domov.kormidlo.sk
334.3K views | +90 today
Follow
 
Scoop.it!

Poznáte chalet style? Vyčaruje vám teplo horskej chaty

Poznáte chalet style? Vyčaruje vám teplo horskej chaty | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Aj vy milujete ten pocit, keď vymrznutí vchádzate do útulne zariadenej a dobre vykúrenej horskej chaty? 

Christin's insight:

Prezradíme vám, ako si na chalupe vykúzliť príjemnú domácku atmosféru, známu pod názvom chalet style.

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktický život kresťana
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Na výrazne svahovitom pozemku vyrástol dom, ktorý z jednej strany takmer nevidno

Na výrazne svahovitom pozemku vyrástol dom, ktorý z jednej strany takmer nevidno | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Takto pôsobí z niektorých ulov pohľadu úplne nenápadne, skoro ako vojnový bunker. Ak sa naň však pozriete z iného uhla pohľadu, prekvapí.

Christin's insight:

Čo môže byť lepšie, ako keď je strecha domu priamo súčasťou vášho pozemku.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako si presvetliť podkrovie 

Ako si presvetliť podkrovie  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Chystáte sa stavať či zobytniť podkrovie a premýšľate nad tým, aký druh presvetlenia si vybrať? Strešné okno alebo vikier? Akokoľvek sa rozhodnete, určite tu platí „radšej viac ako menej“. Denné svetlo totiž zásadným spôsobom ovplyvňuje kvalitu nášho života aj našu psychickú pohodu.

Christin's insight:

Ak to stavba umožňuje, podkrovný priestor by mal mať aspoň jednu zvislú stenu s veľkým oknom. Aj preto sú na stavbu podkrovia najvhodnejšie sedlové strechy, pri ktorých vzniknú dve protiľahlé štítové steny bez šikmín. Niekedy však pri rekonštrukcii podkrovia vzhľadom na dispozíciu nemáme veľmi na výber.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vlastný kúsok raja: Záhrada na streche sa stala oázou pokoja!

Vlastný kúsok raja: Záhrada na streche sa stala oázou pokoja! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dom so záhradou sa síce nachádza v meste, ale keď prekročíte jeho prah, pocítite oázu pokoja. Je to odraz pozitívneho a tvorivého ducha domácich, kde je s láskou naaranžovaná každá dekorácia či kvet.

Christin's insight:

Vždy keď sme navštívili súkromie záhradnej architektky Aleny Pivoluskovej nás prekvapila niečím novým a inšpirujúcim. Tentoraz nás vzala za srdce strešná záhradka s priestorom na relax. Po úprave starého domu si na hornom podlaží s manželom vytvorili novú spálňu s malou terasou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Překrásná georgiánská chalupa po rekonstrukci

Překrásná georgiánská chalupa po rekonstrukci | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dnes si uděláme výlet do vesnice Barbon v severozápadní Anglii, kde navštívíme půvabnou georgiánskou chalupu postavenou už v roce 1800, které noví majitelé díky citlivé rekonstrukci vdechli ještě silnější kouzlo anglického venkova.

Christin's insight:

Rachel Ellershaw v malebné vesnici Barbon vyrůstala a když si všimla, že je tato půvabná chalupa na prodej, že má skvělou polohu a ještě nabízí úchvatný výhled na národní park Yorkshire Dales, nemohla ji dostat z hlavy. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Prenajatý byt si zariadili lacno, doslova za pár korún

Prenajatý byt si zariadili lacno, doslova za pár korún | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Štartovacie bývanie môže vyzerať rôzne. Kateřina a Jakub ho riešili podnájmom. Malý byt v činžiaku na pražských Vinohradoch rýchlo a za pár korún zrekonštruovali. Na svietidlá sa hodili staré sitá na múku, na časť zariadenia vyhodené kulisy z filmového seriálu, uvádza iDnes.cz.

Christin's insight:

Ubytovať na 39 m2 štvorčlennú rodinu a psa vyžadovalo nápady aj kompromisy. "Keby sme žili v paneláku, pôsobilo by to šialene. Tu sme využili vysoké stropy a pridali vstavané poschodie. Najskôr sme rýchlo vylepšili zlý stav interiéru, kde bol len jeden vývod vody. Mali sme malú dcéru a končil nám predchádzajúci podnájom," spomína Katarína.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Podmanivé čaro šedej kuchyne si získa celé vaše srdce. Prečo je to tak?

Podmanivé čaro šedej kuchyne si získa celé vaše srdce. Prečo je to tak? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Šedé kuchynské skrinky sú čoraz populárnejšie aj v našich zemepisných šírkach. Zo psychologického hľadiska je to vraj preto, lebo sivá farba jednoducho funguje perfektne...

Christin's insight:

Táto pomerne nevýrazná farba balansuje na hrane medzi relaxačným, neutrálnym, no aj takým odtieňom, ktorý vyžaruje vzrušujúce teplo. Samozrejme, aj šedá má viacero odtieňov a je len na vás, ktorý si do svojej kuchyne vyberiete.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nový trend v sedačkách: Pozrite sa, čo práve letí! 

Nový trend v sedačkách: Pozrite sa, čo práve letí!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Sedačky môžu byť krásne, estetické, ale aj rozkladacie, funkčné. Ale môžu byť aj vzpruhou vášho interiéru, ak nájdete niečo nové, netradičné a ešte aj zdravšie. Reč je sedačkách s vysokým operadlom. Nechajte sa opantať ich krásou.

Christin's insight:

Móda sa v princípe opakuje a sedačky s vysokými čelami a opierkam tu už boli. Patrili k luxusnejším kolekciám a ich dizajn patrí do začiatku dvadsiateho storočia. Napríklad z roku 1939 pochádza unikátna jednoduchá pohovka v decentnom štýle s vysokou opierkou a nízkym sedákom navrhnutá pre radnicu v Kodani.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Praktická garsonka v městském stylu

Praktická garsonka v městském stylu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kombinace geometrických tvarů, moderny a přírodních materiálů zní jako nereálné spojení. Ne však v malém bytě, který se nachází v samém srdci Madridu.

Christin's insight:

Kontrast jednotlivých textur vytváří příjemnou kombinaci jak barev, tak materiálů. Dřevěné trámy, cihlové obložení stěn, tapeta i železná konstrukce nábytku se k sobě skvěle hodí.

Optického zvětšení prostoru a pocitu vzdušného bytu je zde dosáhnuto díky jednotné, světlé, dřevěné podlaze spolu s dominantní bílou barvou zdí. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jak barvy oživí interiér

Jak barvy oživí interiér | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Přestože může být v bytě či domě vše perfektní a funkční, pokud schází bytu cosi oživujícího, není to ještě ono. Tím „něčím“ může být vhodně užitá barva u nábytku, výmalby či doplňků, která má obrovskou schopnost vdechnout bytu život právě živostí barev. Na příkladu izraelského bytu v Tel Avivu je krásně vidět, co udělají odstíny zelené, modré a měděné s jinak decentním interiérem.

Christin's insight:

Apartmán obývají architekti Amir a Chen Navonovi a je speciální tím, že se nachází v budově, která byla postavená v roce 1930 ve stylu Bauhaus a jako bonus k bytu patří výhled na jeden z nejkrásnějších bulvárů ve městě. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako sa dajú využiť staré dvere? Máme pár nápadov! 

Ako sa dajú využiť staré dvere? Máme pár nápadov!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Staré veci si zaslúžia druhú šancu. Po rokoch používania získali neopakovateľné čaro, ktoré novým veciam často chýba. Stačí sa na nich pozrieť novými očami a prisúdiť im nový účel. Presvedčite sa sami ako fantasticky môžu v interiéri vyzerať staré dvere...

Christin's insight:

Mnohí ľudia pri rekonštrukcii vymenia dvere iba preto, že im pripadajú nemoderné. Bez rozmýšľania nahradia kvalitné drevené za duté voštinové dvere, ktoré možno vyzerajú dobre, ale netlmia hluk. Ak patríte k tým, čo tak urobili, nezúfajte. Staré dvere môžete nájsť v zbere, alebo kúpiť v bazári. Ich kreatívnou recykláciou získate nápaditý kúsok do akejkoľvek miestnosti v byte.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kuchyňa s mosadznými prvkami: To je proste klasika!

Kuchyňa s mosadznými prvkami: To je proste klasika! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nielen v bižutérii sa opäť na výslnie dostali žlté kovy. Na chuť im zjavne prišli aj trendoví dizajnéri. Prirodzene, v skutočnosti nejde o naozaj zlaté doplnky (výnimkou sú paláce arabských šejkov). V našej realite ide o zaujímavé rúčky, držiaky alebo úchytky z mosadze.

Christin's insight:

Zaujímavé pritom je, že populárne sú mosadzné detaily s vysokým leskom, ale aj tmavšie, s nádychom patiny. Ako zistíte aj v našej fotogalérii, mosadz je mimoriadne fotogenická: skvele vyzerá v modernej kuchyni, ale aj v tej tradičnej. Dokonca sa jej rovnako dobre hodí biela, ako napríklad aj sýta machovo zelená.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kuchyňa pod kontrolou: 8 tipov, ako mať poriadok a prehľad 

Kuchyňa pod kontrolou: 8 tipov, ako mať poriadok a prehľad  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Jednoduchými fintami sa dá v kuchyni udržať poriadok celkom ľahko a navyše, ani pri upratovaní sa nenadriete.

1. Kupujte priesvitné nádoby
Poriadok v chladničke sa ukazuje ako horúca (haha) téma. Na to, aby v nej bol aspoň väčšinu času poriadok, máte tieto možnosti: Nenakupovať.

Christin's insight:

Zakázať všetkým členom domácnosti prístup. Alebo: rozdeliť si potraviny podľa druhov nielen na jednotlivých policiach, ale aj v plastových nádobách - najlepšie sa osvedčili priehľadné.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jak zabezpečit byt či dům před odjezdem na dovolenou?

Jak zabezpečit byt či dům před odjezdem na dovolenou? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Slunce pálí a každý by nejraději trávil veškerý svůj čas u vody. Dětem začaly prázdniny, dospělým čas dovolených. A zlodějům? Čas žní. Proto aby vás po příjezdu z exotických dálek nebo z venkovských prázdnin u babičky nečekalo neštěstí v podobě vykradeného domova, je třeba jej před odjezdem důkladně zabezpečit.

Christin's insight:

Existuje celá řada zabezpečení, jejichž kombinací se váš domov může stát opravdu nedobytnou pevností. Otázkou je, kolik peněz chcete do zabezpečení svého bydlení investovat. K tomu, abyste zloděje spolehlivě odradili, však spolehlivě postačí bytelná okna a dveře, kvalitní zámek a případně i alarm.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pohľadový betón: Trendy povrchová úprava, ktorá vás dostane!

Pohľadový betón: Trendy povrchová úprava, ktorá vás dostane! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pohľadový betón je pojem, ktorý je odvodený z francúzskeho „Béton brut“ – drsný betón. V skutočnosti ide o ponechanie a priznanie surového materiálu v interiéri, bez akéhokoľvek obkladu, či inej povrchovej úpravy. Tato riešené môžu byť priečky, podlahy, stropy a dokonca aj steny miestností.

Christin's insight:

Okrem estetickej funkcie, ktorú so sebou bez námietok nesie a ocenia ho najmä tí, ktorí prepadli súčasnému trendu industriálneho, surového mestského štýlu má takáto forma povrchovej úpravy stien aj praktické výhody. Materiál, ktorý je sám o sebe ťažký, má vysoké akumulačné vlastnosti znamená to, že výkyvy teplôt sa ho až tak nedotknú ako je to pri niektorých ľahkých materiálov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Prostorný a sluncem zalitý byt z 50. let minulého století

Prostorný a sluncem zalitý byt z 50. let minulého století | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Byt z 50. let minulého století získal díky malým změnám v dispozici větší vzdušnost a řád. Rozhodnutí majitelů zachovat původní prvky mu pak zajistilo autentičnost a neotřelý vzhled. Krásný prostor doplnil kvalitní nábytek v jednoduchém designu, zeleň a umění.

Christin's insight:

Mladí majitelé si bydlení v dané lokalitě vyzkoušeli už před koupí tohoto bytu. Líbila se jim nejen lokalita, ale především charakter bytu. Velké prostorné a světlé pokoje, parketové podlahy, velká okna a radiátory z 50. let byly příslibem toho, že si byt promění v domov, který jim bude vyhovovat jak velikostí, tak stylem.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ktorá farba v bývaní láme rekordy popularity? Čierna padla z trónu!

Ktorá farba v bývaní láme rekordy popularity? Čierna padla z trónu! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Sú farby, na ktoré ľudské oko reaguje veľmi citlivo Jednou z nich je zelená. Farba, ktorá dokáže cez pohľad pohladiť dušu a spraviť interiér pohodový, krásny, príjemný na relax, posedenie aj život.

Christin's insight:

Máloktorá farba je tak spojená so životom ako zelená. Je to farba optimizmu a z psychologického hľadiska je to farba číslo jedna, ak chcete po práci kvalitne zrelaxovať. Stavte na zelenú stenu predsiene a hneď po návrate z práce zabudnete na stres z roboty fuč.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Zdravé tipy v boji proti alergii a astme

Zdravé tipy v boji proti alergii a astme | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Na Slovensku každoročne rastie počet ľudí trpiacich alergiou. Účinnou zbraňou v boji proti tomuto ochoreniu je pritom jednoduchý zvyk.

Christin's insight:

Súčasná generácia trávi v interiéri až 90 % svojho času. Ľudia sú doslova zatvorení vnútri budov, z ktorých nič neunikne. Vzduch v interiéri môže byť preto v skutočnosti znečistený až päťkrát viac ako vonku. Práve zhoršená kvalita vzduchu vnútri budov, vrátane zvýšenej vlhkosti vzduchu, prispieva k nárastu alergických ochorení i astmy.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Tuctový panelákový byt prešiel štýlovou premenou 

Tuctový panelákový byt prešiel štýlovou premenou  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Štúdio No Architects oslovil v Barcelone pár, ktorý sa chcel presunúť do Prahy. Vlastnili starý byt s lodžiou a dispozíciou 3kk, aké obývajú desaťtisíce rodín v panelákoch v Česku aj u nás.          O bývaní mali svoje špecifické predstavy a požiadavky, a tak nasledovala rekonštrukcia. Pozrite sa na jej výsledok.

Christin's insight:

Odkaz v podobe modrých prvkov
„Našou odpoveďou na individuálne predstavy majiteľov bytu o bývaní, ktoré mali  zahŕňať priestor na prácu z domu, bola jemná obmena dispozície. Cieľom bolo, aby byt nepôsobil stiesnene a aby sa dal zažívať v celej svojej veľkosti.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Řadový domek o šířce pouhých 6 metrů dnes slouží ke spokojenosti čtyřčlenné rodině

Řadový domek o šířce pouhých 6 metrů dnes slouží ke spokojenosti čtyřčlenné rodině | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Architekti ze studia BFDO Architects přebudovali řadový domek na konci ulice o šířce pouhých šest metrů tak, aby maximálně využili existující přední i zadní přístavbu a vnesli do prostoru maximum možného denního světla. 

Christin's insight:

Dům prošpikovali světlíky, prosklenými stěnami a rohy. Zasáhli také do objemu budovy a pečlivě upravili proporčnost jednotlivých místností, tak, aby dům co nejlépe sloužil čtyřčlenné rodině.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Mužský svet s dôrazom na jednoduchosť: Elegantný trojizbový byt v Bratislave (VIDEO)

Mužský svet s dôrazom na jednoduchosť: Elegantný trojizbový byt v Bratislave (VIDEO) | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nadčasová kombinácia dominantnej čiernej a teplého dreva vytvorila pôsobivý pánsky interiér. Dva kontrastné odtiene symetricky rozdeľujú priestor do jednotlivých zón. Pod taktovkou dvoch dizajnérov tak vznikol mužský svet s dôrazom na jednoduchosť, luxus a eleganciu.

Christin's insight:

Lokalita, v ktorej si majiteľ bytu vybral nové bývanie, mu už dávnejšie prirástla k srdcu. Menší byt, ktorý opúšťal, bol situovaný len 500 m od súčasnej novostavby. Dôvodom zmeny bola potreba väčšieho priestoru, vybraný holobyt mu veľkosťou i dispozíciou maximálne vyhovoval. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Útulný mestský byt v retro štýle

Útulný mestský byt v retro štýle | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Amsterdamská štvrť Oud West je obľúbeným miestom mladých ľudí vďaka neopakovateľnej a uvoľnenej atmosfére. Ponúka bohaté kultúrne vyžitie a veľa príležitosti na zábavu, zároveň sa tam však môžete cítiť ako na vidieku. Nájdete tam aj tento milý byt.

Christin's insight:

Predtým, ako sa Reinhout de Gross presťahoval do tohto bytu, zariaďovanie a vybavovanie domácnosti nejako veľmi neprežíval. Akonáhle však mal v rukách kľúč k svojmu novému kráľovstvu, vyrazil na svoju prvú výpravu za doplnkami a nábytkom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 kritérií pre výber strešnej krytiny na váš dom 

5 kritérií pre výber strešnej krytiny na váš dom  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Šikmá strecha je už overená tradícia, ktorá je konštrukčne i finančne náročná, možno však pod ňou vytvoriť zaujímavý obytný priestor. Na to, aby vám v ňom bolo príjemne, treba myslieť už vopred pri jej projektovaní. Zásadný vplyv na optimálnu klímu pod strechou má jej zateplenie, dômyselné vetranie i tienenie v letných mesiacoch.

Christin's insight:

Patrí k najdôležitejším parametrom pri výbere krytiny. Šikmá strecha má definovaný sklon strešných rovín od 10° do 45°, pričom za optimálny sa považuje 45° sklon zaručujúci správny odtok vody a nezadržiavajúci sneh. Na strechy s malým sklonom sa používajú plošné krytiny. Krytinu z malorozmerných prvkov je ideálne použiť od sklonu 22°. Pri väčšom sklone strechy je výber krytín veľmi široký.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Rekonstrukce 200 let staré stodoly

Rekonstrukce 200 let staré stodoly | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V parném létě je zapotřebí se příjemně osvěžit, a tak se dnes vydáme na výlet do Sarreyeru, jedné z nejpůvabnějších vesnic ležících na svahu Valley of Bagnes ve francouzském kantonu Valais, který se rozprostírá v alpské oblasti jihozápadního Švýcarska.

Christin's insight:

V této oblasti plné nádherných přírodních kontrastů se totiž nachází 200 let stará stodola, kterou si zamiloval a koupil mladý pár – a vdechl jí tak nový život.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Moderný byt v jednoduchom škandinávskom štýle so štipkou španielskeho temperamentu 

Moderný byt v jednoduchom škandinávskom štýle so štipkou španielskeho temperamentu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Z obyčajného panelákového bytu sa architektovi podarilo vytvoriť zaujímavý koncept interiéru pre mladú rodinu. Moderný a jednoduchý škandinávsky štýl v sebe nesie štipku španielskeho temperamentu.

Christin's insight:

Zadanie čitateľa

Chcela by som zrekonštruovať obývaciu miestnosť. Plánujeme si ju prepojiť s kuchyňou, časť priečky budeme búrať, aby sme v stene vytvorili širší otvor. V rohu pod oknom by som chcela mať elektrický kozub, ktorý by mohol sčasti siahať do kuchyne. Pri okne si viem predstaviť drevený stôl pre šesť ľudí, ideálne rozkladací.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Navštívili sme loft mladej Slovenky s dokonalými farebnými akcentmi

Navštívili sme loft mladej Slovenky s dokonalými farebnými akcentmi | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Hankina predstava ideálneho bývania je industriálne ladený loft. Prvým krokom na ceste k nemu sa stal na pohľad štandardný dvojizbový byt. Ten sa však od väčšiny iných malých bytov niečím odlišuje. 

Christin's insight:

Vďaka tomu, že vznikol z kancelárskych priestorov bývalej banky, disponuje veľkou devízou – vyššími, trojmetrovými stropmi. Tie miestnostiam s nie rozšafnou podlahovou plochou priestorovo výrazne pomohli.

more...
No comment yet.