarska.

Christin's insight:

V této oblasti plné nádherných přírodních kontrastů se totiž nachází 200 let stará stodola, kterou si zamiloval a koupil mladý pár – a vdechl jí tak nový život.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Moderný byt v jednoduchom škandinávskom štýle so štipkou španielskeho temperamentu 

Moderný byt v jednoduchom škandinávskom štýle so štipkou španielskeho temperamentu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Z obyčajného panelákového bytu sa architektovi podarilo vytvoriť zaujímavý koncept interiéru pre mladú rodinu. Moderný a jednoduchý škandinávsky štýl v sebe nesie štipku španielskeho temperamentu.

Christin's insight:

Zadanie čitateľa

Chcela by som zrekonštruovať obývaciu miestnosť. Plánujeme si ju prepojiť s kuchyňou, časť priečky budeme búrať, aby sme v stene vytvorili širší otvor. V rohu pod oknom by som chcela mať elektrický kozub, ktorý by mohol sčasti siahať do kuchyne. Pri okne si viem predstaviť drevený stôl pre šesť ľudí, ideálne rozkladací.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Navštívili sme loft mladej Slovenky s dokonalými farebnými akcentmi

Navštívili sme loft mladej Slovenky s dokonalými farebnými akcentmi | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Hankina predstava ideálneho bývania je industriálne ladený loft. Prvým krokom na ceste k nemu sa stal na pohľad štandardný dvojizbový byt. Ten sa však od väčšiny iných malých bytov niečím odlišuje. 

Christin's insight:

Vďaka tomu, že vznikol z kancelárskych priestorov bývalej banky, disponuje veľkou devízou – vyššími, trojmetrovými stropmi. Tie miestnostiam s nie rozšafnou podlahovou plochou priestorovo výrazne pomohli.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Prízemný drevodom s peknou záhradou vo vtáčom koridore neďaleko Trnavy

Prízemný drevodom s peknou záhradou vo vtáčom koridore neďaleko Trnavy | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Posledný dom v tichej ulici v obci neďaleko Trnavy je bydliskom sympatického manželského páru, ktorý si ho z veľkej časti svojpomocne premenil na útulný domov s peknou záhradou. Chcelo to niekoľko dobrých nápadov, šikovné ruky a cit na zariaďovanie pani domácej.

Christin's insight:

CENTRÁLNY PRIESTOR má steny vysoké cez 4 metre a okná umýva pani domáca na rebríku. Dnu však privádzajú dostatok denného svetla, takže jej to neprekáža.

OBRAZY NA STENÁCH v dome majiteľka rada obmieňa. Momentálne tam visia New York a Bratislava.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pýcha Banskej Štiavnice: Zrekonštruovaný dom z roku 1683

Pýcha Banskej Štiavnice: Zrekonštruovaný dom z roku 1683 | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
História domu siaha až do 17. storočia, takže hovoríme približne o roku 1683. Historické pramene, z ktorých by bolo možné zistiť presné obdobie vzniku, sú, žiaľ, zničené, predpokladá sa však, že Berg na svojom mieste stál už v roku 1600. Budovu spočiatku vlastnili rôzni remeselníci, mäsiari, ale aj advokáti a publicisti.
Christin's insight:

Kedysi ruina, dnes pýcha banského mesta. Dom, v ktorom je 51 okien, 40 dverí, 108 schodov, no aj 96 obrazov, má rozlohu štedrých 364 štvorcových metrov a nesie hrdé meno Berg.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Inšpiratívne nápady, ako zariadiť detskú izbu 

Inšpiratívne nápady, ako zariadiť detskú izbu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Doprajte deťom izbičku, ktorá ukryje všetky ich sny a tajomstvá a kde sa zároveň budú cítiť bezpečne. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek štýl, jedno je isté – nesmie v nej chýbať láska.

Christin's insight:

Ak pri zariaďovaní detskej izby neviete, po akom motíve siahnuť, zvieratká zútulnia každú izbičku. Krásne sa vynímajú na drevených úložných boxoch, ale aj v podobe milých dekorácií, akými sú misky, hrnčeky alebo nástenné ozdoby. K tomu uštrikovaný kamarát na mojkanie a žiadne dieťa sa viac necíti samo.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Víkendová chata pro dva

Víkendová chata pro dva | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Každý má jinou představu o víkendovém příbytku, ale pro většinu z nás je tato dřevěná chata jako stvořená pro víkendový relax skvělou možností k tomu, abychom se ocitli v poklidném útočišti, kde se uprostřed přírody nabízí romantika jako na dlani a zároveň tu nechybí komfort, na jaký jsme z domova zvyklí

Christin's insight:

Tato chatka skýtá útočiště před hektickým způsobem života a nabízí návštěvníkům poklidnou idylku se spoustou možností k poznávání blízkého okolí. Podlahové vytápění či kamna v malém obývacím pokoji vám zajistí, že vám nebude zima ani v zimních měsících. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Sprchová miestnosť: Nie je to len sprchový kút

Sprchová miestnosť: Nie je to len sprchový kút | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Sprchový kút vždy ostane len kútom a to malým. A nech aj ako luxusným, nemôže sa rovnať svojou krásnou a podmanivosťou so sprchovou miestnosťou. Tá sa v súčasnosti stáva zaujímavým doplnkom bývania a v princípe si ju môže dopriať každý. No všetko má svoje pre aj proti.

Christin's insight:

To, či si kúpite drahý, alebo lacný sprchový kút sa pri predaji nehnuteľnosti prakticky vôbec neodrazí. No len čo budete mať sprchovú miestnosť, tak môže razantne stúpnuť cena domu pri predaji. Pretože tento segment je stále považovaný za luxus, za ktorý si treba priplatiť.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako si zútulniť spálňu: Inširujte sa týmito 20 štýlmi! 

Ako si zútulniť spálňu: Inširujte sa týmito 20 štýlmi!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V spálni trávime priemerne asi tretinu svojho dňa, preto je veľmi dôležité, aby nám táto miestnosť poskytovala dokonalý oddych. Inšpirujte sa, ako si ju zútulniť a prispieť tak k pokojnému a nikým nerušenému spánku.

Christin's insight:

Ak si chcete v spálni vychutnávať zaslúžený odpočinok, nesmiete zabudnúť ani na správny výber návliečok. Tie miestnosť nielenže krásne spestria, ale zároveň sa vďaka ich príjemnému materiálu a milým vzorom budete cítiť v posteli priam kráľovsky.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nový trend v sedačkách: Pozrite sa, čo práve letí! 

Nový trend v sedačkách: Pozrite sa, čo práve letí!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Sedačky môžu byť krásne, estetické, ale aj rozkladacie, funkčné. Ale môžu byť aj vzpruhou vášho interiéru, ak nájdete niečo nové, netradičné a ešte aj zdravšie. Reč je sedačkách s vysokým operadlom. Nechajte sa opantať ich krásou.

Christin's insight:

Móda sa v princípe opakuje a sedačky s vysokými čelami a opierkam tu už boli. Patrili k luxusnejším kolekciám a ich dizajn patrí do začiatku dvadsiateho storočia. Napríklad z roku 1939 pochádza unikátna jednoduchá pohovka v decentnom štýle s vysokou opierkou a nízkym sedákom navrhnutá pre radnicu v Kodani.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Praktická garsonka v městském stylu

Praktická garsonka v městském stylu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kombinace geometrických tvarů, moderny a přírodních materiálů zní jako nereálné spojení. Ne však v malém bytě, který se nachází v samém srdci Madridu.

Christin's insight:

Kontrast jednotlivých textur vytváří příjemnou kombinaci jak barev, tak materiálů. Dřevěné trámy, cihlové obložení stěn, tapeta i železná konstrukce nábytku se k sobě skvěle hodí.

Optického zvětšení prostoru a pocitu vzdušného bytu je zde dosáhnuto díky jednotné, světlé, dřevěné podlaze spolu s dominantní bílou barvou zdí. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jak barvy oživí interiér

Jak barvy oživí interiér | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Přestože může být v bytě či domě vše perfektní a funkční, pokud schází bytu cosi oživujícího, není to ještě ono. Tím „něčím“ může být vhodně užitá barva u nábytku, výmalby či doplňků, která má obrovskou schopnost vdechnout bytu život právě živostí barev. Na příkladu izraelského bytu v Tel Avivu je krásně vidět, co udělají odstíny zelené, modré a měděné s jinak decentním interiérem.

Christin's insight:

Apartmán obývají architekti Amir a Chen Navonovi a je speciální tím, že se nachází v budově, která byla postavená v roce 1930 ve stylu Bauhaus a jako bonus k bytu patří výhled na jeden z nejkrásnějších bulvárů ve městě. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako sa dajú využiť staré dvere? Máme pár nápadov! 

Ako sa dajú využiť staré dvere? Máme pár nápadov!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Staré veci si zaslúžia druhú šancu. Po rokoch používania získali neopakovateľné čaro, ktoré novým veciam často chýba. Stačí sa na nich pozrieť novými očami a prisúdiť im nový účel. Presvedčite sa sami ako fantasticky môžu v interiéri vyzerať staré dvere...

Christin's insight:

Mnohí ľudia pri rekonštrukcii vymenia dvere iba preto, že im pripadajú nemoderné. Bez rozmýšľania nahradia kvalitné drevené za duté voštinové dvere, ktoré možno vyzerajú dobre, ale netlmia hluk. Ak patríte k tým, čo tak urobili, nezúfajte. Staré dvere môžete nájsť v zbere, alebo kúpiť v bazári. Ich kreatívnou recykláciou získate nápaditý kúsok do akejkoľvek miestnosti v byte.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kuchyňa s mosadznými prvkami: To je proste klasika!

Kuchyňa s mosadznými prvkami: To je proste klasika! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nielen v bižutérii sa opäť na výslnie dostali žlté kovy. Na chuť im zjavne prišli aj trendoví dizajnéri. Prirodzene, v skutočnosti nejde o naozaj zlaté doplnky (výnimkou sú paláce arabských šejkov). V našej realite ide o zaujímavé rúčky, držiaky alebo úchytky z mosadze.

Christin's insight:

Zaujímavé pritom je, že populárne sú mosadzné detaily s vysokým leskom, ale aj tmavšie, s nádychom patiny. Ako zistíte aj v našej fotogalérii, mosadz je mimoriadne fotogenická: skvele vyzerá v modernej kuchyni, ale aj v tej tradičnej. Dokonca sa jej rovnako dobre hodí biela, ako napríklad aj sýta machovo zelená.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kuchyňa pod kontrolou: 8 tipov, ako mať poriadok a prehľad 

Kuchyňa pod kontrolou: 8 tipov, ako mať poriadok a prehľad  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Jednoduchými fintami sa dá v kuchyni udržať poriadok celkom ľahko a navyše, ani pri upratovaní sa nenadriete.

1. Kupujte priesvitné nádoby
Poriadok v chladničke sa ukazuje ako horúca (haha) téma. Na to, aby v nej bol aspoň väčšinu času poriadok, máte tieto možnosti: Nenakupovať.

Christin's insight:

Zakázať všetkým členom domácnosti prístup. Alebo: rozdeliť si potraviny podľa druhov nielen na jednotlivých policiach, ale aj v plastových nádobách - najlepšie sa osvedčili priehľadné.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jak zabezpečit byt či dům před odjezdem na dovolenou?

Jak zabezpečit byt či dům před odjezdem na dovolenou? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Slunce pálí a každý by nejraději trávil veškerý svůj čas u vody. Dětem začaly prázdniny, dospělým čas dovolených. A zlodějům? Čas žní. Proto aby vás po příjezdu z exotických dálek nebo z venkovských prázdnin u babičky nečekalo neštěstí v podobě vykradeného domova, je třeba jej před odjezdem důkladně zabezpečit.

Christin's insight:

Existuje celá řada zabezpečení, jejichž kombinací se váš domov může stát opravdu nedobytnou pevností. Otázkou je, kolik peněz chcete do zabezpečení svého bydlení investovat. K tomu, abyste zloděje spolehlivě odradili, však spolehlivě postačí bytelná okna a dveře, kvalitní zámek a případně i alarm.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

FOTO: Drevo v kúpeľni vnesie do priestoru príjemné teplo

FOTO: Drevo v kúpeľni vnesie do priestoru príjemné teplo | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Rozmýšľali ste už nad drevom v kúpeľni? Vďaka svojmu príjemnému vzhľadu sa drevo stále teší medzi ľuďmi veľkej obľube.

Je potrebné však poukázať na to, že nie každý druh sa môže umiestniť do vlhkého prostredia. Vhodné sú skôr exotické dreviny ako tie, ktoré rastú u nás na Slovensku. Medzi také patria napríklad tík, merbau, jatoba či wengé.

Christin's insight:

Keď sa pre niektorý z nich rozhodnete, pripravte sa však na to, že budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Sú totiž o niečo drahšie ako tie naše.

Zo slovenských druhov vyskúšajte dub, buk, agát, javor alebo céder. Aby však vydržali v náročnom kúpeľňovom prostredí, musíte im zabezpečiť špeciálnu úpravu aj silnú impregnáciu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dům pro Vysočinu: Pro drsný kraj staletí osvědčené řešení

Dům pro Vysočinu: Pro drsný kraj staletí osvědčené řešení | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pozemek se nachází na okraji vesnice, kolem pole, lesy, rybníky a kopce… Dům je tvarově lapidární. Jednoduchá banální stodola - osvědčený kvádr se sedlovou střechou. Pro drsný kraj staletí osvědčené řešení.

Christin's insight:

Jsou použity klasické materiály: kámen, sklo, dřevo, černý kov. Fasáda je kamenná. Kolem tepelně izolačního keramického zdiva je 180mm kamenná přizdívka se 40mm provětrávanou vzduchovou mezer. Všechen kámen byl použit z okolních polí tak, jako kdysi. Oplechovaná ostění odkazují na současnost.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Farebný trend Pure&Simple – inšpirované severom

Farebný trend Pure&Simple – inšpirované severom | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Jeden z tohtoročných interérových trendov je farebná kombinácia s názvom Pure&Simple, inšpirovaná životným i interiérových štýlom hygge. Pure&Simple je určený všetkým, ktorý si chcú zo svojho domova vytvoriť oázu pokoja a relaxu. Hygge je štýl života, kedy sa človek cíti byť šťastný a spokojný. 

Christin's insight:

Tento pocit sa dá vytvoriť aj v interiéri. Viete, ako si zariadiť bývanie, aby ste sa v ňom cítili šťastne? Podstatou je obklopiť sa vecami, ktoré evokujú pocit pohody.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Do ružova: Tri tipy na zaručene dobrý spánok

Do ružova: Tri tipy na zaručene dobrý spánok | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Vstať ráno mrzutý nie je najlepší štart do nového dňa. Jeden, dva dni sa dajú zvládnuť, no dlhodobo nepokojný spánok už má asi hlbšiu príčinu. Niekedy sa stačí poobzerať po spálni. Okrádač vášho pokojného spánku môže byť schovaný práve tam.

Christin's insight:

Podľa odborníkov sa človek za noc otočí aj stokrát. Ak by každý mimovoľný pohyb zvukovo zaznamenávala aj vaša posteľ, na pokojný spánok môžete zabudnúť. Vŕzgajúca posteľ je vážny problém, zvlášť keď sa začne ohlasovať pár mesiacov od kúpy. V očiach známych síce môžete pri prezentovaní tohto neduhu vyzerať ako poriadny divoch, no príčina býva zvyčajne prozaickejšia – nekvalitný výrobok. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Rekonstrukce bytu s jasným rukopisem architekta: Ze 70letého bytu moderní

Rekonstrukce bytu s jasným rukopisem architekta: Ze 70letého bytu moderní | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Při realizaci rekonstrukcí hraje vždy velkou roli souhra mezi majitelem nemovitosti a architektem. Když musí architekti přizpůsobovat svůj projekt ne zrovna nejvhodnějším přáním pana domácího, výsledek může působit chaoticky. Úplným opakem je zrekonstruovaný byt na Račianské ulici v Bratislavě.

Christin's insight:

V tomto bytě po rekonstrukci cítit hravost, ale především silnou individualitu. Je ušitý doslova na míru potřebám svých obyvatel a nebojí se ukázat pravou tvář. Jelikož jde o byt ve starším domě z 50. let minulého století, bylo ho třeba předělat tak, aby vyhovoval moderním potřebám. 

more...
No comment yet.