domov.kormidlo.sk
320.6K views | +87 today
Follow
 
Scoop.it!

Príprava na bábätko: Čo nesmie v izbe malého drobca chýbať?

Príprava na bábätko: Čo nesmie v izbe malého drobca chýbať? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Viac v článku...

Christin's insight:

Je nám jasné, že príprava prvej izby pre bábätko robí budúcim rodičom obrovskú radosť. My sa k tomu radi pridáme a so zariaďovaním pomôžeme

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktický život kresťana
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Dizajnérske tipy pre atraktívnejšiu kuchyňu 

Dizajnérske tipy pre atraktívnejšiu kuchyňu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Každá kuchyňa je originál. Každá rodina do nej včlení svoje vlastné predstavy. Niečo však majú spoločné. Využívajú často rovnaké zariadenia, usporiadanie skriniek, či spotrebičov. A to všetko sa dá robiť pomocou náhody, alebo dizajnovo atraktívne.

Christin's insight:

Dizajnér Jerome Buttrick hovorí, že kuchyňa v moderných domácnostiach stratila charakter čisto pracovného prostredia. V starších domoch mala kuchyňa tendenciu byť izolovaná a dnes je centom bytu. Preto je vhodné ju obohatiť nielen o kuchynské doplnky, ale napríklad aj o knižnicu, doplnkovú pracovnú dosku nielen na varenie, ale napríklad aj na prácu s počítačom a netreba sa báť ani spojenia kuchyne s obývačkou v jednoliatom štýle.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jar je už tu: 10 maliarskych náterov, ktoré osviežia spálňu

Jar je už tu: 10 maliarskych náterov, ktoré osviežia spálňu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Upratať, vyzametať a staviť na nový náter nezaškodí. Takto vdýchnete život do svojho osobného priestoru.
S našimi nápadmi na náter do spálne premeňte váš posvätný príbytok na niečo nové a vzrušujúce. Pozrite a nechajte sa inšpirovať!

Christin's insight:

Šalvia
Pre tlmený, zemitý pocit vyskúšajte odtieň šalvie. Je dosť uvoľňujúci na to, aby ste sa cítili pohodlne.
Horčica
Ak chcete niečo funky a trendy, choďte do tónu horčice. Použite ho napríklad ako akcent na múry a doplňte ho prírodnými odtieňmi.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Premena štvorizbového tehlového bytu v rohovom dome

Premena štvorizbového tehlového bytu v rohovom dome | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Mnohé niekdajšie rekonštrukcie sú už dnes z hľadiska moderného života obyvateľov nepraktické. Preto je často prvou vecou, ktorú architekti pri nových úpravách bytov urobia, očistenie od predchádzajúcich premien. Neraz objavia nečakané prvky a možnosti, ktoré znamenajú efektívnejšie i estetické riešenie.

Christin's insight:

Tento štvorizbový byt bol rekonštruovaný v roku 2000, avšak architekti považovali za potrebné očistiť ho od tejto rekonštrukcie. Pripomínal totiž koloniálnu rezidenciu, čo sa majiteľovi bytu nepáčilo. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako účelne zariadiť priechodnú kuchyňu 

Ako účelne zariadiť priechodnú kuchyňu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kuchyňu nazývame srdcom domova, no nie vždy má v rámci dispozície najlepšie miesto. Mohli by o tom rozprávať majitelia malých, úzkych a priechodných kuchyniek. Ako si poradiť so zariadením priechodnej kuchyne, aby bola funkčná?

Christin's insight:

Tento typ kuchyne je bežný. Kuchyňa je prístupná z chodby, obývacej izby, prípadne z nej vedú dvere do kúpeľne alebo špajze. V dôsledku toho v miestnosti chýba dlhá súvislá stena, na ktorú môžete osadiť praktickú kuchynskú linku. Najväčším nedostatkom je malá pracovná plocha, nedostatok úložných priestorov, kuchyňa pôsobí stiesnene.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Téměr stoletý byt s vysokými stropmi a velkými okny nestratil nic ze svého půvabu

Téměr stoletý byt s vysokými stropmi a velkými okny nestratil nic ze svého půvabu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Téměř stoletý byt s vysokými stropy a velkými okny zcela okouzlil mladou výtvarnici Miriamu Schniererovou, která se jej rozhodla zrekonstruovat a zařídit tak, aby neztratil nic ze svého starosvětského půvabu.

Christin's insight:

Původní prvky bytu, například dřevěné zárubně a dveře, zachovali a opravili. Nábytek vybírala Miriama ve stylu 50. až 70. let minulého století – právě toto zařízení převládalo v bytě v době, kdy ho mladá dvojice koupila.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Zázrak na ploche 18 metrov štvorcových. Byt má aj krb či samostatné WC

Zázrak na ploche 18 metrov štvorcových. Byt má aj krb či samostatné WC | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Z bývalej práčovne a sušiarne v centre Brna vytvoril architekt Adam Rujbr na 18 metroch štvorcových moderný interiér, ktorý slúži ako zážitkové ubytovanie či príležitostné zázemie pre majiteľa, píše iDnes.cz.

Christin's insight:

O malometrážne byty je záujem nielen v Brne. Byt na Běhounskej ulici je tretí, pôvodne nebytový priestor, ktorý architekt Rujbr adaptoval. Prvý vznikol z práčovne na Lidickej ulici v Brne, ďalší z bývalej maštale a pivného šenku na Jakubskej ulici v Prahe.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Úzke kuchyne: Inšpirácie, ako ich prakticky zariadiť

Úzke kuchyne: Inšpirácie, ako ich prakticky zariadiť | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V malom priestore si treba dvakrát rozmyslieť, ako usporiadať kuchynskú linku a elektrospotrebiče, aby sme sa v kuchyni jeden o druhého nepodkýňali.

Christin's insight:

Ak nemáte umývačku riadu a za kuchynským drezom teda trávite viac času, je fajn postaviť ho do pokojnejšej zóny kuchyne. Tak si môže jeden člen domácnosti v pokoji napríkald vybrať jedlo z chladničky, natrieť chlieb na pracovnej doske bez toho, aby sa musel obchádzať s iným.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dom pre single ľudí

Dom pre single ľudí | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Jedinečný dom je postavený v blízkosti poľského Krakova a navrhol ho architekt Tadeusz Lemański. Jeho myšlienkou je, že nielen rodiny, ale aj single ľudia môžu túžiť po živote v dome a v blízkosti prírody, čo aj tento moderný dom poskytuje. Dom má obývačku, kuchyňu, spálňu, kúpeľňu, garáž (ktorá pridáva metráži domu ďalších 22 metrov štvorcových) i záhradu s terasou.

Christin's insight:

Už dávno neplatí, že rodinný dom musí mať obrovskú rozlohu a že v ňom aj musí bývať rodina. Dôkazom je aj tento dizajnový dom určený pre single človeka. Má rozlohu len 40-metrov štvorcových, no nie je to žiaden kumbál a funkčne za tými väčšími určite nezaostáva.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Zaostrené na jedáleň: Ako si vybrať ten správny stôl a stoličky?

Zaostrené na jedáleň: Ako si vybrať ten správny stôl a stoličky? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Priestranná miestnosť na zriadenie jedálne vo väčšine domácností chýba a často sa treba uspokojiť s jedálenským kútom v kuchyni či obývačke. Súčasný trend nahráva otvoreným priestorom, v ktorých je jedáleň akousi spojnicou medzi kuchyňou a obývačkou. Pri riešení jedálne vychádzajte z vlastného spôsobu života a početnosti rodiny.

Christin's insight:

Ste veľká rodina, ktorá trávi veľa času pri spoločnom stolovaní, alebo je to skôr výnimka a doma sa stravujete len ojedinele? Ak máte často hostí, vyžijete väčšiu jedáleň aj väčší stôl. Minimálny priestor, ktorý má mať každý stravník pri stole, aby sa pohodlne najedol a neštuchal pritom svojho suseda, je 40 x 60 centimetrov, no nič nepokazíte, ak to bude viac.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Šikovná rekonštrukcia trojizbového bytu v paneláku

Šikovná rekonštrukcia trojizbového bytu v paneláku | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Do dispozície tohto trojizbového bytu architekt nezasahoval, napriek tomu sa mu podarilo zariadiť, aby pôsobil vzdušnejšie a priestrannejšie (a to nielen na pohľad, ale aj pri používaní). A pritom je v ňom viac miesta na odkladanie. Na tento „zázrak“ stačilo zopár „drobností“.

Christin's insight:

K šikovným vychytávkam patrí voľný priestor pod skrinkami, kam sa jednoducho odložia topánky, aj otváranie dvierok systémom push to open, ktorý ušetrí cenné centimetre. „Prejdeme tadiaľto aj s kočíkom,“ pochvaľujú si majitelia.

Nápadito vyriešené odkladacie priestory a oživujúce farebné a tvarové detaily, ktoré sú nielen estetickým prvkom, ale majú aj praktické využitie, sú charakteristické pre celý byt.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Inspirujte se: Velké i malé úložné prostory

Inspirujte se: Velké i malé úložné prostory | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zorganizujte si život do malých i větších úložných prostor. Systematicky řešená šatní skříň, komoda na oblečení, ale i maličká odkládací polička na stěnu. V interiéru jsou důležité všechny.

Christin's insight:

Úložné prostory na různě dlouhé typy oblečení nabízí šatní sestava PAX od IKEA. Pomocí plánovače PAX si můžete zvolit kombinaci, která nejvíce vyhovuje vašemu vkusu a potřebám.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Malý byt v centre Bratislavy s handmade prvkami a premyslenými riešeniami 

Malý byt v centre Bratislavy s handmade prvkami a premyslenými riešeniami  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Byt v historickej budove centra mesta je síce menší rozlohou, kompenzujú to však dôkladne premyslené riešenia a originálne vlastnoručne robené prvky, ktoré mu dodávajú osobité čaro a pocit, že ku komfortnému bývaniu v ňom majiteľom naozaj nechýba ani štvorcový meter.

Christin's insight:

Majiteľ už dávnejšie býval v centre mesta a vedel, že sa doň chce vrátiť. Keď sa naskytla možnosť bývania dokonca v „historickej pamiatke“, neváhal. Byt sa nachádza v pôvodnom meštianskom dome, ktorý postavila známa staviteľská rodina v roku 1865. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Hluché miesta v byte: Pozrite sa, ako sa dajú využiť! 

Hluché miesta v byte: Pozrite sa, ako sa dajú využiť!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Každá domácnosť má pár miest, s ktorými si nevieme poradiť - rôzne stienky, kúty, rohy, výklenky, ktoré akosi nevieme efektívne využiť či dekorovať.

Christin's insight:

Rohy a kúty
Často ide o malé priestory na medziposchodí, kúty na chodbe, ktoré sú primalé na to, aby sme do nich umiestnili skriňu alebo aspoň bielizník či kreslo. Ak na nás zívajú prázdnotou ako čierna diera, možno ich premeniť aspoň na sympatickú galériu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Čakáte bábätko? Praktické rady a tipy, ako zariadiť detskú izbu

Čakáte bábätko? Praktické rady a tipy, ako zariadiť detskú izbu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Prvoradá je bezpečnosť vášho drobčeka, preto venujte pozornosť najmä tým prvkom interiéru, s ktorými bude prvé mesiace prichádzať priamo do styku. Postieľka, prebaľovací pult či kolíska by mali byť vyhotovené z kvalitných materiálov s povrchom ľahko umývateľným a zdravotne neškodným. Samozrejmosťou je dobrá stabilita. Rozhodovanie medzi bezpečnosťou a cenovou dostupnosťou určite nie je na mieste.

Christin's insight:

Aj keď novorodenec ešte nemá veľké priestorové nároky, nepodceňujte jeho vnímanie okolia a celkovej atmosféry priestoru. Interiérové riešenie detskej izby má navodzovať pozitívne pocity. Keď z nej bude dýchať neha a čistota, aj vy ľahšie zvládnete náročnejšie chvíle.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Majú dom, ktorý funguje na elektrinu. Za energie platia v prepočte tisíc eur ročne

Majú dom, ktorý funguje na elektrinu. Za energie platia v prepočte tisíc eur ročne | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Drevostavby rýchlejšie horia a napádajú ich škodcovia. Verili ste tomu doteraz aj vy?

Christin's insight:

Funkcionalizmus je nám blízky. Trvanlivosť, úžitok a jednoduchosť. Slová, ktoré vracajú späť ozvenu funkcionalizmu, boli prvými, ktoré prišli Antonovi a Jane na um, keď premýšľali o podobe svojho domu. V galérii si pozrite riešenie pasívneho domu, v súlade s prianím majiteľov a ekonomickými štandardmi:

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Chevron v interiéri: Prečo sme sa zaľúbili do cik-cakov?

Chevron v interiéri: Prečo sme sa zaľúbili do cik-cakov? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Geometrické vzory fungujú spoľahlivo, ak chcete jednoducho a s veľkým efektom meniť vzhľad interiéru. A jedným z nich je chevron alebo inak cik-cak. Tento svieži vzor má vždy čo povedať, dokáže očariť každú generáciu.

Christin's insight:

Dôvod, prečo je chevron vzor príjemný pre oči pravdepodobne súvisí s osovou súmernosťou. Pravidelne sa v ňom opakuje „véčko" a priame línie a ľudský mozog reaguje na symetriu a jednoduchosť pozitívne. Vo vzore sa zvyčajne striedajú dve farby, ale výborné sú i extravagantnejšie a odvážnejšie viacfarebné verzie. Pýtate sa ako môžete v interiéri chevron použiť?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nie je posteľ ako posteľ: Toto sú 3 dôležité veci pri jej výbere

Nie je posteľ ako posteľ: Toto sú 3 dôležité veci pri jej výbere | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Bežná výška postele aj s matracom je 45 až 50 centimetrov, no ak ste mladí a zdraví, nemusí prekážať ani nižšia či položená na podlahe. Svoje čaro majú, samozrejme, aj štýlové vyššie postele, z ktorých sa dobre vstáva. Určite ich ocenia starší ľudia. Optimálna výška čela od rámu je okolo päťdesiat centimetrov.

Christin's insight:

No ak v posteli radi čítate či pracujete s notebookom, pokojne zvoľte vyššiu opierku. Pri plánoch spálne vyhraďte manželskému lôžku nielen 160 x 200 či 180 x 200 cm, čo je rozmer bežných matracov, ale pripočítajte k nim i hrúbku rámu a čela.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Varenie a oddych v súlade: Spájame kuchyňu s obývačkou. Na čo si dať pozor?

Varenie a oddych v súlade: Spájame kuchyňu s obývačkou. Na čo si dať pozor? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Už nejaký ten rok je obľúbeným trendom spájať kuchyňu, obývačku a jedáleň v jednom otvorenom priestore. Mnohí sa však týmto krokom popálili. Tu je návod, ako to urobiť správne.

Christin's insight:

Príprava jedla už zďaleka nie je len nevyhnutnosťou, naopak, ide o exhibíciu chutí a čas, ktorý rodina a priatelia trávia spolu. Spojenie kuchynskej časti s obývacou si teda vyžiadala doba, v ktorej žijeme. Bez pomoci odborníkov vám však miesto radosti môže priniesť starosti. Na čo teda treba myslieť?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jedinečný dom v Bernolákove: Takúto úpravu strechy ste na Slovensku ešte nevideli! 

Jedinečný dom v Bernolákove: Takúto úpravu strechy ste na Slovensku ešte nevideli!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V minulom roku vyrástol v Bernolákove svieži dvojpodlažný biely dom s atypickou geometriou. Táto zvláštna geometria nie je len efektná na pohľad, ale aj dokonale premyslená, pokiaľ ide o funkčnosť domu.

Christin's insight:

Architekti Márius Žitňanský a Peter Gonda vytvorili rodinný dom, ktorý plne interpretuje spôsob, ako sa dá zosúladiť elegancia, funkčnosť a umelecká atypickosť do jedného celku.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dvojizbový byt s cestovateľskou dušou

Dvojizbový byt s cestovateľskou dušou | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dvojizbový byt v novostavbe nezaprie cestovateľskú dušu svojho majiteľa. Cítiť ju hneď vo vstupnej hale, kde príchodiacich privíta Socha slobody.

Christin's insight:

Dilemu nového bývania rozlúskol investor celkom ľahko. Na miskách váh boli väčší byt v rušnom centre a rozlohou skromnejší na pokraji mestskej časti, v ktorej doteraz žil. Prevážil ten menší. Na váhe mu pridal tichý exteriér, z ktorého sa ozýva len kŕkanie žiab. A skutočnosť, že novostavba sa nachádza neďaleko miesta, kde pri ohni trávi s priateľmi voľné chvíle.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Krajšie bývanie: V interiérovom dizajne sa pozornosť opäť sústredí na steny

Krajšie bývanie: V interiérovom dizajne sa pozornosť opäť sústredí na steny | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
Jednou bielou stierkou a farbou v interiéri nič nepokazíte. Takáto klasika však môže nudiť. Rovnako ako jednofarebné obkladačky nad kuchynskou linkou alebo v kúpeľni.
Christin's insight:

Nechcite od svojich stien, aby vás nudili.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Senzačné knižnice: Na celú stenu alebo len pár políc – stále sú krásne! 

Senzačné knižnice: Na celú stenu alebo len pár políc – stále sú krásne!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kto by bol povedal, že aj ukladanie kníh je umenie? Aby domáca knižnica vyzerala dobre, nezáleží len na systéme ukladania, ale aj na vizuále!

Christin's insight:

Symetria je pri zariaďovaní dôležitá, no v prípade knižnice sa môže priveľa symetrie ukázať ako problém. Keďže nie všetky knihy majú rovnakú veľkosť, nebude ľahké uložiť ich do knižnice, ktorá má rovnako rozdelené police. Výhodnejšie - a často aj krajšie je rozmiestniť police v rôznych rozostupoch.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako osviežiť tmavú izbu? Máme pár šikovných tipov (2. časť)

Ako osviežiť tmavú izbu? Máme pár šikovných tipov (2. časť) | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Veľký a masívny nábytok vymeňte za svetlý, minimalistický, zavesený alebo na nožičkách. Zrkadlá sú veľkí čarodejníci, do tmavej miestnosti preto umiestnite minimálne jedno. Zaveste ho nad sedačku alebo oprite o stenu. Pri hľadaní vhodného miesta sa orientujte oknom, ak bude oproti nemu, krásne odrazí všetko svetlo. Autor: Decorating ideas living room, Spiros soulis

Christin's insight:

Ak sú okná otočené na sever, sú malé, osadené do hrubých múrov alebo im clonia vysoké stromy či okolité domy, musíme sa s tmavou miestnosťou vyrovnať inak.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako osviežiť tmavú izbu? Máme pár šikovných tipov (1. časť)

Ako osviežiť tmavú izbu? Máme pár šikovných tipov (1. časť) | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ak sú okná otočené na sever, sú malé, osadené do hrubých múrov alebo im clonia vysoké stromy či okolité domy, musíme sa s tmavou miestnosťou vyrovnať inak.

Christin's insight:

Veľkosť a počet okien úzko súvisia s množstvom svetla v izbe. Ak máte možnosť malé okná vymeniť za väčšie či dokonca takzvané francúzske, urobte to.
Občas stačí posunúť priečku, vymurovať zo sklobetónu alebo ju o polovicu skrátiť.
Zvážte funkčnú výmenu izieb medzi sebou. Ak je spálňa svetlá, čo nie je potrebné, a obývačka tmavá, stačí preniesť nábytok a máte po probléme.
Uprednostnite interiérové dvere so sklenenou výplňou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Praktická kuchyňa: Super miesta na vešanie kuchynského náčinia 

Praktická kuchyňa: Super miesta na vešanie kuchynského náčinia  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Udržať systém v kuchyni bude hračka, ak investujete do pár vešiačikov. Zásuvky a závesné tyče sú na udržiavanie poriadku fajn, no najlacnejší spôsob, ako si pekne roztriediť kuchynské náčinie a zároveň ho mať poruke, je nájsť miesto pre pár háčikov.Toto sú miesta v kuchyni, ktoré možno prehliadate...

Christin's insight:

Vnútri skriniek
Vnútorná strana dvierok na skrinkách je jedna možnosť, druhou je samotné vnútro skrinky. Porovnajte, ktorá z možností by vám viac vyhovovala.

more...
No comment yet.