domov.kormidlo.sk
324.9K views | +31 today
Follow
 
Scoop.it!

Prečo mladí ľudia prestali kupovať byty?

Prečo mladí ľudia prestali kupovať byty? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
Výskum uka­zuje, že ľudia vo veku 30 – 35 rokov, takz­vaná gene­rá­cia milé­nia, iba zried­kavo kupujú nehnu­teľ­nosti. Ďal­ším fak­tom je, že dokonca nena­ku­pujú ani veľmi drahé veci.
Christin's insight:

Vlast­niť auto, byt, či nebo­daj dom bolo done­dávna merad­lom úspe­chu. Dnes to však už neplatí. Stále väčší počet mla­dých ľudí po celom svete nemá záu­jem o kúpu nehnu­teľ­nosti.

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktický život kresťana
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Pruhovaný trend zakryje nedostatky každého interiéru!

Pruhovaný trend zakryje nedostatky každého interiéru! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pruhy v interiéri ponúkajú jednoduchý a bezpečný spôsob ako pracovať s priestorom. Ide o nástroj, ktorý opticky miestnosť rozšíri alebo zúži, prípadne zníži či zvýši. Pruhmi dokonca viete odpútať pozornosť od krivých stien.

Christin's insight:

Pruhy môžete v interiéri použiť kdekoľvek, od interiérových doplnkov až po steny a podlahy. Jednoduchý vzor účinkuje spoľahlivo a vtip spočíva v tom, že pruhov nemusí byť vôbec veľa. Niekedy stačí aj jeden, len ho treba vhodne umiestniť. Podľa toho, čo potrebujete „vyriešiť" si zvolíte šírku, orientáciu a farebnosť pruhov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

OSB doska: V interiéri je oveľa užitočnejšia, než si (možno) myslíte! 

OSB doska: V interiéri je oveľa užitočnejšia, než si (možno) myslíte!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

OSB doska sa zrodila koncom sedemdesiatych rokov v USA. Za jej vznikom stál výborný nápad - využiť veľké množstvo odpadu pri spracovaní dreva. Tento produkt však jednoznačne napĺňa konštatovanie „z núdze cnosť". OSB dosky sú lacnou, ale dôstojnou náhradou masívneho dreva a v interiéri majú široké využitie.

Christin's insight:

OSB (oriented strand board) sa vyrábajú lisovaním veľkoplošných triesok rôzneho dreva, najčastejšie ide o smrek a borovicu. Pomocou polyuretánovej živice, ktorá funguje ako spojivo sa pod tlakom lisujú v troch alebo štyroch vrstvách triesky do veľkoformátových dosiek.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Z čoho postaviť murovaný dom? Vyberte si ten správny murovací materiál

Z čoho postaviť murovaný dom? Vyberte si ten správny murovací materiál | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Murovaný dom je v našich končinách najčastejšou voľbou – pri tomto rozhodnutí obvykle zavážia nielen vlastnosti stavebného materiálu či hotovej stavby, ale aj tradícia, zvyk, skúsenosti... Je to jednoducho srdcovka. Ak tiež plánujete stavať murovaný dom, môžete si vybrať z viacerých moderných materiálov.

Christin's insight:

Pálené tehly sú bezpochyby klasikou a dodnes najobľúbenejším stavebným materiálom u nás. Prvou sympatickou vlastnosťou tehál je, že ich základom je prírodný materiál, rovnako aj to, že sa dajú recyklovať. Vypaľovaním získavajú dobre známu pevnosť a rozmerovú stabilitu a tiež prakticky neobmedzenú životnosť.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 tipov, ako premeniť lacné kuchynské spotrebiče na dizajnovky 

5 tipov, ako premeniť lacné kuchynské spotrebiče na dizajnovky  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ak nemáte na luxusné dizajnové elektrospotrebiče, improvizujte. Spôsobov, ako si vylepšiť chladničku, práčku, sporák alebo umývačku riadu aj bez drahej výmeny, je pritom niekoľko.

Christin's insight:

Tajomstvom takmer dramatickje premeny je kvalitná kriedová farba, kovový držiak a - riadna dávka trpezlivosti. Na to, aby farba naozaj dobre chytila a neostali fľaky, totiž bude treba chladničku pripraviť a následne viackrát pretrieť.Ak neľutujete čas, investícia sa vyplatí.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Renovujete kuchyňu? Týchto 5 vecí vám pomôže a ušetrí vám nervy 

Renovujete kuchyňu? Týchto 5 vecí vám pomôže a ušetrí vám nervy  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ak vás už varenie vo vašej starej kuchyni neteší, nastal najvyšší čas na zmenu. Čo hovoríte? Spísali sme pre vás 5 vecí, ktoré by ste mali vedieť ešte predtým, než si vyhrniete rukávy a pustíte sa do práce.

Christin's insight:

Vaša nová kuchynská linka sa vám musí páčiť, to je jasné. Všetko si až do posledného centimetra premerajte a premyslite, aby ste vedeli, či je pre vás vhodná kuchynská linka v tvare „L“, alebo sa vám do kuchyne zmestí len linka pozdĺž steny. Nie je asi nič horšie, ako si priviesť domov kuchynské skrinky a zistiť, že sa do kuchyne nezmestia. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Drevostavba roka 2017: Porotu presvedčil ultranízkoenergetický dom zo Slovenska

Drevostavba roka 2017: Porotu presvedčil ultranízkoenergetický dom zo Slovenska | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Výsledky súťaže Drevostavba roka 2017 vyhlásili na výstave Coneco Racioenergia 2018. Celkovo bolo nominovaných 13 stavieb, cenu si prevzal zhotoviteľ stavby Ivan Kolárik, konateľ spoločnosti Kontrakting.

Christin's insight:

Spolupráca s architektom Pavlom Pokorným vyústila v roku 2017 do založenia platformy Staviame z dreva. “Naším cieľom je vo virtuálnom svete vytvoriť platformu, kde budeme propagovať drevo ako ideálny stavebný materiál na tvorbu modernej a udržateľnej architektúry,” povedal Kolárik.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Náš podlahový špeciál: PVC alebo linoleum? Poznáte rozdiel?

Náš podlahový špeciál: PVC alebo linoleum? Poznáte rozdiel? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Možno vás zmiatli ich podobné vlastnosti alebo predstavy starých podláh, ktoré sa časom zmrašťovali.

No „lino“ a PVC nie je to isté. Isté je len to, že v súčasnosti ide o kvalitné druhy podlahovej krytiny.

Christin's insight:

Prvý a najvýraznejší rozdiel medzi linoleom a PVC je ich zloženie. Linoleum je čisto prírodná a ekologická podlahovina, šetrná k životnému prostrediu. Napovedá to aj jej samotný názov, linum – ľan, oleum – olej. Vyrába sa z ľanového oleja, korku, zo živice, z vápenca, drevitej múčky a prírodných farebných pigmentov. Spodnú vrstvu tvorí textilná jutovina.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

PRESOTTO - obývacie izby pre dynamických ľudí

PRESOTTO - obývacie izby pre dynamických ľudí | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dnešné obývacie steny sa od tých predchádzajúcich výrazne odlišujú. Trendom posledných rokov je jednoduchá obývacia zostava tvorená solitérnymi skrinkami montovanými priamo na stenu. Masívnym nábytkovým zostavám definitívne odzvonilo. Zelenú má odľahčený a funkčný nábytok dodávajúci pocit harmónie a slobody.

Christin's insight:

Taliansky výrobca nábytku Presotto predstavuje jednoduché dizajnové riešenie úložného priestoru, ktoré vyžaduje súčasná obývacia izba.  

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Bývanie v duchu Paríža: Inšpirujte sa francúzskou nonšalantnosťou

Bývanie v duchu Paríža: Inšpirujte sa francúzskou nonšalantnosťou | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Francúzky - a zvlášť Parížanky - inšpirujú mnohé ženy v obliekaní, no za pozornosť stojí aj ich štýl v bývaní. A to nielen v historických interiéroch.

Christin's insight:

Francúzske paláce dokážu prepychom vyraziť dych. Aj staré parížske byty s vysokými stropmi a luxusnými drevenými parketami vyžarujú noblesu. Avšak parížsky životný štýl je osi, čo sa dá aplikovať aj v celkom obyčajnom byte bežnej výšky a „slovenských" rozmerov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dramatický kútik: 4 tipy, na bývanie ako z veľkého románu 

Dramatický kútik: 4 tipy, na bývanie ako z veľkého románu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zunovalo sa vám „obyčajné" bývanie bez nápadu a vášne a hľadáte inšpiráciu na kútik šťavnatý ako výdatné jedlo? Tu je pár rád, ako na to.

Christin's insight:

Haláslé, boršč alebo steak? To sú jedlá, ktorým nechýba vášeň. Kuchári a kuchárky v nich nešetria prísadami, razanciou pri varení - a práve táto odvaha je základom pre vytvorenie naozaj silného bytového zátišia. Napokon, tak ako nie každý sníva o diétnom jedle, nie všetci musíme bývať minimalisticky, do biela alebo nebodaj mierne alebo nudne.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Trojizbový byt na mieru mladej rodiny. Architekt prezradil, ako z priestoru vyťažiť čo najviac

Trojizbový byt na mieru mladej rodiny. Architekt prezradil, ako z priestoru vyťažiť čo najviac | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Medzi bytovými domami na konci Dúbravky sa stretávame s architektom ateliéru Salpietra & Gajdos Architects/SAGA, Andrejom Gajdošom, ktorý pracoval na prezentačnom byte.

Christin's insight:

Vchádzame do modernej budovy. Kúsok ďalej chodbou a už prekračujeme prah do trojizbového bytu. Takmer celú jednu stenu predsiene tvoria úložné priestory, hladké dvierka skriniek takmer splývajú so stenou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Keď v kuchyni kraľuje biela: Ste aj vy gazdinkou, ktorá si obľúbila snehobielu čistotu?

Keď v kuchyni kraľuje biela: Ste aj vy gazdinkou, ktorá si obľúbila snehobielu čistotu? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Evokuje pocit čistoty, je neutrálna, trendová, elegantná. Krásne vynikne v kombinácii s drevom, kameňom i tehličkami. Navyše, nikdy nevyjde z módy. Čo viac si pre kuchyňu priať? Asi už len jediné – ľahkú údržbu. 

Christin's insight:

V tom však môže byť malý háčik. Gazdinky, ktoré sa každý deň zvŕtajú v kuchyni, vedia, že udržať ju peknou na pohľad aj dotyk dá poriadne zabrať. Ošemetné sú najmä kuchynské dvierka s vysokým leskom, pretože na nich hneď vidíte každý otlačok prsta či kvapku vody.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Efektne dopĺňajú maľovku: Umelý kameň, tehly na bielo, 3D obklady, korok, drevo a ónyx

Efektne dopĺňajú maľovku: Umelý kameň, tehly na bielo, 3D obklady, korok, drevo a ónyx | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Stačí, aby sa objavili na jednej stene, a miestnosť získa osobitý charakter. Materiály, ktoré efektne, a podaktoré i funkčne, dopĺňajú maľovku .

Christin's insight:

Čaro vidieckeho interiéru, od provensalského po škandinávsky, podčiarkne tehlová stena v bielom vyhotovení. Na rozdiel od klasických odtieňov biela interiér opticky odľahčí a pridá mu na čistote. Skôr než sa pustíte do samotného maľovania, nezabudnite tehly penetrovať. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dizajnový nábytok s folklórnymi motívmi vhodný aj do mestského bytu 

Dizajnový nábytok s folklórnymi motívmi vhodný aj do mestského bytu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Na to, aby váš domov dýchal tradíciami, nepotrebujete nutne starú chalupu na dedine. Načerpajte inšpiráciu na dizajnové či pôvodné a s citom pretvorené kúsky nábytku vhodné i do mestského bytu.

Christin's insight:

Ľudové tradície sú vďaka využitiu v móde i v umení stále živé aj dnes a čoraz viac sa nám ukazujú i v interiéri. Slovenskí umelci vo svojej tvorbe s radosťou využívajú pôvodné techniky či vzory. Tradičné ornamenty dokážu s citom pretaviť do súčasného dizajnu, ktorý často využíva prívlastky elegantný, industriálny či minimalistický.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pohodlí a elegance v absolutní harmonii s okolní přírodou

Pohodlí a elegance v absolutní harmonii s okolní přírodou | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Z dálky nenápadná, ale čím blíže se k ní dostáváme, tím více umí okouzlit svou elegancí, která dokonale splývá s prostředím – přesně taková je stavba, o které budeme psát.

Christin's insight:

Estrada Residence ( „rezidence na plošině“) se nachází diskrétně ukrytá na pobřeží jezera Lac de la Cabane v St. Adolphe d’Howard v kanadském Quebecu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Malý byt v Prahe skrýva oveľa viac ako tušíš

Malý byt v Prahe skrýva oveľa viac ako tušíš | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

“Klient nás kontaktoval doslova za pět minut dvanáct – den před odletem na 4 měsíční pracovní cestu do zahraničí. Zadání znělo jasně – chlapský byt bez zbytečných kudrlinek, přírodní materiály, barevnost neutrální s akcentem k šedé,” priližijú genézu projektu architekti. Medzi požiadavky patrilo oddelenie obývačky od spálne, riešenie funkčnej kuchyne s jedálenskou časťou, a miesto pre odstavenie bicykla. To všetko na ploche 36 m2. Klient prišiel so základnou predstavou o usporiadaní priestoru, autori sa jej však príliš nedržali.

Christin's insight:

Aj na 32 m2 sa dá architektonicky vyhrať tak, aby bol výsledok doslova dokonalý. Tento byt v Prahe je dôkazom toho, že aj na malej ploche sa dá vytvoriť skvelé bývanie bez toho, aby ste sa v byte cítili stiesnene.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Inšpirujte sa: Drobnosti, ktoré vytvoria žiarivejší byt! 

Inšpirujte sa: Drobnosti, ktoré vytvoria žiarivejší byt!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nielen svetlo prežiari interiér. Sviežosť, žiarivosť a atraktivita sa dajú vyladiť aj bytovými doplnkami a ich správnou kombináciou. Nie je nič krajšie, ak si k niektorým dopomôžete aj vlastnoručne. Bývaniu vdýchnete omnoho viac, ako iba pragmatickosť.

Christin's insight:

Používanie farieb je veľmi dôležitým prvkom domova. Ich kombinácie a variácie sú na vašom vkuse, ale malé pokušenie spraviť si farebné aj veci, ktoré sú inak neutrálne, je veľká výzva.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pestrá kuchynská zástena oživí neutrálnu kuchyňu 

Pestrá kuchynská zástena oživí neutrálnu kuchyňu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kuchynská zástena je výbornou možnosťou ako dekorovať kuchyňu. Pestré farby, zaujímavý motív či materiál s výraznou štruktúrou sa vynikajúco hodia k minimalistickej linke v neutrálnej farbe. S takou zástenou bude kuchyňa originálna a veselšia.

Christin's insight:

Stena medzi dolnými a hornými kuchynskými skrinkami si vyžaduje pozornosť. Ide o exponovaný priestor, ktorý je vystavený vode, teplu, ohrozujú ho rôzne fřkance... Okrem iného však prirodzene priťahuje pozornosť našich očí už pri vstupe do kuchyne, ale aj pri príprave jedla.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Aké trendy prinesie rok 2018 do sveta kúpeľní?

Aké trendy prinesie rok 2018 do sveta kúpeľní? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Aké trendy prinesie tento rok do sveta kúpeľní? Spoznajte farby, vzory, materiály či technológie, ktoré sa objavujú v ponuke najznámejších kúpeľňových značiek.

Christin's insight:

Stálicou v kúpeľniach je sivá farba, ktorá je na výslní už niekoľko rokov. Hodí sa do malých aj veľkých kúpeľní, nevidno na nej kvapky vody a dá sa kombinovať s akoukoľvek inou farbou v podobe doplnkov. Aj čierno-biela farebná kombinácia je obľúbená a nedá sa ňou doslova nič pokaziť. Ideálne tmavú na zem a bielu na steny.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Byt podľa predstáv Leonarda DiCapria ukrýva neskutočné eko vychytávky!

Byt podľa predstáv Leonarda DiCapria ukrýva neskutočné eko vychytávky! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pojem „eco-friendly“ na nás v súčasnosti vyskakuje spoza každého rohu. Aktivista a ochranca našej krásnej planéty, herec Leonardo DiCaprio ho ale povýšil na o čosi vyššiu úroveň.

Christin's insight:

Leonardo DiCaprio je vo vlnách realít veľká ryba. Každú chvíľku vám aj my, v našej sekcii Bývanie slávnych prinášame, čo kde kúpil, čo kde predal, čo kde stavia a podobne. Dnes sa zameriame na ďalší z jeho bytov, ktorý má ale vlastnosti, o ktorých sa nám, „obyčajným ľuďom“ ani nesnívalo. Čítajte ďalej.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Miniatúrne domy môžu byť alternatívou ku klasickým bytom

Miniatúrne domy môžu byť alternatívou ku klasickým bytom | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

S rýchlo rastúcimi cenami bytov v nemeckých mestách hľadá čoraz viac obyvateľov alternatívy ku klasickému bývaniu. Jednou z nich podľa architekta Van Bo Le-Mentzel môžu byť aj miniatúrne pojazdné domy, ktoré sú výrazne lacnejšie ako tradičné bývanie a navyše ľuďom dávajú slobodu pohybu.

Christin's insight:

"Máme radi miniatúrne domy na kolesách, pretože sa pri nich nemusíme nikoho nič pýtať. Môžeme stavať bez stavebného povolenia, keďže tieto domčeky stoja na prívese, a nie sú tak z právneho hľadiska považované za dom," vysvetľuje svoju záľubu Le-Mentzel.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Příjemný, jednoduchý a útulný interiér prošpikován designovými ikonami

Příjemný, jednoduchý a útulný interiér prošpikován designovými ikonami | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Prostorný a světlý byt s výhledem na Eiffelovku obývá zakladatelka agentury pro děti Lorna Auboui. Lorna je s Paříží sžitá, ale její severské kořeny se v interiéru bytu výrazně projevují. 

Christin's insight:

Elegantní základ bytu v typickém haussmanovském domě je prošpikován designovými ikonami z dílen skandinávských designérů. Výsledkem je příjemný, jednoduchý a útulný interiér.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kontajnerové „eko“ hotely dobíjajú svet cestovateľov

Kontajnerové „eko“ hotely dobíjajú svet cestovateľov | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kvalita a výdrž materiálu, široká dostupnosť a nízka cena, no hlavne ekologický aspekt zaradil nákladné kontajnery medzi obľúbený stavebný materiál.

Christin's insight:

Ekologické aj trendy. Kontajnerové hotely sa začínajú šíriť Európou. A dorazili až k našim západným hraniciam.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Moderná interpretácia ľudovej architektúry: Štíhly rodinný dom prepojený s prírodou

Moderná interpretácia ľudovej architektúry: Štíhly rodinný dom prepojený s prírodou | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Na pozemku s rozlohou 65 akrov uprostred zelených polí kúsok od lesa stojí víkendový dom, ktorý architekti nazvali „The Farm“. Vzhľadom pripomína staré farmy. Moderný dom je určený pre rodičov s dospelými deťmi a celý rad rodinných priateľov, ktorí tu – ďaleko od zhonu veľkomesta – hľadajú  pokojný relax a uvoľnenie počas celého roka.

Christin's insight:

Hlavná budova je umiestnená na vyvýšenej časti pozemku, orientovaná tak, aby zachytávala ranné slnečné lúče a poskytovala výhľad na kopce, husté háje, rybník a les.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svetlý priestranný domov milovníkov mačiek a kníh

Svetlý priestranný domov milovníkov mačiek a kníh | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Knižnica so zabudovanou mačacou rímsou či vyvýšený pracovný kútik v podobe vtáčieho hniezda? Prečo nie.
V newyorkskom Brooklyne je toho na pozeranie požehnane. Napríklad aj tento dom od architektov zo štúdia BFDO Architects.

Christin's insight:

VSTUPNÝ PRIESTOR plynulo nadväzuje na literárny salónik, kde sa môžu majitelia hneď po príchode uvelebiť v pohodlných kreslách a ponoriť sa do obľúbeného čítania.

more...
No comment yet.