domov.kormidlo.sk
328.7K views | +26 today
Follow
 
Scoop.it!

Kozub pre každého: Ten bio si môžu dopriať všetky domácnosti

Kozub pre každého: Ten bio si môžu dopriať všetky domácnosti | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Novú generáciu kozubov na biopalivo si môže dopriať každá domácnosť. Zaobíde sa totiž bez komína.

 

Christin's insight:

Prioritou biokozuba nie je produkovať teplo, ale ako dizajnový prvok dotvoriť atmosféru. Ani jeho výhrevnosť však nie je zanedbateľná, pohybuje sa v rozmedzí od 1,5 do 4,5 kW, v ojedinelých prípadoch aj viac. V prechodnom období teda dokáže pretepliť jednu až dve miestnosti.

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktický život kresťana
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Rady nad zlato: Vytvorte bývanie vhodné aj pre alergika

Rady nad zlato: Vytvorte bývanie vhodné aj pre alergika | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Základným stavebným materiálom pre vytvorenie domova je, aby jeho prostredie bolo pre nás príjemné a zdravé. Nuž a zdravotnú stránku oceníme o to viac, ak sme alergický napríklad ne peľ, prach či roztoče, ktorých je všade neúrekom.

Christin's insight:

Alergie nám vedia poriadne otráviť život. Kašľanie, kýchanie, svrbenie očí či kože, veď to poznáte... Našťastie, doma s nimi vieme celkom intenzívne a účinne bojovať. Ak máte v rodine člena, ktorý trpí alergiou na peľ, prach alebo roztoče, neberte nasledujúce rady na ľahkú váhu. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dom ako siamské trojčatá: Ako sa „trojdom“ vyvinul zo starej vidieckej stavby

Dom ako siamské trojčatá: Ako sa „trojdom“ vyvinul zo starej vidieckej stavby | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Táto atypická stavba má veľmi dôležitý význam pre lokalitu. Vytvára totiž vzťah medzi charakterom, či – ako hovoria architekti – medzi DNA miesta a budúcnosťou tohto miesta.

Christin's insight:

Biely rodinný dom z dielne švajčiarskych architektov Davide Macullo architects vyzerá ako siamské trojčatá. Ich pôvod je v starom vidieckom dome. Zvnútra nie sú trojčatá pevne oddelené, ale majú spojené časti, ktoré ich vonkajšiu podobu popierajú.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pojem ombré poznáte od svojej kaderníčky. Stretli ste sa s ním na stenách?

Pojem ombré poznáte od svojej kaderníčky. Stretli ste sa s ním na stenách? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
Efektné prechádzanie farieb od svetlých k tmavým tónom sa stalo hitom najmä vďaka krásnym hrivám celebrít, ktoré si takto upravujú vlasy. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým ako by vyzerali s podobným tieňovaním steny vašich interiérov?
Christin's insight:

Ombré pojem ako taký popisuje práve niekoľkostupňové odtieňovanie farebnosti, ktorú ste si zvolili. V minulosti sa tento postup používal najmä pri farbení látok, no postupne prešiel do mnohých odvetví. Ak sa zamýšľate nad maľovaním svojho hniezdočka a hľadáte vhodnú alternatívu, niečo štýlové a neokukané, nazrite do galérie a nechajte sa inšpirovať.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Senzačné nápady na obkladačky v kuchyni: Aj obyčajné vyzerajú štýlovo! 

Senzačné nápady na obkladačky v kuchyni: Aj obyčajné vyzerajú štýlovo!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Obkladačky nezvyčajných tvarov alebo s nápadnými vzormi sú krásne, no často aj drahé. S trochou fantázie sa však dá vymyslieť skvelá kuchynská zástena aj z obyčajných obkladov.

Christin's insight:

Úzke obkladačky intuitívne chceme ukladať po dĺžke, no stačí zmeniť uhol pohľadu - a vznikne celkom iný dojem. Na výšku vyzerajú zaujímavo, originálne a možno sa budú aj ľahšie umývať...

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Návrat do jaskyne: Španielski architekti vytvorili jedinečný dom v skale 

Návrat do jaskyne: Španielski architekti vytvorili jedinečný dom v skale  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Fascinujúce bývanie v jaskyni si vyžiadalo premyslený projekt a nemenej náročnú realizáciu. Výsledok je však mimoriadne zaujímavý – čo poviete na to? Budú z nás opäť jaskynní ľudia?

Christin's insight:

Objekt s originálnym názvom Cuevas del Pino sa nachádza v pohorí  Sierra Morena. Vznikajú tu veľmi zaujímavé geologické útvary, medzi ktorými sú jaskyne vytvorené ťažbou kameňa. Dutiny, ktoré vznikli v skalách v dávnej dobe, používali pastieri dobytka ako prístrešky a úkryty pred zlým počasím. V jednej z takýchto dutín vytvorili architekti moderný priestor na bývanie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ostrov v kuchyni: Pracovné miesto s tou správnou energiou

Ostrov v kuchyni: Pracovné miesto s tou správnou energiou | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nie mnohí z nás sa môžu popýšiť rozľahlým priestorom v kuchyni, najmä nie tí, ktorých byty si vyžadujú doslova strategické umiestnenia z ohľadom na malú rozlohu bývania. Tí šťastnejší, ktorým priestor problém nerobí môžu zvážiť umiestnenie tzv. ostrova. Je niekoľko podstatných bodov, na ktoré nesmiete zabudnúť.

Christin's insight:

Pred tým, ako začnete zvažovať premyslené umiestnenie hrnčekov a hrncov, je potrebné, aby ste si jasne stanovili funkciu vášho ostrova. Budete pri ňom sedávať a využívať ho ako náhradu jedálenského stola? Bude to hlavný priestor pre prípravu jedál? Dôležité je uvedomiť si možnosti jeho využitia už pred jeho samotným zasadením. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

6 prvkov modernej kuchyne: Rozhoduje funkcia, nie štýl!

6 prvkov modernej kuchyne: Rozhoduje funkcia, nie štýl! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Moderná kuchyňa je pojem, ktorý vyjadruje jej aktuálnosť, čo sa týka vzhľadu i vybavenia. Jej súčasťou sú spotrebiče s inteligentnými funkciami a zariadenie, ktoré spĺňa estetickú a funkčnú úlohu.

Christin's insight:

Na štýle nezáleží, pretože modernú kuchyňu charakterizujú prvky, na ktoré nemá vplyv konkrétny štýl, aktuálne trendy ani plynúci čas.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dom na Slovensku, v ktorom vládne exkluzivita, prírodné materiály a dizajnérske kúsky

Dom na Slovensku, v ktorom vládne exkluzivita, prírodné materiály a dizajnérske kúsky | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Klient si želal vytvoriť príjemný teplý interiér s použitím prírodných materiálov, pretože má rád hory. Dispozícia už bola daná, našou úlohou bolo navrhnúť do tohoto priestoru vybavenie interiéru,

Christin's insight:

Základom interiéru sa stali zemité, teplé odtiene farieb. Tmavé drevo v podobe prírodnej morenej orechovej dýhy sa stretáva s čiernym a špeciálnym zeleným prírodným mramorom aj tmavými pastelmi prírodných farieb.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Šťastnejší domov, šťastnejší život: Toto potrebujete v interiéri! 

Šťastnejší domov, šťastnejší život: Toto potrebujete v interiéri!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Byť šťastným je pocit, po ktorom každý baží. Pre každého pritom znamená niečo iné. Všetci však máme spoločnú jednu vec, šťastnými sa chceme cítiť predovšetkým doma. K tomu vie prispieť pár drobností. Bez ohľadu na to, akú máte dnes práve náladu.

Christin's insight:

Všade hovorí len o nástenke vízií, cieľov, mentálnych mapách, no práve neustály tlak na psychiku nemusí byť pre každého šťastným riešením. Preto je zaujímavým miestom aj nástenka úspechov. Môžu to byť drobnosti. Od športových pohárov, cez ocenenia, aj diplomy v recitačnej súťaži sa počítajú, alebo len drobné ocenenie napríklad od detí.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Spálňa v kuchyni? Ako sa dá vyriešiť problém jeden a pol izbového bytu 

Spálňa v kuchyni? Ako sa dá vyriešiť problém jeden a pol izbového bytu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nie je ľahké rozmiestniť zariadenie v malom, jednoizbovom byte. Majitelia to vyriešili tak, že v ňom vyrobili polizbu.

Christin's insight:

Pôvodne jednoizbový byt má pôdorys v tvare štvorca, ktorý má jeden rožtek mierne natiahnutý. Rozmiestniť v ňom zariadenie tak, aby bol byt útulný, nezaprataný, nebolo celkom jednoduché. Majitelia to vyriešili tým, že v byte postavili polovičnú izbu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Konečne zmena: Pozrite si kuchyne s jedinečným charakterom 

Konečne zmena: Pozrite si kuchyne s jedinečným charakterom  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Tiež si radi pozeráte obrázky kuchýň a hľadáte inšpiráciu na skrášlenie tej svojej? My tiež! Niekedy sa však kuchyne podobajú ako vajce vajcu, bez ohľadu na to, či je kuchynská linka v modernom alebo klasickom dizajne. Biele, drevené, neutrálne farby... kuchynská linka je dlhodobá investícia, a tak veľa ľudí stavia „na istotu".

Christin's insight:

Našli sme však aj pár kuchýň, ktorým sa nedá uprieť originalita. Jednoznačne zrkadlia charakter majiteľov. Stačí do nich nahliadnuť a ponúkajú zaujímavý - a často aj zábavný obraz o náture domácich.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Moderné bývanie: Nazrite do úsporného rodinného domu 

Moderné bývanie: Nazrite do úsporného rodinného domu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Majitelia tohto domu sa rozhodli pre radikálnu rekonštrukciu - tak, aby ušetrili nielen energie, ale aj životné prostredie.

Christin's insight:

V časoch, keď zdanlivo nikto nemá ničoho dosť, je minimalizácia pomerne zriedkavým javom. Presne taký prístup však zvolili majitelia tohto domu. Prízemnú stavbu vykuchali až na kosť - v tomto prípade na tehlu a odstránili všetky nánosy materiálov, ktoré boli poškodené alebo rozpadnuté.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Aby obkladačky nenudili: 5 nápadov, ako oživiť bežné bývanie 

Aby obkladačky nenudili: 5 nápadov, ako oživiť bežné bývanie  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Samozrejme, vždy môžete investovať do luxusných dlaždíc alebo obkladačiek s trendovými vzormi. Ale aj za málo peňazí môže byť zaujímavá muzika!

Christin's insight:

Hneď na úvod priznajme, že vymyslieť a hlavne uložiť obklad, ktorý nie je iba nudnou mriežkou, bude vyžadovať viac sústredenia a trpezlivosti. Na druhej strane, ak platí, že náš domov je našou šťastnou oázou, námaha stojí za to, no nie?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

10 tipov, ako navrhnúť kúpeľňu bezpečnú aj na staré kolená 

10 tipov, ako navrhnúť kúpeľňu bezpečnú aj na staré kolená  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dizajnové kúpeľne sú možno krásne na pohľad, no nie vždy najpraktickejšie. Ak má byť kúpeľňa bezpečná aj pre ľudí s pohybovými ťažkosťami, treba myslieť na detaily.

Christin's insight:

Ak vaňa, tak...
Pre starších alebo zdravotne postihnutých ľudí je najbezpečnejšia priestranná sprcha s bezbariérovým vstupom. No ak má byť v kúpeľni z nejakého dôvodu aj vaňa, treba myslieť na to, aký široký bude jej okraj.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Súťaž Interiér roku: Aj v malom rodinnom dome sa môžu diať veľké zmeny

Súťaž Interiér roku: Aj v malom rodinnom dome sa môžu diať veľké zmeny | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Riešený priestor sa nachádza v rodinnom dome na pozemku s priamym výhľadom na Brnenskú priehradu. Ide o dvojpodlažný domček zo 70. rokov, ktorý bol pôvodne určený na rekreáciu.

Christin's insight:
Prvé poschodie je spoločenské, na druhom poschodí sú dve spálne a kúpeľňa. Predmetom rekonštrukcie bolo práve prvé poschodie, a to obývacia izba s jedálňou a kuchynským kútom. V pôvodnom stave trpela spoločenská miestnosť predovšetkým nedostatkom svetla a zlou orientáciou priestoru. 
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Súťaž Interiér roku: Rekonštrukcia a návrh interiéru dvojizbového bytu

Súťaž Interiér roku: Rekonštrukcia a návrh interiéru dvojizbového bytu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zadaním kompletnej rekonštrukcie bytu v dome zo začiatku 50. rokov minulého storočia bolo vytvorenie jednoduchého a súčasného interiéru na krátkodobý prenájom.

Christin's insight:

Základom návrhu bola zmena dispozície a presun kuchynskej linky do najväčšej izby. Vznikol tu obytný priestor s kuchyňou, jedálňou a obývacou časťou. Na mieste pôvodnej kuchyne bola po novom umiestnená spálňa, priamo prepojená s kúpeľňou, jej súčasťou je aj voľne stojaca vaňa.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Časť druhá: 10 spôsobov, ako pridať štýl a punc luxusu k vám domov

Časť druhá: 10 spôsobov, ako pridať štýl a punc luxusu k vám domov | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Prezradíme vám, ktorá kombinácia prvkov prináša do interiéru dávku fantázie, vkusu, no v prvom rade originálneho štýlu a luxusu. Inšpirujte sa a spravte svieži prievan vo vašej domácnosti.

Christin's insight:

Jedným z kľúčových prvkov dizajnu Art Deco sú zakrivené línie prenesené cez architektúru miestností a nábytku. Pridajte preto zaoblené alebo zakrivené prvky aj k vám domov. Dajú priestoru akúsi mäkkosť a eleganciu. Ide napríklad o zaoblené ramená a sedadlá stoličiek a kresiel, okrúhle zrkadlá či koberce, taktiež konferenčné a jedálenské stoly, no aj vzor na tapetách, vankúšoch s opakujúcou sa zakrivenou geometriou.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pasívny drevený dom na veternom kopci 

Pasívny drevený dom na veternom kopci  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Z veľkej časti presklené prízemie, obytné podkrovie a garáž s parkovacím státím zamaskovaná ako menší domček v podobnom tvare. To je základná charakteristika Domu na veternom kopci.

Christin's insight:

Úlohou architektov bolo vytvoriť návrh domu, ktorý by vyhovoval pasívnemu štandardu. Vzhľadom na okolie však bolo nevyhnutné dodržiavať  prísne regulatívy a dom prispôsobiť  aj svahovitému terénu. Už pri štúdií bolo jasné, že najlepším riešením bude vytvoriť dve jednoduché, symbolické hmoty. Obe majú obdĺžnikový pôdorys a sedlovú strechu, avšak  úplne rozdielny účel a veľkosť. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Kozub pre každého: Ten bio si môžu dopriať všetky domácnosti

Kozub pre každého: Ten bio si môžu dopriať všetky domácnosti | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Novú generáciu kozubov na biopalivo si môže dopriať každá domácnosť. Zaobíde sa totiž bez komína.

 

Christin's insight:

Prioritou biokozuba nie je produkovať teplo, ale ako dizajnový prvok dotvoriť atmosféru. Ani jeho výhrevnosť však nie je zanedbateľná, pohybuje sa v rozmedzí od 1,5 do 4,5 kW, v ojedinelých prípadoch aj viac. V prechodnom období teda dokáže pretepliť jednu až dve miestnosti.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Na čo myslieť pri stavbe komína pred stavbou krbu 

Na čo myslieť pri stavbe komína pred stavbou krbu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

1. Odvod vlhkosti v päte komína. Vlhkosťou, ktorá nás trápi je poveternostná vlhkosť, ktorá sa dostane do prieduchu. Aj keď dáte striešku nad komín, vlhkosť sa do komína dostane. 

Christin's insight:

Ďalším typom je vlhkosť vyzrážaná z vlhkosti obsiahnutej vo forme pary v spalinách (z dreva, vzduchu na horenie ...). Nezabudnite preto naprojektovať  a zrealizovať kanalizáciu ku komínu, alebo pod komín, priemer 40 mm stačí.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Väčšie neznamená vždy aj lepšie: Malý a úzky dom vás o tom presvedčí!

Väčšie neznamená vždy aj lepšie: Malý a úzky dom vás o tom presvedčí! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Staré domy naukladané tesne vedľa seba nikdy nepôsobia pozitívne. Veď kto by chcel žiť v dome, ktorý prakticky nemá žiadne súkromie a nemôže čerpať ani pozitíva z malej záhradky?

Christin's insight:

Architekti zo štúdia Jos Tan Architects na svojom projekte v austrálskou Melbourne ukázali, že aj malý priestor a úzky pozemok stačia na príjemné bývanie. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Zanietená pre dizajn: Byt majiteľky zmenil za posledné roky podobu už 4x

Zanietená pre dizajn: Byt majiteľky zmenil za posledné roky podobu už 4x | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zdá sa vám to veľa? Nie pre majiteľku, pre ktorú je dizajn koníčkom a keď sa jej niečo zapáči, neváha sa tým obklopiť. Navyše to bol aj jej spôsob sebarealizácie na dvoch materských idúcich po sebe. 

Christin's insight:

Vydarené premeny nevadia ani manželovi, s výsledkom je vždy spokojný. Hoci majiteľka má ukončené vzdelanie technického smeru, je jasné, kam sa uberá jej ďalšie profesijné zameranie.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Bydlení v podhůří Beskyd pro svobodného muže, který rád vaří

Bydlení v podhůří Beskyd pro svobodného muže, který rád vaří | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

O architektce Ivaně Dombkové je známo, že dokáže z jakéhokoli prostoru vykřesat maximum. V jejím provedení se dá královsky bydlet a mít prostor na večírky s přáteli i v poměrně malém bytě.

Christin's insight:

Interiér v bytě v podhůří Beskyd navrhovala Ivana Dombková pro svobodného kamaráda, který rád vaří. Centrem všeho dění je tedy kuchyň s krásně obrovským varným ostrůvkem, u kterého jsou z druhé strany rozestavěny barovky. Když se chystá velká večeře pro přátele, může se zapojit i třeba jen pasivně každý.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Veselý, nápaditý a farebný dvojizbový byt kreatívnej majiteľky

Veselý, nápaditý a farebný dvojizbový byt kreatívnej majiteľky | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Veselý, farebný, nápaditý. Presne ako jeho majiteľka. Byt mladej brazílskej ilustrátorky Jackie Diedam je plný ilustrácií, obrazov, fotografií aj kníh a má neopakovateľnú atmosféru.

Christin's insight:

Dlhé zrkadlo odráža pestré prebaly kníh v knižnici naproti a z istého uhla pôsobí tiež ako jeden z obrazov.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Milovníci farieb pozor! Tento byt v Sao Paule si vás získa!

Milovníci farieb pozor! Tento byt v Sao Paule si vás získa! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Vlastníkom tohto krásneho, veselého bytu je Marcos Proenca, prestížna postavička v kaderníckom svete brazílskeho veľkomesta. Pracoval s takými veľkými menami ako sú krásky Naomi Campbell či Gisele Bündchen a jeho štýl sa nedá zaprieť.

Christin's insight:

Krásny duplex sa nachádza v malom bytovom dome blízko centra mesta. O jeho celkový prerod sa postaral interiérový dizajnér Fabrizio Rollo, ktorý chcel poňať tradičnosť prvkov z nového uhla pohľadu a tak vznikol interiér, v ktorom sa ideálne kombinuje klasika s nadčasovosťou. 

more...
No comment yet.