domov.kormidlo.sk
348.4K views | +69 today
Follow
 
Scoop.it!

Spálňa v kuchyni? Ako sa dá vyriešiť problém jeden a pol izbového bytu 

Spálňa v kuchyni? Ako sa dá vyriešiť problém jeden a pol izbového bytu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nie je ľahké rozmiestniť zariadenie v malom, jednoizbovom byte. Majitelia to vyriešili tak, že v ňom vyrobili polizbu.

Christin's insight:

Pôvodne jednoizbový byt má pôdorys v tvare štvorca, ktorý má jeden rožtek mierne natiahnutý. Rozmiestniť v ňom zariadenie tak, aby bol byt útulný, nezaprataný, nebolo celkom jednoduché. Majitelia to vyriešili tým, že v byte postavili polovičnú izbu.

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktický život kresťana
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Izby pre teenagerov a deti 

Izby pre teenagerov a deti  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Izby pre teenagerov a deti sú dôležité miestnosti v domácnosti, ktoré potrebujú osobitnú pozornosť. Preto talianska spoločnosť Tomasella vytvorila kolekciu Tommy, určenú pre študentské a detské izby: miesta, kde môžu vaše deti odpočívať, ale aj študovať a hrať sa.

Christin's insight:

Tommy ponúka moderné štýlové izby, ktoré sú esteticky atraktívne a funkčné. Šatníkové skrine, knižnice, regály a stolíky sa prispôsobia akémukoľvek priestoru a sú ľahko kombinovateľné vďaka farbám, povrchovým úpravám a čalúneniu. Okrem toho, Tommy ponúka aj zbierku doplnkov, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre teenagerov aby sa vytvoril koordinovaný a moderný celok. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

FOTKY PRED A PO: Otrasná kuchyňa sa zmenila na vidiecku rozprávku, wau

FOTKY PRED A PO: Otrasná kuchyňa sa zmenila na vidiecku rozprávku, wau | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Tieto dve kuchyne prešli takou premenou, až sa nám nechce veriť. Zrazu získali nádherný, farmársky šmrnc. Inšpirujete sa aj vy?

Spoločným problémom obidvoch kuchýň boli tmavé skrinky. Nie vždy platí, že tmavé drevo dodá kuchyni útulnú atmosféru.

Christin's insight:

Prvej, menšej kuchyni navyše chýbala kompaktnosť, dojem narúšali samostatne stojaca špajzová skriňa a spotrebiče. Zariadenie kuchyne obmedzoval prechod do práčovne a na zadnú verandu. Z tohto dôvodu v kuchyni nebola ucelená pracovná plocha, všetko bolo rozkúskované a priestor bol nefunkčný.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dlažba v kúpeľni je dávno OUT, ukážeme vám 6 tipov na cool podlahu

Dlažba v kúpeľni je dávno OUT, ukážeme vám 6 tipov na cool podlahu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dlažba už dávno nie je jedinou podlahovou úpravou, ktorú si môžete do svojej kúpeľne dopriať. Radi vám ukážeme mnoho ďalších možností. Tušili ste, že najobľúbenejším povrchom je aktuálne drevený vzhľad?

Christin's insight:

Doba riadne pokročila a pri navrhovaní svojej kúpeľne máte možnosť siahnuť po celom rade materiálov, ktoré boli v minulosti obchádzané alebo neznáme. Dnes však môžeme využívať ich praktickosť a zároveň estetickosť i v náročnom prostredí kúpeľne či toalety.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Návrat břidlice do interiéru i do zahrady

Návrat břidlice do interiéru i do zahrady | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Česká břidlice se u nás těží už od 18. století a ve světě si získala natolik uznávané jméno jako třeba značka Škoda či Baťa. Zatímco se břidlice dříve využívalo výhradně jako střešní krytiny, dnes se vrací a zaobírá mnohem širší pole působnosti – v interiéru i v zahradě. V rámci návratu k přírodním materiálům tak svět designu nezapomíná ani na břidlici, snadno dostupnou napodobeninu mramoru.

Christin's insight:

Břidlice je hornina, která vznikla postupným usazováním jílovců a prachovců. Těží se v dole a na světlo světa se dostává v působivých odstínech modré, šedé až černé barvy. Navíc se velmi snadno opracovává a díky dobré rovinné štěpnosti se z ní jednoduše vytvářejí tenké desky. Břidlice tak představuje univerzální přírodninu, která dokáže zajistit dokonalý efekt, kvalitu, ale také ekonomickou dostupnost. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Chalupu napadenou dřevomorkou museli zbourat a postavit ji znovu. Výsledek stojí za to!

Chalupu napadenou dřevomorkou museli zbourat a postavit ji znovu. Výsledek stojí za to! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Mnoha moderním chatám a chalupám veřejnost vyčítá, že působí chladně, nehodí se do přírody, jednoduše, že jim chybí to, co někdejší chaloupky v horách měly.

Christin's insight:

Vůně dřeva, kouzlo stavby, na kterou jsme v horách zvyklí, a harmonický interiér, připomínající minulost. Světlou výjimkou je chalupa v Orlických horách, která působí přímo pohádkově.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Praktické nápady pro malou koupelnu

Praktické nápady pro malou koupelnu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Malá koupelna nemusí být vždy nutně problémem malých bytů. Každopádně v nich se nedostatečné centimetry hůře „nahánějí“ rekonstrukcí. Pokud přijatelné řešení nepřinesou stavební úpravy, je na řadě pečlivá volba vhodného vybavení.

Christin's insight:

Malá koupelna automaticky neznamená vzdát se vany. Záleží na konkrétních rozměrech a půdorysu koupelny. Navíc při rozhodování hrají roli také zvyklosti a preference uživatelů. Malé byty zpravidla obývají jednotlivci či páry v mladším, nebo naopak starším věku. Pro starší lidi je vždy rozumnější volbou sprchový kout, do kterého se lépe dostává a lze ho vybavit případně sedátkem, zvýšeným stupněm na sezení, madly atp.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Romantické večery strávené u biokrbu – bez nutnosti komínu

Romantické večery strávené u biokrbu – bez nutnosti komínu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Odpočinek v příjemně vytopené místnosti, jejímž centrem je romanticky hořící krb, už nemusí být pro obyvatele bytů pouhým snem. S moderním biokrbem získáte nadčasové doplňkové topivo, ale také moderní kamna povýšená na opravdovou designovou záležitost.

Christin's insight:

Způsob topení v biokrbech byl vymyšlen tak, aby vás co nejméně vytrhával z odpočinku. Nebudete tak muset věčně vymetávat popel, přenášet haldy dříví, zvykat si na zvýšenou prašnost a ještě volat kominíka, jako tomu bývá v případě klasických krbů. Z biokrbů nelétají saze a trápit vás nemusí ani vdechování nepříjemných škodlivin. Podle typu biokrbu si navíc můžete do biolíhu, kterým se v něm topí, přidat i vůni, což oceníte třeba při romantické chvilce se svou polovičkou v koupelně.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

20 praktických rád do študentskej izby

20 praktických rád do študentskej izby | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Študenti trávia vo svojej izbe naozaj veľa času, preto je potrebné, aby v nej našli všetko, čo potrebujú – pohodlie, priestor na učenie, ale aj na svoje všestranné aktivity.

Christin's insight:

Ak preferujete minimalistický štýl a desí vás akýkoľvek neporiadok, stôl s úložným priestorom je ideálnou voľbou. Šuplíky na ľavej strane stola perfektne schovajú všetky pomôcky a vaše školopovinné ratolesti tak budú mať poruke len to nevyhnutné. Prevládajúca biela farba navyše podčiarkne čistotu, ktorá v izbe dominuje.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Architekti urobili z veže netypický dom s jedinečnou výhliadkou na okolitú prírodu

Architekti urobili z veže netypický dom s jedinečnou výhliadkou na okolitú prírodu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
Jed­no­ge­ne­račný ro­dinný dom sa na­chá­dza na okraji obce Či­žice v blíz­kosti Pl­zne. Na po­zemku, na hra­nici za­les­ne­ného svahu, stála pô­vodne jed­no­du­chá chatka. Nový dom na­vrhli ar­chi­tekti pre in­ves­tora, ktorý trávi množ­stvo času po­zo­ro­va­ním prí­rody.
Christin's insight:

Bý­va­nie na šty­roch pod­la­žiach nie je ty­pic­kým rie­še­ním. V tomto prípade však ide o krásne rie­še­nie pre oby­va­te­ľov so zdra­vými no­hami.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Takto vyzerajú 3 nadčasové kuchyne, ktoré budú trendy aj o 500 rokov 

Takto vyzerajú 3 nadčasové kuchyne, ktoré budú trendy aj o 500 rokov  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Interiérový dizajn sa neustále mení a platí to i v kuchyni. Praktickejšie je ale zariadiť ju tak, aby ste nemuseli každých pár rokov vymieňať linku alebo obklady. Inšpirujte sa tromi skvelými trendmi, ktoré prežili skúšku časom a nestratili pritom na kráse.

Christin's insight:

Štýl a funkčnosť sú základnými menovateľmi škandinávskeho štýlu. Jednoduchý nábytok, striedma farebnosť a prírodné materiály nikdy nevyjdú z módy. Typickou farbou je biela, ktorá rozjasní steny, ale často sa vyskytuje na linke, ktorú dopĺňa drevená alebo kamenná pracovná doska.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Proměna staré stodoly v moderní dům

Proměna staré stodoly v moderní dům | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Mnohdy je sice jednodušší postavit si nový moderní dům, než se pouštět do rekonstrukce staré stodoly či stavení, které je v dezolátním stavu, ale přesto právě tato stavení dýchající historií přinášejí svým majitelům něco navíc – génia loci, jistou duši místa, o kterou stojí tito lidé natolik, že se vrhnou po hlavě do rozsáhlých renovací, a to doslova od podlahy.

Christin's insight:

Takový je i případ manželů Dennyho a Vivian z Nizozemí, kteří v roce 2013 zakoupili starou stodolu ve městě Sprundel. Ačkoliv tušili, do jak velkého sousta se pouštějí, uskutečněná koupě tohoto objektu byla pro ně splněným snem, protože si je místo získalo svou nezaměnitelnou atmosférou a měli určitou vizi, jak by hotové bydlení mohlo vypadat. Chtěli především využít zachovalých dřevěných trámů a zdiva z pálených cihel, protože právě to bylo stěžejní pro udržení atmosféry venkovského stavení.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Trend, ktorý pretrvá – recyklované materiály 

Trend, ktorý pretrvá – recyklované materiály  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kým trendy v interiéroch či exteriéroch sa striedajú od provensálskeho po škandinávsky, je tu jeden, ktorý môže ostať večný. A to doslova.

Christin's insight:

Preferujete obývačku v minimalistikých tvaroch a farbách alebo ste skôr milovníkmi rustikálnych motívov? V oboch prípadoch môže byť vaše zariaďovanie, či doplnky,  tvorené z recyklovaných materiálov. Drevené komody z odpadových zvyškov, dizajnové stoličky z plastových fliaš či podlahy, rohožky a ihriská z ojazdených pneumatík.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Komfortné bývanie v dome z prírodných materiálov 

Komfortné bývanie v dome z prírodných materiálov  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Priestor, v ktorom sa dnes dom nachádza, nebol pôvodne určený na bývanie. Dnes tu majitelia, ich rodinní príslušníci a hostia, veľmi radi trávia voľný čas. Dom je obklopený krásnou prírodou a jej zvukmi, stojí na brehu rieky a je tu čistý vzduch. Ponúka možnosť vychutnať si nielen samotnú prírodu a symbiózu s ňou, ale najmä pocit pohody a slobody. 

Christin's insight:

Stavba má dve podlažia a je vybavená kúpeľňou s vaňou, obývacou izbou s krbom, sprchovacím kútom a „muzikálnou“ spálňou. Prečo muzikálna? Nachádzajú sa v nej totiž bicie nástroje, a to len kúsok od postele. Keď nespíte, môžete sa vybúriť! 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jaké materiály je nejvhodnější použít při rekonstrukci koupelny?

Jaké materiály je nejvhodnější použít při rekonstrukci koupelny? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Rekonstruujete koupelnu a zvažujete, jaký materiál použít? Poradíme vám! Stěny a podlaha v koupelně by měly být připraveny na podmínky v intencích domácího extrémně mokrého prostředí. 

Christin's insight:

Rozhodující je odolnost proti vlhkosti, podlaha by neměla být kluzká ani tehdy, když je mokrá. Proto není výběr materiálů neomezený, je však dostatečně pestrý na to, aby si každý mohl vybrat to, co je jeho srdci blízké.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

6 praktických tipov, keď chcete bývať pod šikmou strechou 

6 praktických tipov, keď chcete bývať pod šikmou strechou  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Jednou z nevýhod murovaných domov s typickým obytným podkrovím je konštrukcia strechy ľahkého typu, ktorá má na svedomí okrem iného aj nízku tepelnú akumuláciu, malú tuhosť v rovine strechy, slabú zvukovú izoláciu či náchylnosť na poruchy. 

Christin's insight:

Na čo všetko je potrebné myslieť pri stavbe či renovácii obytného podkrovia, aby život v ňom bol pohodlný a zdravý? Ponúkame vám niekoľko tipov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako prestavať radový domček so šírkou iba 6 metrov? 

Ako prestavať radový domček so šírkou iba 6 metrov?  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Radový domček so šírkou iba 6 m prestavali architekti zo štúdia BFDO Architects tak, aby čo najlepšie slúžil štvorčlennej rodine. Využili pritom existujúce prístavby pred i za domom a starostlivo upravili ako tvar budovy, tak aj proporcie jednotlivých miestností. 

Christin's insight:

Zároveň prešpikovali stavbu svetlíkmi, rohovými oknami a zasklenými stenami, aby vniesli do interiéru čo najviac denného svetla.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Sedačka v kuchyni je kus nábytku, ktorý si musíte zaobstarať. Pre TOTO!

Sedačka v kuchyni je kus nábytku, ktorý si musíte zaobstarať. Pre TOTO! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dnes už totiž kuchyňa nie je len miestom prípravy a konzumácie jedla, ale je aj spoločenský priestor, v ktorom sa stretáva a komunikuje rodina. Sedačka v kuchyni zvýši pohodlie i možnosti jej využitia. Môžete na nej sedieť počas stolovania, využiť ju ako doplnkový úložný priestor alebo si na nej príležitostne pospať.

Christin's insight:

Na rozdiel od „obývačkovej" sedačky by nemala byť priveľmi honosná a reprezentatívna a už vôbec nie mohutná. V každom prípade však musí byť kvalitná a pohodlná. Dôležité je, aby ste sa v nej mohli oprieť a vedeli z nej bez námahy vstať. Záleží na vás, či si vyberiete čalúnený typ, alebo sedačku viac v štýle lavice. Vhodná je napríklad sedačka na vysokých nohách, pod ktorou sa lepšie upratuje.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 spôsobov ako ukryť televízor v izbe prakticky i vtipne 

5 spôsobov ako ukryť televízor v izbe prakticky i vtipne  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Televízor nemusí byť ústredným bodom vašej obývačky či spálne. Je jasné, že v mnohých domácnostiach tvorí dôležitú súčasť, napriek tomu ho občas môžete pustiť z očí i mysle. A to dokonca štýlovo, prakticky a vtipne!

Christin's insight:

Skúste sa zamyslieť nad priestorom, v ktorom trávite mnoho času. V dnešnej dobe sme neustále obklopení obrazovkami a monitormi, preto je mimoriadne vítané, ak máme doma možnosť úplne zabudnúť na blikajúce plochy a relaxovať. Ak chcete obmedziť čas strávený pred obrazovkou, odporúčame vám ukryť televízor tak, aby vás nezvádzal k nadmernému pozeraniu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Starú garáž si prerobil na nevšedný domov pre štvorčlennú rodinu 

Starú garáž si prerobil na nevšedný domov pre štvorčlennú rodinu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Majiteľova záľuba v štýle retro a jeho obrovské zberateľské nadšenie sa pretavili do tohto netradične zariadeného interiéru, ktorý miestami pripomína skôr starožitníctvo ako domov štvorčlennej rodiny.

Christin's insight:

Na začiatku tohto príbehu stojí obyčajná stará garáž, kde opravovali autá a skladovali vyradené nepojazdné mašiny. Majiteľ ju nevedel dlho predať, ale vďaka šťastnej náhode ju napokon objavil vášnivý zberateľ a dizajnér v jednej osobe – James van den Velden.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Opäť je v móde: Toto mala zaručene v kuchyni aj vaša babka

Opäť je v móde: Toto mala zaručene v kuchyni aj vaša babka | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
 

Móda sa stále krúti dookola a týka sa to aj kuchýň. Z návratu tohto doplnku by sa však naše babky veľmi tešili.

Christin's insight:

Tapeta sa vracia opäť do módy! Už sa zbavila stigmy socialistických bytov tapetovaných nesympatickými vzormi bez stierok. Dnes je tapeta malým umeleckým dielom. Vďaka odolnosti voči vlhkosti aj teplote dokáže byť veľmi vhodným nástrojom aj na to, aby poslúžila ozdobeniu kuchyne.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

To musíte vidieť: Byt s rozlohou len 40 m² zariadili lepšie ako veľké vily! 

To musíte vidieť: Byt s rozlohou len 40 m² zariadili lepšie ako veľké vily!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Požiadavku Raphaela skvele zvládla dizajnérka Anna Koszela, ktorá plochu stoštyridsať štvorcových metrov s obývačkou čiastočne spojenou s kuchyňou, so spálňou, s dvomi pracovňami, so spálňou a dvomi kúpeľňami premenila na energický a svieži byt. Sila interiéru šitého na mieru je v netradičnej kombinácii farieb s rozdielnou teplotou a sýtosťou

Christin's insight:

40 m² síce nie je bohvie aký priestor na vyšantenie, ale šikovný dizajnér to zvládne. Poďte sa s nami pozrieť na jeden fantastický výsledok.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Byt, v ktorom je každý jeden kúsok originálom 

Byt, v ktorom je každý jeden kúsok originálom  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zebrí vzor, prachovky z peria, nadrozmerné kimoná, čierny strop a uprostred toho všetkého... Laura Karasinski. Toto zázračné dieťa viedenskej umeleckej scény a členka prestížneho rebríčka Forbes 30 pod 30 v jednej osobe si razí cestu nevšednosti. Chcete dôkaz?

Christin's insight:

Každý roh, každé zákutie, každá miestnosť jej viedenského bytu je originálom, po okraj naplneným suvenírmi, pripomienkami na pracovné projekty a vecami, ktoré vyzerajú tak neobyčajne obyčajne (všimli ste si gigantické zápalky v predsieni?!), že sa ich skrátka nemôžete nabažiť. Otvorila dvere návšteve z Westwingu a pozvala nás do krajiny, kde sa zázraky dejú na počkanie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

FOTKY PRED A PO: Takto sa zmenili obyčajné detské izby na super detské - keď to uvidíte, budete chcieť byť opäť dieťaťom!

FOTKY PRED A PO: Takto sa zmenili obyčajné detské izby na super detské - keď to uvidíte, budete chcieť byť opäť dieťaťom! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Detská izba je špecifickým priestorom bytu. Je súčasťou interiéru, ale predsa len je iná. Potrebuje niečo viac, aby nebola len miestom na bývanie, ale útočiskom pre krásne detstvo. A niekedy k tejto zmene ani netreba veľa. Stačí dobrý nápad a šikovné ruky.

Christin's insight:

Do detskej izby drahé obrazy nepatria a rozhodne biela stena nie je to, čo dieťa od svojho životného prostredia očakáva. Takže je super spraviť pár zlepšení. Namiesto skriniek, poličiek a plagátov spravte dieťaťu veselú detskú izbu, napríklad pomocou ovocných makiet, obrázkov, veselej tapety. Tak sa aj z bežnej panelákovej izby môže stať priestor detského sveta. Ak zladíte s farbami dekorácií aj obliečky, stolík, obrazce na stene, máte jedno krásne kráľovstvo detí na svete.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kouzlení s centimetry aneb vše o malém bytě

Kouzlení s centimetry aneb vše o malém bytě | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Malé byty znamenají věčný boj. Už o nich bylo tolik řečeno a napsáno, a přesto každému, kdo čelí zařizování takového prostoru, pořád dělají vrásky na čele. My doufáme, že následující řádky přispějí k vyhlazení těchto vrásek a že vám možná dokonce začne na tváři prosvítat úsměv.

Christin's insight:

Díky neustálému sledování trendů v zařizování a kontaktu s lidmi na slovo vzatými jsme vysledovali pár praktických řešení a rad, které vám pomohou vykouzlit i z toho nejmenší bytečku dokonalé místo k životu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Komfortní dřevostavba s funkčním interiérem

Komfortní dřevostavba s funkčním interiérem | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

„Hytte“ je dřevěná bouda, která se využívá k rybářským nebo lyžařským výletům. V Norsku ji vlastní více než čtvrtina obyvatel. Proto není divu, že si manželský pár pocházející z USA a přestěhovaný do Osla norský životní styl tak zamiloval, že si jednu takovou „chatu“ nechal postavit. Scott Young a Christine Griffin Young se však tradicí neřídili a nechali si postavit naprosto komfortní hytte.

Christin's insight:

Geolog Scott Young se se svojí rodinou přestěhoval do norského Osla již před sedmi lety. Všem se tato životní změna líbila – Norsko jim naprosto učarovalo. Rodina si ve svém volném čase oblíbila rybaření a lyžování, zkrátka si chtěli užívat rodinné zábavy v nedotčené přírodě. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se jim omrzí krátké návštěvy v přírodě a půjdou ve šlépějích Norů, kteří si v přírodě staví Hytte.

more...
No comment yet.