domov.kormidlo.sk
366.1K views | +61 today
Follow
 
Scoop.it!

4 tipy, ktoré urobia z vašej nudnej steny niečo NÁDHERNÉ

4 tipy, ktoré urobia z vašej nudnej steny niečo NÁDHERNÉ | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Časy, keď sme k stene postavili nábytok, nabili klinec a zavesili obraz, sú už dávno preč. Vy si rozhodne zaslúžite niečo zaujímavejšie!

Christin's insight:

Inšpirácie pre svoje steny môžete získať prakticky kdekoľvek - avšak odporúčame vám poobzerať sa hlavne na miestach, kam radi chodíte. Všimli ste si šikovné riešenia dizajnérov vo vašej obľúbenej reštaurácii alebo v kaviarni? Nebojte sa siahnuť ani po nápadoch z obchodu s nábytkom.

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktická domácnosť, pekné bývanie, zdravé potraviny
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Rodinný dom Lužianky

Rodinný dom Lužianky | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V zásade jednoduchý ortogonálny koncept je rozčlenený na sústavu plynule prelínajúcich sa priestorov. Časti, ktoré potrebujú súkromie sú oddelené. Zvyšok je veľkoryso prepojený. Vzniká tak otvorená a zároveň artikulovaná krajina obytného prostredia.

Christin's insight:

Členitá obytná štruktúra s dobre diferencovanou mierou súkromia jednotlivých priestorov. Sústava niekoľkých vzájomne prepojených objemov logicky delí nielen vnútorný priestor, ale aj pobytové terasy v exteriéri.

Centrálna časť domu je situovaná pod umelou terénnou vlnou. Strešná terasa sa tak stáva súčasťou záhrady, vystupuje nad úroveň hrádze riečky Radošinka a umožňuje nerušený výhľad do krajiny. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Neobvyklý interiér

Neobvyklý interiér | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Když architekt zařizuje interiér domova se zcela jasnou vidinou toho, jak má vypadat, jde práce hezky od ruky. Důkazem je i interiér tohoto dvoupodlažního bytu, který se nese v kouzelné kombinaci černé a bílé barvy.

Christin's insight:

Menší dvoupodlažní byt najdeme na předměstí ruského Petrohradu. V přízemí bytu je obývací pokoj, jenž je spojen s kuchyní. Dále prádelna a koupelna pro hosty. Tento prostor slouží zejména ke společenskému vyžití. Naopak horní patro je věnováno majiteli. Nachází se zde ložnice, z níž lze vstoupit na balkon, a vlastní koupelna. Výhodu prostoru vidíme v tom, že ložnici můžeme rozdělit posuvnými dveřmi na dvě menší místnosti, z nichž druhá může sloužit jako pokoj pro hosty nebo dětský pokoj.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Fantastická proměna! Stoletý dům byste dnes ani nepoznali

Fantastická proměna! Stoletý dům byste dnes ani nepoznali | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Obyvatelé města Rožnov pod Radhoštěm byli velmi překvapeni přeměnou více než stoletého domu, který roky hyzdil ulici Čechova. Nová podoba osvěžila celý vzhled okolí, největší tajemství však najdete v interiéru a mimo pohledu z ulice.

Christin's insight:

Při pohledu na starý, více než stoletý dům byste řekli, že raději zbourat a postavit nový, než se pustit do náročné rekonstrukce. Je pravdou, že jednoduchá nebyla, ale výsledek stojí za to.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Premyslený minimalistický dom, ktorý bezpochyby vyčnieva z radu 

Premyslený minimalistický dom, ktorý bezpochyby vyčnieva z radu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kopcovitá krajina s malebnými údoliami nie je pre Lotyšsko práve typická. K čarovnému miestu nad riekou Gauja preto pristupovali architekti s o to väčšou úctou a snažili sa maximálne využiť jeho potenciál. Premyslená minimalistická stavba, sklenené steny neobmedzujúce výhľad a priam puristický interiér dovolili okolitej prírode rozohrať predstavenie, ktoré nikdy neomrzí.

Christin's insight:

Interiér celého domu je riešený jednoducho a necháva vyniknúť krásu okolitej krajiny. Aby si majitelia mohli po celý rok užívať komfort aj nerušený pohľad na meniacu sa prírodu, bol v projekte využitý fasádny systém Schüco s trojitým zasklením a špičkovými tepelnoizolačnými parametrami.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Inšpirujte sa: Toto sú 4 najobľúbenejšie typy spální vo svete 

Inšpirujte sa: Toto sú 4 najobľúbenejšie typy spální vo svete  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

o takto si priniesť najlepšie inšpirácie do svojho domova a užívať si ich spolu s vôňou diaľok po celý rok? Toto sú spálňové inšpirácie z celého sveta! Baldachýny, navy štýl alebo hoci aj závesná posteľ, to všetko a omnoho viac nájdete v spálňach z celého sveta. 

Christin's insight:

Možno sa túžite doma preniesť kamsi k tropickému moru alebo aspoň do Stredomoria. Alebo vám srdce piští skôr po lone prírody? Pokojne siahnite po čomkoľvek, čo vás najviac oslovuje. Vytvoríte si tak prostredie, ktoré vám pomôže účinne oddychovať a vždy vyčarí príjemný pocit.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Tieto kusy nábytku ABSOLÚTNE nepatria do spálne: Máte ich tam určite aj vy 

Tieto kusy nábytku ABSOLÚTNE nepatria do spálne: Máte ich tam určite aj vy  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Aký nábytok hľadať, keď zariaďujete spálňu? Na čo by ste rozhodne nemali zabudnúť a čo je skutočne zbytočnosť? Nie, vaša spálňa nemusí byť vôbec zariadená tradične, dôležité je, aby vám správne slúžila. Takže, na čo nezabudnúť a čo zo spálne vyhodiť?!

Christin's insight:

Všetci poznáme tradičnú spálňu s posteľou, zvyčajne s manželskou, nočnými stolíkmi a s obrovskou, neraz vstavanou skriňou plnou oblečenia či posteľnej bielizne. V lepšom prípade v miestnosti nájdete kôš na bielizeň, pohodlné kreslo alebo televízor.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Barva roku 2019: Víte, která to je?

Barva roku 2019: Víte, která to je? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

S napětím očekávaná barva roku je venku. Odborníci z Pantone Color Institute v New Yorku předpověděli, že se v letošním roce vnoříme do korálové a necháme se naplňovat optimismem a radostí.

Christin's insight:

PANTONE 16-1546 Living Coral vyzařuje energii, a přesto je jemná, konejšivá, vyvolává v nás pocit bezpečí a podporuje pozitivní myšlenky. Z psychologického hlediska je to přesně to, co v době přebujelého vlivu digitálních technologií potřebujeme. Najít útočiště, pevnou půdu pod nohama a radost každodenního žití. Proces výběru barvy roku vyžaduje rozmysl a důkladnou analýzu trendů.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Renovácia a prestavba dvojizbového bytu s ojedinelým poňatím dizajnu a farieb 

Renovácia a prestavba dvojizbového bytu s ojedinelým poňatím dizajnu a farieb  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Zásadným krokom pri renovácii tohto bytu bolo scelenie rozkúskovaného priestoru a jeho nové logické usporiadanie. Zariadenie navrhnuté na mieru a nezvyčajné farby potom vytvorili pôsobivý kontrast k pôvodným prvkom historickej budovy. Neveľký byt dnes vďaka tomu pôsobí príjemne vzdušne a rozhodne mu nemožno uprieť originalitu.

Christin's insight:

Predtým bol byt rozkúskovaný na viacero malých mies­tností. Jeho súčasťou boli až tri spálne – dve orientované do ulice, tretia umiestená vedľa obývačky a kuchyne vtlačených do tmavého kúta. Pri rekonštrukcii architekti zásadne zmenili dispozíciu, pričom sa im podarilo vyťažiť maximum z historického priestoru so štvormetrovou výškou, stropom s rebierkovou klenbou, hrubými múrmi a veľkými oknami. V časti orientovanej do ulice vytvorili otvorenú dennú zónu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Drevodom vo Veternej Porube 

Drevodom vo Veternej Porube  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dilemou, ktorá stojí nezriedka pred stavebníkom a jeho architektom pri plánovaní akejkoľvek stavby vo vidieckom prostredí je: ako stvárniť novostavbu tak, aby harmonicky „zapadla“ do existujúcej tradičnej zástavby a zároveň „nerezignovala“ na vlastnú súdobú identitu?

Christin's insight:

Pri návrhu rodinného domu vo Veternej Porube sa architektom a staviteľom z architektonicko-realizačnej kancelárie Prodesi/Domesi - aj vďaka názorovej zhode s klientom - podarilo citlivé začlenenie modernej drevostavby medzi okolité staršie tradičné „chalupy“ v obci veľmi dobre. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ekologický dům ve skandinávském stylu

Ekologický dům ve skandinávském stylu | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nenápadný dům schovaný za keři. Z dálky vypadá jako stodola ztracená v neprostupné zeleni. Ale není to obyčejný dům. Skrývá spoustu překvapení a neobvyklých řešení. S ohledem na přírodu a prostředí okolo a přitom s veškerým moderním zázemím. To je hlavní téma jednoho poklidného bydlení u Baltského moře.

Christin's insight:

Myšlenka zařízení domu majitele napadla v Norsku. ,,Manžel tam jezdil na školení. Spolu jsme tam pak byli na mnoha návštěvách a zaujala nás velmi tamní architektura. Domy s dvojitými střechami nás inspirovaly. Pro náš dům jsme se rozhodli vytvořit svou variaci na takovou střechu, kdy kromě klasické šikmé střechy je z průčelí domu ještě jedna, vytvářející zastřešený vstup do domu. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Najlepšie triky, vďaka ktorým nebudú steny v detskej izbe nudné: A BEZ maľovania

Najlepšie triky, vďaka ktorým nebudú steny v detskej izbe nudné: A BEZ maľovania | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Tri zariaďovaní detskej izby môžete naplno popustiť uzdu svojej fantázii a pripraviť pre svoje dieťa krásnu izbičku. Nesmiete však zabúdať na jednu z najdôležitejších úloh, a to na farbu a výzdobu stien.

Christin's insight:

Farby do detskej izby by ste rozhodne nemali brať na ľahkú váhu. Správne zvolené farby a ich optimálna zladenosť môže ovplyvňovať nielen celkovú atmosféru miestnosti, ale i duševný vývoj dieťatka a jeho kreativitu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Moderní přístavba pro mladý pár: Dostatek prostoru pro rodiče, děti i vnučky

Moderní přístavba pro mladý pár: Dostatek prostoru pro rodiče, děti i vnučky | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Dvougenerační bydlení sice přináší finanční úspory, ale ne vždy je dostačující. Zejména, pokud se mladá rodina postará o potomky.
Podobnou situaci zažil i pár bydlící v české obci Řepiště. V patře klasického „štokáče“ bydleli rodiče a v přízemí mladý pár. Po narození dvou děvčátek se obytný prostor pro ně stal nedostatečný. Jak řešili tuto náročnou situaci?

Christin's insight:

Jak jsme naznačili, řešením architekta nebylo postavit nový samostatný dům, ale rozšířit již existující prostor domu. „Navrhli jsme jednopodlažní přístavbu s plochým zastřešením v zalomeném tvaru přizpůsobeném pozemku, ochranným pásmem technické infrastruktury a světovým stranám s dominantním ʻzarámovanýmʼ výhledem do okolní krajiny. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako môžete v interiéri využiť tehlu 

Ako môžete v interiéri využiť tehlu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it
Tehlovú úpravu môžete použiť na celú stenu alebo len na jej časť, na vytvorenie kuchynského ostrova, barového pultu, knižnice či kozuba. Tehla sa cíti doma kdekoľvek – od obývačky cez kúpeľňu, kuchyňu až po spálňu – a nezáleží ani na tom, či je interiér moderný alebo vidiecky. Jednoducho, klasickou poctivou tehlou nikdy nič nepokazíte.
Christin's insight:

Kozub a tehla je naozaj nadčasová kombinácia. Na jeho obloženie môžete použiť tehlové obkladové pásiky, ktoré sú stálofarebné a nevyžadujú si žiadnu špeciálnu údržbu. Najskôr treba podklad napenetrovať. Pásiky sa lepia pomocou malty kus po kuse. Práca si vyžaduje určité skúsenosti, aby bol dojem podľa vašich predstáv. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Čoraz žiadanejší aj v interiéroch: Korok hlási veľký návrat

Čoraz žiadanejší aj v interiéroch: Korok hlási veľký návrat | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ak máte radi drevo, zamilujete si aj korok. Tento prírodný materiál je čoraz žiadanejší aj v interiéri, predovšetkým na podlahy či zásteny. Jeho tvárnosť a mäkkosť poznajú aj dizajnéri. Korkové stoličky, kreslá, stolíky či lampy pomaly, ale isto vstupujú do našich domácností, a tak môžeme denne objavovať jeho prirodzenú krásu.

Christin's insight:

Korok zažíva posledných pár rokov veľký „comeback“. Hoci jeho história siaha až viac ako tisíc rokov do minulosti, dnes sa dostáva medzi najobľúbenejšie prírodné materiály aj v oblasti interiérového dizajnu. Jeho najväčším producentom je Portugalsko, kde sa kôra zo stromu s názvom dub korkový tradične odrezáva, suší a ďalej spracováva vo vodnom kúpeli.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Lacné, a pritom šik! 5 nápadov ako zmeniť obývačku za minimum peňazí 

Lacné, a pritom šik! 5 nápadov ako zmeniť obývačku za minimum peňazí  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Prinášame vám pár tipov, ako vdýchnuť vašej obývačke nový život a neminúť pritom stovky eur.

Christin's insight:

"Nakupujte" doma
Namiesto toho, aby ste vybehli do najbližšieho obchodu, skúste sa poobzerať u seba doma. Nemáte niekde v skrini odložené poklady po babičke alebo veci ktoré ste dostali a ani nerozbalili? Skúste ich vyniesť na svetlo. Stará soška, váza či parohy sa dokážu premeniť na štýlovú dekoráciu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

4 jednoduché tipy, ako si ozvláštniť kuchyňu bez väčších investícii 

4 jednoduché tipy, ako si ozvláštniť kuchyňu bez väčších investícii  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ak túžite ozvláštniť svoju kuchyňu bez väčších stavebných úprav, ponúkame vám niekoľko jednoduchých a finančne nenáročných tipov, ako na to.

Christin's insight:

Bočnú stenu kuchynskej linky natrite tabuľovou farbou, primontujte kovové systémy na vešanie a popustite uzdu svojej fantázii. Na čiernej stene pekne vynikne zelená rastlina v kvetináči, rovnako ako drevené pomôcky na varenie. Nuž, a napokon kriedou napíšte to, čo vám dnes leží na srdci, prípadne na tanieri. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Týchto 6 vecí patrí jednoznačne medzi najväčšie spálňové trendy pre rok 2019 

Týchto 6 vecí patrí jednoznačne medzi najväčšie spálňové trendy pre rok 2019  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Neveríte, že aj spálňa má svoje trendy? Potom sa jej zrejme nevenujete a je nudná a mdlá. Tak to napravte!

Christin's insight:

Nový rok je príležitosťou na zmeny nielen v osobnom živote, ale aj v interiéri. Ak máte už dlhšie pocit, že vašej spálni chýba „šťava", ponúkame vám zopár trendov, ktoré sú aktuálne v tomto roku. Možno vás prekvapí, že ide o pestrý mix. Hlavný dôvod je ten, že spálňa je intímna miestnosť a jej zariadenie ovplyvňujú osobné preferencie. Preto si medzi nimi určite každý nájde niečo pre seba.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Rekonstrukce domu v Jihlavě

Rekonstrukce domu v Jihlavě | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Rekonstrukce rodinného domu v Jihlavě proběhla vážně od podlahy – a to od podlahy v garáži. Když už se s prací na domu a jeho okolí začalo, proč nepokračovat dál?

Christin's insight:

Počáteční nevinné zásahy do stávajícího bydlení nakonec skončily tím, že se vybourala obě patra domu a zůstaly jen obvodové zdi. Zadání klienta znělo jasně: „Po realizaci to musí být pecka!“ Na to, jak si s takovou výzvou poradil designér Jaroslav Kašpar ze studia Duoton, se podívejte v našem dnešním příspěvku.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Za málo peňazí veľa muziky: Rozšírenie obytného priestoru s obmedzeným rozpočtom 

Za málo peňazí veľa muziky: Rozšírenie obytného priestoru s obmedzeným rozpočtom  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Ani obmedzený rozpočet nezabránil majiteľke tohto domu zrealizovať sen o dispozične otvorenom priestore, ktorý by bol ideálny na stretnutia s priateľmi aj na užívanie si domácej pohody.

Christin's insight:

Rozšíriť obytný priestor nie je jednoduchá úloha. Potrebujete kvalitný architektonický návrh, správnych remeselníkov, ktorí by ho zrealizovali, nové miestnosti treba vhodne zariadiť... A s obmedzeným rozpočtom býva všetko zložitejšie. To bol aj príbeh Jade, ktorá po 16 rokoch života v dome túžila po zmene. Istý čas dokonca uvažovala o sťahovaní, priateľka jej však otvorila oči slovami, že by jej dom sama hneď kúpila, keby bol na predaj.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Toto je najobľúbenejší štýl v bývaní! Poznáte ho? 

Toto je najobľúbenejší štýl v bývaní! Poznáte ho?  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Štýl Shabby Chic je stelesnením pojmu ošumelá elegancia. Jemný, elegantný, vzdušný a romantický s množstvom vecí, ktoré poznačil zub času.

Christin's insight:

V štýle Shabby chic v podstate neplatia žiadne zaužívané pravidlá, chce to však skutočný cit pre detail a mieru, aby váš interiér nepôsobil preplácane. Základnou pointou je šikovné kombinovanie nových a starých vecí, nábytku a dekorácií, pričom nemusíte investovať množstvo peňazí.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?! 

V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Detská izba nie je len nutnosť, ako oddeliť váš priestor od priestoru vašej ratolesti. Ako by mala vyzerať, aby sa v nej dieťa skutočne cítilo dobre?

Christin's insight:

Dieťa nie je len zmenšenina dospelého. Preto nemožno k výstavbe jeho izby pristupovať ako k priestoru pre dospeláka. Ak chcete, aby vaše dieťa raz spomínalo na svoju izbu ako na vlastné kráľovstvo a krásne časy u vás doma, nezabudnite na niekoľko podstatných záležitostí.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Vše, co potřebujete vědět před volbou dřevostavby

Vše, co potřebujete vědět před volbou dřevostavby | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

O možnosti postavit si jako nové obydlí dřevostavbu se uvažuje dnes již s naprostou samozřejmostí. Byť nakonec stavebník třeba tuto variantu nezvolí, ukazuje to, že dřevostavby získaly pevnou pozici. Nejen o tom se můžete přesvědčit na několika letošních tematických veletrzíc.

Christin's insight:

Můžeme najít i zaryté odpůrce, kteří někdy přehnaně poukazují na slabiny těchto lehkých staveb. Zkušenosti a čas však ukázaly, že dřevostavby bez problémů poskytují pohodlné a kvalitní bydlení. Jednou z jejich největších předností je rychlost výstavby a relativně nižší pořizovací cena. Dřevostavby také velmi dobře splňují požadavky na pasivní nebo nulový dům. Díky novým technologiím se již nemusíme obávat toxických materiálů použitých na výrobu stavebních dílů.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako postaviť veľký dom, aby nepôsobil masívne a neudusil záhradu 

Ako postaviť veľký dom, aby nepôsobil masívne a neudusil záhradu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pozemok, na ktorom stojí tento rodinný dom, je síce dlhý a úzky, ale vďaka dobrej orientácii voči slnku sa dal prakticky využiť.
Základnými požiadavkami budúcich majiteľov domu bolo vytvoriť domácnosť s rozlohou približne 400 metrov štvorcových s príjemnou pokojnou atmosférou a praktickou konštrukciou. Nemenej dôležité pre domácich bolo prepojenie domu a záhrady. Architekti tieto požiadavky doplnili o svoj vlastný zámer, ktorý znel: dosiahnuť úplnú integráciu stavby do krajiny.

Christin's insight:

Najtvrdším orieškom, ktorý museli rozlúsknuť, bolo vytvoriť z objemnej budovy dôverný a ľudský priestor. Navyše, nemal „dusiť“ záhradu, ale naopak. Z požiadaviek vyplynuli základné rozhodnutia: osadenie domu blízko ulice, aby záhrada poskytovala dostatok priestoru a súkromia, vytvorenie vonkajšieho využiteľného obytného priestoru medzi interiérom a exteriérom. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ekologický dům ze slámy a z nepálených cihel inspiruje dodnes

Ekologický dům ze slámy a z nepálených cihel inspiruje dodnes | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Slamák nebo dům v kožichu s deštníkem – takto nazývá svou experimentální ekologickou stavbu architekt Petr Suske. Je postaven z dřevěné konstrukce a nepálených hliněných cihel. Jako tepelnou izolaci (zároveň i fasádu) používá balíky slámy. I když stojí už 15 let, stále patří k jedinečným a inspirativním stavbám.

Christin's insight:

Dům ve tvaru krychle připomínající stoh slámy se nachází v blízkosti staré barokní usedlosti nedaleko od Mladé Boleslavi. Přirozeně zapadá do prostředí – vždyť sláma nemůže působit rušivě – a provokuje atypickým deštníkem, který přikrývá stavbu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Naše babky ich mali všade a teraz sú späť! TÁTO vec je modernejšia než kedykoľvek predtým 

Naše babky ich mali všade a teraz sú späť! TÁTO vec je modernejšia než kedykoľvek predtým  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nielen v móde platí, že sa točí stále dookola. Dizajnu sa to často týka tiež. Tento doplnok totiž zažíva svoj veľký návrat! A my mu veľmi fandíme.

Christin's insight:

Uvažujete nad tapetami? Robíte dobre! Tapety sa opäť vrátili na výslnie a vďaka moderným technológiám dokážu naplniť aj vaše najbláznivejšie interiérové nápady. To všetko navyše zvládnete „ľavou zadnou" - ich moderná aplikácia vás totiž prekvapí.

more...
No comment yet.