domov.kormidlo.sk
357.6K views | +8 today
Follow
 
Scoop.it!

Kozub pre každého: Ten bio si môžu dopriať všetky domácnosti

Kozub pre každého: Ten bio si môžu dopriať všetky domácnosti | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Novú generáciu kozubov na biopalivo si môže dopriať každá domácnosť. Zaobíde sa totiž bez komína.

 

Christin's insight:

Prioritou biokozuba nie je produkovať teplo, ale ako dizajnový prvok dotvoriť atmosféru. Ani jeho výhrevnosť však nie je zanedbateľná, pohybuje sa v rozmedzí od 1,5 do 4,5 kW, v ojedinelých prípadoch aj viac. V prechodnom období teda dokáže pretepliť jednu až dve miestnosti.

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktická domácnosť, pekné bývanie, zdravé potraviny
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Ako zariadiť podkrovnú izbu s multifunkčným využitím

Ako zariadiť podkrovnú izbu s multifunkčným využitím | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Architektka vytvorila útulnú podkrovnú izbu, ktorá spĺňa funkciu obývačky a občas aj spálne či detskej izby.

Izba s multifunkčným využitím, ktorá primárne slúži ako obývačka, ale občas aj ako hosťovská izba či detská izba pre vnúčatá, pôsobí priestranne, má jednoduchú čistú dispozíciu.

Christin's insight:

Rozdelila som ju na úložnú zónu, zónu sedenia – v prípade potreby sa sedačka roztiahne a vznikne zóna spania – pracovisko a voľnú plochu na hranie pre vnúčatá. Nedostatok prirodzeného svetla v podkrovnom priestore si žiada svetlý interiér.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Sedem tipov ako zariadiť malý byt priamo od dizajnérov

Sedem tipov ako zariadiť malý byt priamo od dizajnérov | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zařídit si příjemné a stylové bydlení není snadným úkolem. O všem je proto nutné dopředu detailně přemýšlet – o to víc, pokud se jedná o menší byt s omezeným prostorem. Na co se zaměřit a čeho se vyvarovat při zařizování těchto interiérů?

Christin's insight:

Ceny bytov naďalej rastú. A tak je  lepšie bývať hoci v malom, no vlastnom. Pozrite si teda, ako si malý byť zariadiť vkusne a útulne.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 trikov, vďaka ktorým vám biela kuchynská linka nikdy nezožltne

5 trikov, vďaka ktorým vám biela kuchynská linka nikdy nezožltne | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Neodolali ste čaru bielej kuchynskej linky? Biela je moderná, elegantná a nadčasová a priestor zväčšuje. Najlepšie však vyzerá len vtedy, ak je naozaj biela. Zažltnutý ani sivastý nádych jej nepristane, preto vám poradíme, ako ju udržať snehobielu.

Christin's insight:

Prvý krok pre dlhotrvajúcu bielu robíte už pri výbere linky. Oplatí sa investovať do kvality. Úlohu zohráva i povrchová úprava. Mnohí majitelia bielych liniek nedajú dopustiť na lesklú úpravu, ktorá sa ľahšie udržiava. Máte istotu, že lakovaný povrch časom „nezostarne" a stačí ho utrieť vlhkou handrou a jemným saponátom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Zariadiť malý byt účelne je umenie, my vám ponúkame know-how!

Zariadiť malý byt účelne je umenie, my vám ponúkame know-how! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
V prípade malých, povedzme jednoizbových bytov je najčastejším problémom fakt, ako naložiť s jednou izbou a samostatnou, obyčajne neveľkou kuchyňou. Nuž... Bez búracieho kladiva to asi nepôjde. Potrebujete ho totiž nielen opticky, ale aj funkčne natiahnuť. Z veľkosti S na veľkosť L.
Christin's insight:

Pekne, prakticky, pútavo... Tak by mal vyzerať malý byt. Avšak dosiahnuť to môže byť hotová veda. Na ploche pár metrov štvorcových totiž treba zladiť viacero zón tak, aby vyhovovali každodennému životu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Moderní garsonka

Moderní garsonka | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Vysoce moderní a designové bydlení se dá vytvořit i v malém bytě. Příkladem je stylově zařízený interiér ve Volgogradu. Vyvedený v šedých odstínech a s akcenty tmavě tyrkysové barvy působí velmi osobitě a dynamicky.

Christin's insight:

Malé byty pro mladé páry bývají pro designéry častou výzvou. I tady se s ní skvěle popasovali a vytvořili nadčasové bydlení, jehož moderní a energický styl o sobě dává vědět už v zádveří. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

4 TOP trendy pre rok 2019, ktoré musíte mať! 

4 TOP trendy pre rok 2019, ktoré musíte mať!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ani sme sa nenazdali a je tu nový rok a s ním aj nové trendy zo sveta bývania a dekorovania. Pozrite sa spolu s nami, čo bude tento rok IN.

Christin's insight:

Módnou farbou roka 2019 bude koralová ružová, avšak v bývaní budú v kurze iné farby. Staroružová je nová biela. Slávi svoj úspech už pár rokov a pokračuje aj tento rok. Stala sa akousi neutrálnou farbou, ku ktorej môžete doladiť mnoho iných odtieňov podľa vášho gusta. Ak máte pocit, že je skôr ženskou farbou, máme pre vás ďalší trendy tip.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Bŕŕŕ, zima v kúpeľni? Premeňte ju na teplé miestočko za pár minút

Bŕŕŕ, zima v kúpeľni? Premeňte ju na teplé miestočko za pár minút | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Bŕŕŕ! Máte tiež kúpeľňu studenú, akoby ste bývali u ľadového medveďa? Radi vám poradíme, ako premeniť chladné kachličky na príjemné útočisko. Nebude to vôbec zložité, dokonca vám to zaberie len zopár minút.

Christin's insight:

Chladné noci i dni budú počas nasledujúcich mesiacov našimi pravidelnými spoločníkmi. Človek preto potrebuje príjemné teplé miesto, kde by sa zohrial a hlavne, kde sa nebude triasť od zimy ani nahý! Ako teda pripraviť kúpeľňu na studené mesiace?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Je lepšia matná kuchynská linka ALEBO lesklá? Zisťovali sme a výsledok vás prekvapí 

Je lepšia matná kuchynská linka ALEBO lesklá? Zisťovali sme a výsledok vás prekvapí  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Matná či lesklá? Otázka hodná samotného Hamleta. Veď vaše rozhodnutie budete chváliť, alebo naopak preklínať po dlhé roky!
Povrchová úprava kuchynských skriniek i ostatných plôch v kuchyni - áno, nezabúdajme na stoly, pracovné dosky a hlavne spotrebiče - zohráva veľmi dôležitú úlohu nielen pri konečnom vizuále, ale aj po praktickej stránke. Poďte s nami zistiť, ktorý povrch je pre vás tým ideálnym - lesklý či matný?

Christin's insight:

Iste ste už zvážili všetky ostatné dôležité faktory a teraz prišlo na rad rozuzlenie v podobe lesklej či matnej úpravy povrchov. Odporúčame prezrieť si reálne kuchyne priamo v predajniach. Aj keď ich zvyčajne uvidíte len pod umelým osvetlením, získate lepší prehľad o tom, ako môže lesklý povrch vyzerať.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Klasika nás nudí: Tieto 3 netradičné kuchyne sú čoraz obľúbenejšie 

Klasika nás nudí: Tieto 3 netradičné kuchyne sú čoraz obľúbenejšie  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nenechajte sa zväzovať otrepanými konvenciami - ani v bytovke nemusíte mať nudnú tuctovú kuchynskú linku. Práve naopak, nová kuchyňa bude skutočným oživením vášho bytu alebo nového domu. Takže, akú si vyberiete?

Christin's insight:

Zariaďujete si nový dom alebo prerábate starú kuchyňu? Čo takto sa nechať inšpirovať retrom a vniesť do tohto útulného priestoru mnoho prírodných materiálov, ako je masívne drevo, keramika alebo kameň? V takomto prostredí je varenie, pečenie i maškrtenie tým pravým zážitkom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako spraviť jedáleň v maličkej kuchyni? TAKTO!

Ako spraviť jedáleň v maličkej kuchyni? TAKTO! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pred tým ako budete chcieť niečo s jedálenským územím spraviť, potrebujete si správne definovať priestor. To znamená, či môžete súčasný stav niekam posunúť priestorovo, alebo potrebujete narábať iba s tým, čo máte k dispozícii.

Christin's insight:

Aj tu je však možné vymyslieť niečo inovatívne. Napríklad základom malého priestoru je hranatý stôl premeniť na kruhový. Vhodný je aj malý koberec pod stôl, ktorý akoby rozčlenil priestor. Ľahké závesné svietidlo je lepšie ako ťažký luster.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Nemáte dosť peňazí na zariadenie bytu? Toto musíte kúpiť ako prvé!

Nemáte dosť peňazí na zariadenie bytu? Toto musíte kúpiť ako prvé! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kúpili ste si nehnuteľnosť a teraz stojíte pred vážnym krokom - zariaďovaním interiéru, no nemáte dosť finančných prostriedkov? Začnite pomaly, najskôr si zaobstarajte najdôležitejšie kusy nábytku a spotrebiče. Pomôžeme vám!

Christin's insight:

Každý túži po pohodlnej, útulnej, ale aj peknej domácnosti. Často nám v naplnení predstáv bráni hlavne nedostatok financií. Pritom mať pekne zariadený byt podľa vašej predstavy či podľa najnovšej módy nemusí byť vôbec drahé.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 dekorácií, ktoré rozžiaria vašu kúpeľňu, neoľutujete!

5 dekorácií, ktoré rozžiaria vašu kúpeľňu, neoľutujete! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Drobné detaily dokážu veľmi rýchlo zmeniť našu náladu na veselšiu. A samozrejme, môžu byť aj užitočné. Ako teda ozvláštniť kúpeľňu pomocou nových doplnkov?

Christin's insight:

Doplnky v kúpeľni by nemali byť len zbytočné lapače prachu. Vyberajte preto len také doplnky, ktoré budú nielen pekné alebo zaujímavé, ale vám aj poslúžia. Inak sa môže stať, že sa na malom priestore nakopí mnoho neužitočných drobností, čím priestor vizuálne zahltíte.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Byt s rozlohou 38 metrů čtverečních nemusí být malý

Byt s rozlohou 38 metrů čtverečních nemusí být malý | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nedostatek odkládacího prostoru je typickou bolestí malých bytů. Tři mladé architektky však našly na 38 m² místa na odkládání ažaž a zůstalo ho dost i pro obývací pokoj, ložnici, pracovnu, knihovnu… Hledaly totiž nejen na ploše, ale využily i třetí rozměr prostoru.

Christin's insight:

V jediné místnosti s plochou asi 25 m² je pracovna, obývací část, kde se sleduje televize, odpočinková zóna s knihovnou i ložnice pro dva. A architektky myslely dokonce i na příležitostné nocování kamarádů. Dveře mezi kuchyní a pokojem jsou prostorově úsporné – posuvné. Nenápadně se zasouvají za knihovnu v pracovním koutě.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Táto kúpeľňová vychytávka vám zabezpečí večné zdravie a šťastie

Táto kúpeľňová vychytávka vám zabezpečí večné zdravie a šťastie | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Sú veci, pri ktorých vám automaticky napadne slovo luxus. Do tejto kategórie patrí aj kúpeľňa, v ktorej sa nachádza sauna. A pritom je to dnes už bežná vec! 

Christin's insight:

Možno vám táto otázka príde čudná či dokonca úplne absurdná. Avšak domácu saunu by ste rozhodne mali zvážiť, ak máte aspoň kúsok priestoru, kam by ste ju mohli umiestniť. Pretože dnes už sauna nie je žiadnym strašiakom!

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Poznáme bytové trendy minulého roka, ktoré sú v 2019 už totálne OUT

Poznáme bytové trendy minulého roka, ktoré sú v 2019 už totálne OUT | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Z roka na rok sa mení móda aj v interiéroch. To, čo frčalo naplno v roku 2018, sa už v niektorých prípadoch nového roka nedočká. 

Christin's insight:

V tomto roku išla na dračku. Tapety na jednu stenu, obvykle za čelom postele. Citáty, príroda, geometrické umenie... S tým je koniec. Pre rok 2019 treba jednu stenu pridať do kompozície s ostatnými. V ďalšom roku síce stále budú frčať v spálni tapety, ale na všetky štyri steny, nielen na jednu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Aj malý byt v paneláku môže mať obrovský potenciál

Aj malý byt v paneláku môže mať obrovský potenciál | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zadanie klientov znelo vytvoriť moderný interiér bytu, v ktorom sa bude pohodlne bývať, pritom vytvoriť priestor, ktorý sa ľahko udržiava v čistote. Požadovali rekonštrukciu chodby, kuchyne a obývačky, pričom chceli priestory dizajnovo prepojiť.

Christin's insight:

Moderný dizajn, svetlé farby a minimalizmus je to, čo malé byty potrebujú, aby „narástli“.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 tipov na úplne iné spálne než ste zvyknutí

5 tipov na úplne iné spálne než ste zvyknutí | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ignorovať spálňu len preto, lebo v nej iba "spíte", je najväčšia chyba, akú môžete urobiť. Vynovte si ju vďaka našim tipom.

Christin's insight:

S francúzskym oknom

Posteľ sa vynikajúco kombinuje so skleneným priečelím. V tomto prípade je potrebné zabezpečiť aj dostatočné tienenie. Ak máte spálňu situovanú smerom na východ, je to najlepšia možnosť, ako si spraviť východ slnka na objednávku vtedy, keď máte chuť. Ak vás budú budiť lúče slnka, uvidíte, ako psychicky podrastiete. Najmä v období zimy, kedy je slnka málo.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Priestranný byt pre rodinu, ktorá už nechcela Tatry iba navštevovať

Priestranný byt pre rodinu, ktorá už nechcela Tatry iba navštevovať | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ako to môže vyzerať, keď sa rodina, ktorá Tatry pravidelne navštevovala, rozhodne v nich usadiť?

Christin's insight:

Základnou predstavou bol moderný, útulný priestor, ktorý sa bude jemne dotýkať industriálneho štýlu. Ten mal odkazovať na technické pamiatky a špecifiká Tatier, napríklad lanovky. Dotyk cítiť v svietidlách, na barových stoličkách, či surovejších materiáloch. Pri hľadaní ideového riešenia boli majitelia aj SEMANarchitekti na jednej vlne. Na oboch stranách zvíťazili prírodné materiály a materiály vo svojej prirodzenej podstate. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Aké farby poletia v interiéroch v roku 2019? Nejedna z nich prekvapí!

Aké farby poletia v interiéroch v roku 2019? Nejedna z nich prekvapí! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Myslíte si, že farebné trendy sa týkajú len oblečenia? Veľký omyl! Aj interiéry majú svoju módu. Aké farby budú IN v roku 2019?

Christin's insight:

Odtiene lieskových orechov sú veľmi príjemné, teplé, harmonizujú prostredie. Použite ich na miestach, ktoré potrebujete zútulniť, rozjasniť a zachytiť v nich viac svetla. Svetlé lieskovo-orechové odtiene veľmi dobre odrážajú svetlo a robia miestnosť priestrannejšou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako si svojpomocne vymaľovať byt

Ako si svojpomocne vymaľovať byt | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Maľovanie izby, či dokonca celého domu postretne skôr či neskôr každého z nás. Interiér po ňom bude pôsobiť čisto a sviežo aj v prípade, že siahnete po bielej farbe. Výber odtieňa je však plne vo vašej réžii.

Christin's insight:

1. Zakrytie nábytku
Skôr ako začneme so samotným maľovaním, je potrebné pozakrývať nábytok a všetky miesta, ktoré maľovať neplánujeme.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Coworking Přístav, Praha 

Coworking Přístav, Praha  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zdieľané pracovisko - relatívne nový typologický druh, ktorý vídame čoraz častejšie. Variabilný priestor využívaný mladými ľuďmi a kreatívnymi profesiami znesie väčšiu mieru hravosti a experimentu ako kancelárie formované korporátnou vizuálnou identitou.

Christin's insight:

Aj preto ide často o konverziu bývalých industriálnych objektov, kde je istá miera provizória adekvátna. Atmosféra a kvalitné využitie priestoru sú dôležitejšie ako dokonalé biele steny.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako prebudíte vašu obývačku k životu? Možností máte naozaj veľa!

Ako prebudíte vašu obývačku k životu? Možností máte naozaj veľa! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Aj keď svet typológie zúžil zariadenie obývačky v podstate len na výber niekoľkých prvkov, realita je oveľa pestrejšia. Ako z pestrej palety možností vybrať správnu kombináciu na vytvorenie najspoločenskejšej miestnosti domova?

Christin's insight:

Obývacia izba je miestom, ktorého funkcia sa v každom momente krúti okolo oddychu a relaxu. Už tu narážame na jej kľúčový prvok, ktorým je sedenie. Je tak trochu škoda, že za posledné dekády sa nápaditosť zúžila len na rozkladaciu sedačku v tvare „L“.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dřevěný dům uprostřed lesa

Dřevěný dům uprostřed lesa | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Teplo krbu, hebkost přikrývek, vůně lesa a dostatek soukromí – to všechno a mnohem více nabízí moderní dřevěný dům obklopený vzrostlými jehličnany. Jeho interiér se nese převážně v severském duchu, má vkus a neobyčejný smysl pro detail.

Christin's insight:

Severský styl, který v domě uprostřed lesa převažuje, příhodně odráží atmosféru nejbližšího okolí. Pokud je navíc za okny alespoň malý poprašek sněhu, získává stavba zvenku ještě osobitější charakter. Přitažlivost exteriéru tkví především v různorodosti fasády, která je z části ze dřeva a z části z horských kamenů. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Retro se skandinávskými prvky a růžovými akcenty

Retro se skandinávskými prvky a růžovými akcenty | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Interiér malého polského bytu je opravdovou pastvou pro oči. V čele s rozkošnou růžovou ledničkou tu vzniká hravě zařízený prostor, který působí jemně a něžně díky příjemným kombinacím pastelových barev. Spojení retro a skandinávského stylu tu navíc vytváří neskutečně svůdnou atmosféru.

Christin's insight:

V tomhle bytě se propojení dvou zdánlivě zcela odlišných stylů povedlo na jedničku. Retro styl si tu se skandinávským stylem skvěle rozumí. Druhý jmenovaný si zde totiž ani zdaleka nelibuje v minimalismu a chladných černobílých kombinacích. Oba styly hýří jemnými pastelovými barvami, které ještě více prohřívají heboučké textilie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Rekonštrukcia bytu Veleslavín, Praha 

Rekonštrukcia bytu Veleslavín, Praha  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Z pôvodného sa veľa nezachovalo. Dôraz na praktickú a funkčnú stránku návrhu viedol k efektívnemu priestorovému využitiu malého bytu. Dominantou v interiéri je paradoxne výhľad do záhrady orámovaný presklenou stenou novej obytnej časti.

Christin's insight:

Byt sa nachádza na zvýšenom prízemí malého činžového domu z roku 1922. Pokojný dvor so záhradou bol pre súčasných majiteľov najväčším impulzom na jeho kúpu. Logickou požiadavkou pri prestavbe bola preto orientácia obytnej miestnosti do dvora a jej otvorenie smerom do exteriéru. Tomuto zámeru napomohlo aj západné smerovanie dvorovej fasády preplávajúceho bytu.

more...
No comment yet.