domov.kormidlo.sk
340.6K views | +102 today
Follow
 
Scoop.it!

Príprava na bábätko: Čo nesmie v izbe malého drobca chýbať?

Príprava na bábätko: Čo nesmie v izbe malého drobca chýbať? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Viac v článku...

Christin's insight:

Je nám jasné, že príprava prvej izby pre bábätko robí budúcim rodičom obrovskú radosť. My sa k tomu radi pridáme a so zariaďovaním pomôžeme

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktický život kresťana
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Jednoduchý a praktický návrh dennej časti rodinného domu z cenovo dostupných materiálov 

Jednoduchý a praktický návrh dennej časti rodinného domu z cenovo dostupných materiálov  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zadanie
Dobrý deň, chceli by sme Vás poprosiť o pomoc s návrhom dennej časti nášho rodinného domu, ktorý by mal prepájať kuchyňu s jedálenským sedením a obývacou izbou. V kuchynskej časti by sme radi mali ostrov, resp. polostrov s barovým sedením. Všetky spotrebiče by mali byť zabudované, uvítali by sme nenápadný nepriznaný digestor. V jedálenskej časti by zase nemal chýbať masívny drevený stôl vhodný pre šesť až osem osôb. Nosným prvkom obývacej časti by malo byť pohodlné rohové sedenie.

Christin's insight:

V otvorenej dennej časti domu bude mladá rodina tráviť väčšinu svojho času, preto chceli, aby sa niesla v nenápadných farbách a bola maximálne funkčná.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Obrovská výzva pre majiteľov: 20 rokov zabudnutý byt kúpili s povinnosťou rekonštrukcie 

Obrovská výzva pre majiteľov: 20 rokov zabudnutý byt kúpili s povinnosťou rekonštrukcie  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Členitý interiér, ktorému dominuje biela a sivá, je výsledkom práce brazílskych architektov zo štúdia Estúdio Paralelo. Byt sa nachádza v zabudnutom dome z päťdesiatych rokov. Dvadsať rokov bol nepoužívaným, majitelia ho kúpili spolu s povinnosťou rekonštrukcie.

Christin's insight:

Byt sa nachádza na dvoch podlažiach malej budovy, pričom každé z nich má plochu 60 metrov. Cieľom rekonštrukcie bolo vytvoriť moderný priestor na bývanie pripomínajúci roky, v ktorých bol dom postavený. Rekonštrukcia si vyžadovala nielen citlivý prístup, ale aj veľa trpezlivosti a plánovania.  Situáciu komplikoval fakt, že neexistoval záznam o umiestení vodoinštalácie v stenách, takže všetko bolo potrebné postupne zistiť. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Romantický dům se zahradou a krásným výhledem

Romantický dům se zahradou a krásným výhledem | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V malebném historickém městečku Spello v Umbrii, v jedné z turistikou nejméně zasažených oblastí Itálie, stojí romantický dům se zahradou a krásným výhledem. Živé barvy v jeho interiéru a hravé eklektické zařízení kontrastují se starou kamennou stavbou a navozují pocit stále trvajícího léta a dovolené.

Christin's insight:

Starobylé městečko Spello působí trochu ospalým, ale velmi půvabným dojmem. Leží v regionu Umbria, jedné z nedotčených zelených oblastí Itálie. Starý kamenný dům s názvem Giardino má mimořádnou polohu. Stojí nedaleko místního trhu, chráněný středověkými městskými hradbami a zároveň poskytuje neuvěřitelný výhled na údolí a okolní hory, které vnáší do zahrady atmosféru Umbrie a venkovského života.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Úsilie vložené do komplikovanej premeny rodinného domu z 30. rokov stálo za to 

Úsilie vložené do komplikovanej premeny rodinného domu z 30. rokov stálo za to  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Staré domy z tridsiatych rokov minulého storočia nie je jednoduché prestavať. Okrem nevyhovujúcej dispozície pre moderný život sú tu i technické a estetické problémy. Navyše, takmer vždy už boli isté snahy dom prestavať či upraviť.

Christin's insight:

Hneď na úvod potrápil architektov zlý technický stav domu. Rozhodnutie bolo jasné: zachovať len prízemné obvodové múry. Toto rozhodnutie nielenže riešilo technický stav domu, ale zároveň zrušilo všetky zbytočné prístavby a snahy o rekonštrukciu v sedemdesiatych rokoch. Tým pádom mohli navrhnúť úplne nový dispozíciu a pohrať sa s priestorom podľa potrieb a predstáv súčasných majiteľov. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Získajte nové steny bez maľovania - máme 9 tipov

Získajte nové steny bez maľovania - máme 9 tipov | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Čo takto siahnuť po washi páske, maliarskom pere, tapete či iných jednoduchých materiáloch, ktoré dodajú stenám ten správny akcent? S trochou trpezlivosti vyčarujete aj vy doslova umelecké dielo.

Christin's insight:

Pamätáte, ako vám mama hovorila, že po stenách sa nekreslí? Zabudnite na tento príkaz z detstva a vytvorte efektné vzory pomocou metalických fixiek alebo maliarskeho pera. Hľadajte širší rozmer štetca, približne 6 - 8 mm bude stačiť.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kuchyne: Je lepšia svetlá pracovná doska alebo tmavá? 

Kuchyne: Je lepšia svetlá pracovná doska alebo tmavá?  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Intuitívne si skôr vyberieme svetlú kuchynskú dosku. Vzbudzuje predstavu, že je hygienickejšia. Tmavá alebo dokonca čierna pracovná doska na kuchynskej linke je zriedkavosťou. No možno je načase prehodnotiť tento postoj. Tu sú ukážky kuchýň, ktoré majú čiernu alebo tmavú pracovnú plochu a vyzerajú vskutku elegantne.

Christin's insight:

Najčastejšou kombináciou je spojenie bielej kuchynskej linky s čiernou doskou. Takéto čierno-biele spojenie vyzerá veľmi elegantne v tradičnej linke, najmä ak majú dvierka a zásuvky zlaté úchytky.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Malá spálňa: Majte v nej systém aj štýl!

Malá spálňa: Majte v nej systém aj štýl! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Čo všetko treba mať v spálni okrem postele a nočného stolíka? Predsa skriňu, bielizník, miesto na kozmetiku, bižutériu, šperky, menšie doplnky... To všetko sú drobnosti, ktoré nie je ľahké zmysluplne usporiadať. Tu je pár nápadov, ako dať izbe pre mladú ženu štýl a švih.

Christin's insight:

Prehľadnosť je PRIEhľadnosť
Pokiaľ ide o organizáciu kozmetiky alebo bižutérie - priehľadné boxy sú ideálne. Tak budete mať prehľad o tom, čo kde je a navyše, niet lepšej motivácie, ako mať vo veciach poriadok! Takto nič nemôžete schovať do zásuvky a zabudnúť na to, kým totálne nevyjdú z módy. Odteraz budú veci v top stave a vždy podľa aktuálnych trendov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Fantázia v detskej izbe 

Fantázia v detskej izbe  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Interiérové štúdio Space4kids predstavuje novú kolekciu nábytku od belgického výrobcu Mathy by Bols, ktorý sa venuje výrobe kreatívnych detských a študentských postelí.

Christin's insight:

Základnou myšlienkou kolekcie je podpora detskej fantazie a kreativity pri zachovaní najvyšších estetických, bezpečnostných a ekologických nárokov na nábytok. Nájdete tu množstvo modelov postelí pre jedno aj dve deti v tvare stanu, karavanu, stromového domčeka či kočiaru pre princeznú. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Z chátrajúcej drevenej chaty príjemné a štýlové útočisko 

Z chátrajúcej drevenej chaty príjemné a štýlové útočisko  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Keď v roku 2010 Egon zdedil starú chatu pri jazere, bol rozhodnutý nechať si ju – určite aj pre krásne spomienky z detstva. „Ako dieťa som to tu mal rád, ale pamätám si, že sa mi miestnosti zdali tmavé a stiesňujúce, a ani okná neboli dosť veľké, aby si človek mohol vychutnať výhľady na toto čarovné miesto,“ hovorí. Egon a Richard vedeli, že kľúčom k úspechu rekonštrukcie bude umocniť spojenie interiéru s okolitou krajinou.

Christin's insight:

„Niektoré priečky sme zbúrali, aby sa vytvoril väčší otvorený priestor na kuchyňu, jedáleň a obývačku. Pre pocit väčšej vzdušnosti a svetla sme odstránili aj stropy a miestnosti sme otvorili až po krov s priznanými trámami.“

Egon Walesch, majiteľ

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Naozaj nám toto treba? Prečo nestavať bungalov 

Naozaj nám toto treba? Prečo nestavať bungalov  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

I keď sa bungalovy tešia medzi dnešnými stavebníkmi veľkej obľube, osobne tieto domy – rozľahlé „placky“ s nízkou strechou „stiahnutou až na uši“ – nemám rada. Jednoducho mi väčšina pripadá nepekná. Uznávam však, že vkus je veľmi osobná záležitosť a každý má plné právo na ten vlastný. Ibaže v tomto prípade existujú aj neodškriepiteľné a logické argumenty proti. Tu sú.

Christin's insight:

Nie každý prízemný dom je bungalov
Najskôr by som rada vysvetlila, o aký typ stavby ide, keďže nie každý jednopodlažný dom je bungalov. Bungalov je prízemný (prípadne 1,5-podlažný) rodinný dom so štvorcovým alebo takmer štvorcovým pôdorysom a strechou s nízkym sklonom. Takže žiadne „L-ko“ ani „slíž“. Pôvod tohto typu stavieb siaha do koloniálnej Indie (presnejšie do Bengálska), kde miestne vzdušné drevené domy so strechou z palmových listov (bangla, bangala), upravili pre potreby Britov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jak vybrat kuchyňský dřez

Jak vybrat kuchyňský dřez | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kuchyně je místem vzájemného setkávání, hodování, ale také nenucené konverzace. Kromě kuchyňské linky, která vám bude svými parametry maximálně vyhovovat, je potřeba doplnit ji také o kvalitní dřez. Rady, jak takový dřez vybrat, jsou součástí následujících řádků.

Christin's insight:

Jedním z nejdůležitějších parametrů dřezu je jistě jeho konstrukce. Ta by se měla primárně odvíjet od místa, které jste pro dřez vyčlenili. Vybírat můžete mezi samostatným dřezem, který se hodí zejména do kuchyně s menší pracovní plochou anebo tam, kde je přítomna myčka, či rozšířeným dřezem s praktickým odkapem. Tento typ dřezu se hodí zejména do kuchyní s častým mytím surovin nebo permanentním mytím nádobí.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Je bývanie v montovanom dome naozaj ekologické?

Je bývanie v montovanom dome naozaj ekologické? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ekológia zažíva v poslednom období obrovský boom. Skloňovanie tohto pojmu môžete započuť prakticky kdekoľvek a kedykoľvek – v kuchynke v práci, počas čakania na električku alebo pri počúvaní rádia. A vôbec to nie je zlé! 

Christin's insight:

Žiť v súlade s prírodou by mal byť životný štýl každého jedného z nás. Človek vie totiž devastovať veľa vecí, no zákony prírody sa nedajú oklamať ani obísť a všetko sa nám pomaličky pekne vráti. Aj s úrokmi.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Moderný, príjemný a praktický: O zútulňovaní jedného bratislavského bytu 

Moderný, príjemný a praktický: O zútulňovaní jedného bratislavského bytu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Moderný, ale pritom útulný, praktický a zároveň príjemný. Práve na taký chcela mladá rodina premeniť svoj byt. Vedeli síce, ako by mal ich domov pôsobiť, netušili však, ako presne by mal vyzerať. A tak sa obrátili na dve Lucie, ktoré si hovoria Hausmaus.

Christin's insight:

Štvorčlenná rodina chcela svoj byt najmä zútulniť, okrem toho ešte potrebovali nájsť vhodné miesto na pracovňu. Z veľkého denného priestoru odčlenili miesto na pracovňu a zároveň o niečo zväčšili susediacu rodičovskú spálňu, do ktorej tak mohli vložiť šatník. Práve ten vytvoril deliaci prvok medzi spálňou a pracovňou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pozrite sa na krb na 7 spôsobov! 

Pozrite sa na krb na 7 spôsobov!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Klasický krb má rozhodne svoje čaro. Nemusí sa však vôbec hodiť do vašej domácnosti. Ak ste sa rozhodli pre inovatívnejšie obloženie krbu, máme pre vás inšpirácie, ktoré premenia váš krb na skutočné umelecké dielo.

Christin's insight:

Krb môže mať mnoho podôb a vďaka tomu ho premeníte na majstrovský kúsok svojej obývačky či dokonca celého domu. Inšpirácií je nespočetne.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jen pár kroků stačí k nové koupelně, ano je to tak snadné!

Jen pár kroků stačí k nové koupelně, ano je to tak snadné! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Rozhodli jste se pro novou koupelnu nebo rekonstrukci té současné? A nevíte si rady s výběrem dlažby, obkladů, sanity a dalších doplňků? Řešení nabízí síť koupelnových studií Ptáček, ve kterých najdete na jednom místě vše, co by ve vaší nové koupelně nemělo chybět.

Christin's insight:

Jak tedy postupovat krok za krokem?
Málokdo má čas obíhat obchody s koupelnovým vybavením nebo brouzdat na internetu a hledat odpovídající umyvadlo, vanu, dlaždičky a další zařizovací předměty. Představy se tak často musí smířit s kompromisem, kterému odpovídá i výsledné provedení. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Štýlové sklenené police prevzdušnia priestor a pôsobia luxusne 

Štýlové sklenené police prevzdušnia priestor a pôsobia luxusne  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Sklenené police rozžiaria každý interiér. Dôvodom ich obľúbenosti je estetický až priezračný vzhľad. Sklo vďaka priehľadnosti priestor zbytočne nezaťaží, ale prispeje k rozjasneniu svetlých i tmavých miestností. Použite ich všade, kde potrebujete naplno využiť priestor bez zbytočného vizuálneho zaťaženia.

Christin's insight:

Police zo skla pôsobia, akoby sa vznášali v priestore, takže predmety, ktoré sú na nich uložené, viac vyniknú. Práve preto ich radi využívajú obchodníci na vystavenie tovaru. Sklo v sebe nesie prvky luxusu a nadčasovosti, preto pristane každej miestnosti. Pri výbere sa orientujte podľa hrúbky skla. Čím je hrubšie, tým väčšiu nosnosť má polica. Stretnúť sa môžete s hrúbkou už od 6 až do 20 mm.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Domeček plný barev a radosti: Tradiční chalupa s pohádkovým interiérem

Domeček plný barev a radosti: Tradiční chalupa s pohádkovým interiérem | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Za slunečními údolími a kopci na Myjavě, téměř na samém konci malé vesničky, stojí domeček. V jeho nitru se ukrývá nejen pohádkový interiér, ale i jeden zajímavý příběh. Na začátku byla touha po úniku z města, která však nečekaně přerostla do celoživotního tvoření s barvami.

Christin's insight:

Když poprvé spatřili chalupu na Myjavě, byli z ní doslova okouzleni. Eva svůj první dojem popisuje takto: „Hned, jak jsem vstoupila dovnitř, věděla jsem, že tento dům je pro nás ten pravý. Mé srdce doslova křičelo. Přestože jsme měli ještě dohodnutou další prohlídku, moje mysl už nedokázala vnímat nic jiného, ​​v myšlenkách jsem se stále vracela sem. Po skončení druhé prohlídky jsme okamžitě volali první realitní makléřce, že chaloupku chceme.“

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Tipy, ako si zútulniť domov v škandinávskom štýle

Tipy, ako si zútulniť domov v škandinávskom štýle | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Premýšľate nad tým, čím si zútulniť domov, aby vám v ňom bolo príjemne a vládla v ňom krásna atmosféra? Máme pre vás zopár tipov, ktoré sa vám určite budú hodiť. Poďte spolu s nami poodhaliť tajomstvá spokojných severských domácností a vytvorte si takúto atmosféru doma aj vy!

Christin's insight:

Kľúčom k útulnosti a pravému kúzlu domova sú jednoznačne dekorácie a textil. Doma by vám preto nemali chýbať dekoračné vankúše, vonné sviečky, huňaté a mäkké plédy, dekorácie na stenu, svietniky a svetielka v podobe LED reťazí. Škandinávske krajiny sú jedny z najšťastnejších krajín na svete a je veľmi pravdepodobné, že k tomu prispieva aj fakt, že sa obklopujú horiacimi sviečkami po celý rok.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Aktuálne trendy v obkladoch a dlažbách? Stavte na imitáciu betónu 

Aktuálne trendy v obkladoch a dlažbách? Stavte na imitáciu betónu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Obklady a dlažba v interiéri sú trendom dnešnej doby. Už dávno neplatí, že by boli dominantou len kúpeľní. Naopak. Ich použitiu sa nemusíte báť ani v ďalších miestnostiach, a to nielen v kuchyniach, ale aj v spálňach a obývacích izbách. Vyberať naviac môžete z obrovského množstva farieb a dekorov. Ako zvoliť tie správne do Vášho domova?

Christin's insight:

Výber obkladov a dlažby by ste určite nemali podceniť. Značne totiž ovplyvní celkový charakter interiéru. Moderná je veľkoformátová dlažba, ktorá prináša hneď niekoľko výhod. Vášmu domovu dodá štýl a bez obáv ju môžete zvoliť aj do menších miestností, pretože ich dokáže opticky zväčšiť. Ďalšou výhodou je tiež minimum škár, čo sa hodí predovšetkým v kúpeľni.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Malý prostor, velké možnosti: Rady a tipy, jak opticky zvětšit i opravdu malý byt

Malý prostor, velké možnosti: Rady a tipy, jak opticky zvětšit i opravdu malý byt | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Bydlíte v malém bytě? Pokud bydlíte v prostorách s výměrou menší než 40 metrů čtverečních, pak máte malé bydlení dokonce i podle úřednických vyhlášek. Mrkněte se s námi na to, jak takového „prcka“ vybavit. 

Christin's insight:

Tak, abyste se v něm necítili stísněně, ale naopak využili každý decimetr místa, který máte k dispozici. Základem je vybrat správné barvy, pohrát si se světlem, vsadit na zrcadlení a vhodný nábytek.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Moderní stylový interiér

Moderní stylový interiér | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dnes společně nahlédneme do moderně zařízeného interiéru domu v blízkosti polského města Tarnów. Tento interiér se stal díky velké míře fantazie opravdu originálním bydlením. A tak se pojďte podívat do interiéru majitelů, kteří mají místo konferenčních stolků pařezy a místo obrazů historické lyže!

Christin's insight:

Ačkoliv je možné rozpoznat v tomto interiéru hned několik stylů, ten skandinávský zde hraje hlavní roli. Až na výjimky však opomíná typicky světlé odstíny, natož čistě severskou bílou, a vrhá se do kobaltově modré, hnědé, šedé a černé barvy. Může si to dovolit, protože celek umně prohřívá všudypřítomné dřevo. To je zastoupeno jak na parketách, tak v podobě polínek u krbu. Smělým prvkem ze dřeva jsou pak již zmíněné pařezy, které suplují konferenční stolky v relaxačním koutku obývacího pokoje. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Architekt prijal výzvu: Pozrite sa, čo vytvoril z 45 metrov štvorcových holého podkrovia

Architekt prijal výzvu: Pozrite sa, čo vytvoril z 45 metrov štvorcových holého podkrovia | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Architekt si v Prahe vyhliadol pre seba a priateľku podkrovný byt v staršom dome. Kúpil ho v stave shell and core, teda bez finálnych úprav interiéru. Na priestore s rozlohou 45 metrov štvorcových vznikol byt 2 + kk, ktorému nič nechýba, uvádza iDnes.cz.

Christin's insight:

Majiteľa čakali kompletné stavebné práce, vďaka ktorým mohol všetko vopred do detailu premyslieť a čo najlepšie využiť celý priestor. Priestor pôvodnej chodby je po novom prepojený s maximálne využitou obývacou kuchyňou.
V galérii si pozrite neuveriteľnú premenu holého priestoru na plnohodnotný byt.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 praktických nápadov do malej kuchyne: Toto vám uľahčí varenie!

5 praktických nápadov do malej kuchyne: Toto vám uľahčí varenie! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ak si potrebujete nielen dobre zorganizovať priestor, ale hlavne do malej kuchyne "napchať" čo najviac vecí, treba hľadať na miestach, ktoré bežne prehliadame. Ponúkame vám pár tipov na skryté úložné priestory.

Christin's insight:

1. Závesné police
Využite priestor nad kuchynským pultom alebo ostrovčekom tak, že nad pracovnú dosku zavesíte ľahkú policu, napríklad na koreničky či pekné misy. Prípadne nad ostrovček upevnite ľahkú konštrukciu, z ktorej môžu visieť panvice, sušené bylinky alebo aspoň izbové rastliny. Vo francúzskych vidieckych kuchyniach to neraz býva doslova galériou panvíc.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako upraviť menšiu panelákovú izbu na spoločný priestor pre troch bratov 

Ako upraviť menšiu panelákovú izbu na spoločný priestor pre troch bratov  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

ZADANIE ČITATEĽA
Bývame v trojizbovom panelákovom byte a máme troch chlapcov. Najmladší spí zatiaľ s nami v spálni, no po čase sa pridá zrejme do detskej izby k starším bratom. Najstarší syn má dvanásť rokov, rád hrá futbal. Menší má päť, zbožňuje mačkovité šelmy, hlavne levy. Chlapci potrebujú dostatok úložného priestoru na oblečenie. Keďže často a radi stavajú z lega, chcú priestor na odkladanie hotových stavieb, najmä, aby im ich najmenší nejedol.

Christin's insight:

Aj neveľkú izbu v paneláku možno šikovne upraviť tak, aby poskytla útočisko pre troch veselých chlapcov. Výsledné riešenie dokázalo, že zmena nemusí byť pritom vôbec finančne nákladná.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Na toto pri pracovných plochách v kuchyni nikdy nezabudnite! 

Na toto pri pracovných plochách v kuchyni nikdy nezabudnite!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pracovné plochy sú jedným z najvýraznejších prvkov v kuchyni. Váš pohľad na ne skĺzne každý raz, keď ste v kuchyni alebo idete okolo. Správne zvolené pracovné dosky, farby a materiály spravia z vašej kuchyne skutočný klenot!

Christin's insight:

Na pracovné plochy v kuchyni máme vysoké nároky. Musia byť totiž nielen praktické, trvanlivé a odolné, ale plnia aj výraznú estetickú funkciu. Dojem z vašej kuchyne môžu posilniť, no aj pochovať.

more...
No comment yet.