domov.kormidlo.sk
376.9K views | +55 today
Follow
 
Scoop.it!

Byt v centre mesta je tento rok out: Pozrite sa na absolútny trend v bývaní

Byt v centre mesta je tento rok out: Pozrite sa na absolútny trend v bývaní | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Preplnené sivé mestské aglomerácie už začínajú byť poriadne out. Ak chcete vidieť najnovší trend v bývaní, pozrite si tieto netradičné domčeky v prírode. Uchvátia vás!

Christin's insight:

Chystáte sa postaviť si malú chatku niekde v lone prírody, ďaleko od mestského ruchu alebo hľadáte ten svoj ideálny domček na víkendy, kde by ste trávili každú voľnú chvíľku? Nie ste sami, čaro (takmer) divočiny a jednoduchý život bez zbytočného luxusu majú mnohí v obľube. Čo by ste povedali na niektorý z týchto domčekov?

more...
No comment yet.
domov.kormidlo.sk
Praktická domácnosť, pekné bývanie, zdravé potraviny
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Malé obkladačky sú out: Pozrite sa, čo sa s nimi robí teraz - sú úúúplne všade!

Malé obkladačky sú out: Pozrite sa, čo sa s nimi robí teraz - sú úúúplne všade! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Skúste si predstaviť, že by ste nemali stenu a ani tapetu, ale namiesto toho by ste mali jeden obrovský súvislý veľkoformátový obklad. Zdá sa vám to čudné?

Christin's insight:

Veľkoformátové obklady sú stále obľúbenejšie. Vyzerajú elegantne a priestor opticky zväčšia, keďže v ňom nefiguruje množstvo škár. Na väčšom formáte lepšie vynikne štruktúra, keďže zvyčajne ide o obklady s imitáciou kameňa, betónu či mramoru. Veľkoformátových obkladov sa nemusíte báť ani v malých priestoroch.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Chodníky, cesty a terasy v zahradě

Chodníky, cesty a terasy v zahradě | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Krásné a zdravé rostliny, pěkný trávník i osvěžující zátiší jsou snem každého majitele zahrady. Pro dokonalý požitek z procházky po soukromé zelené oáze i pro snadný přístup k záhonům jsou nezbytné správně navržené cesty, cestičky, terásky i schody.

Christin's insight:

Zpevněné plochy jsou nedílnou součástí zahradní architektury. Jsou důležité nejen pro pohodlný a „čistý“ pohyb po pozemku i jeho údržbu, ale významně dotvářejí samotnou tvář zahrady. Místa, po kterých denně chodíme nebo je využíváme k posezení či stolování venku, je nejlépe upravit tak, aby měla pevný, rychleschnoucí a snadno udržovatelný povrch.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Městské zahradničení bez zahrady

Městské zahradničení bez zahrady | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nadpis na první pohled leckoho zarazí. Chceme vás však přesvědčit, že se můžete stát zdatnými pěstiteli, i když žádnou zahradu nemáte. Vzrůstající popularita městského zahradničení, a dokonce i včelaření napovídá, že člověk cítí potřebu blízkosti přírody, ať žije kdekoliv.
Pěstování okrasných a užitkových rostlin se vrací do měst.

Christin's insight:

Na velký balkon anebo prostornou terasu lze umístit téměř všechny druhy rostlin. Na prostorné terase se vyjímá olivovník, citronovník anebo durman. Dopřejte jim velký květináč, protože plodící dospělý stromek může dosáhnout dvou až tří metrů. Při nedostatku místa je důležité praktické uspořádání plochy.

 

Na malé balkony jsou ideální květiny, bylinky a zelenina. Na trhu jsou dostupné i různé odrůdy stromů a keřů v miniaturních podobách, které se vejdou i na malý balkon, například zakrslá meruňka, sloupovitá jabloň anebo okrasná broskvoň

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Moderní a kompaktní kuchyně s ostrůvkem

Moderní a kompaktní kuchyně s ostrůvkem | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kuchyně v bytě ve staré chebské zástavbě přímo v památkově chráněné zóně naprosto nevyhovovala moderním požadavkům. Kuchyňská linka neposkytovala dostatek úložných prostor a nevyužívala ani potenciál místnosti. Rozvody vody nevzhledně trčely ze zdi a celá místnost byla zanedbaná.

Christin's insight:

Prvním požadavkem majitelů, kteří měli představu kompaktní kuchyně s ostrůvkem, respektující architekturu domu, byla změna dispozice. Chtěli prostor zvětšit a propojit s obývacím pokojem. Vyvstal samozřejmě také požadavek na dostatek úložných prostor, standardní spotřebiče a celkový „úklid prostoru“, který se měl zbavit trubek a ohřívače vody.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Svetlú kuchyňu vo vidieckom štýle si zriadili v novom dome ako prvú 

Svetlú kuchyňu vo vidieckom štýle si zriadili v novom dome ako prvú  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Tento model kuchyne padol pani domácej do oka hneď pri prvej návšteve predajne. A keďže sa páčil aj jej manželovi, nebolo viac o čom diskutovať, len ju dômyselne naplánovať do priestoru ich nového domu.

Christin's insight:

Na konci ulice v obci neďaleko hlavného mesta je čerstvo postavený rodinný dom, ktorému na prvý pohľad ešte čo-to chýba do finálnej podoby. Čo je však celkom hotové a „dobre zabehnuté“, je kuchyňa. Veď ako hovorí majiteľka, „zárubne aj zariadenie počkajú, ale jesť a variť sa musí“, preto ako prvú vec vo svojom novom domove s manželom naplánovali a zariadili krásnu veľkú kuchyňu v teplom vidieckom štýle. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

O dome nechcela ani počuť, ale... 

O dome nechcela ani počuť, ale...  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Za bránkou prízemného domčeka našu pozornosť pritiahli rôzne hand made výrobky, ktoré naznačovali, že tu bývajú kreatívni ľudia. Poďte sa s nami pozrieť aký zaujímavý interiér vytvorila majiteľka.O dome nechcela ani počuť.

Christin's insight:

Kombinace žluté a modré barvy v interiéru tohoto polského bytu působí neskutečně vesele, svěže a přátelsky. Není se čemu divit, že právě spojení barvy slunce a nebe pomohlo k výrazné změně nálady v tomto prostředí. Celek je doslova nabitý energií a žít se tu musí jedna radost. Žluté a modré akcenty jsou zjemněny bílou a šedou barvou, vše přitom prohřívají světlé tóny dřeva.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

TOP nápady ako si vytvoriť doma príjemný chládok

TOP nápady ako si vytvoriť doma príjemný chládok | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nemusíte si montovať domov klimatizáciu, ale ani sa pariť v horúčave. Našli sme pre vás zlatú strednú cestu, ktorá je, navyše, dizajnová.

 

Christin's insight:

V snahe spríjemniť si vnútorné prostredie a vymeniť industriálne materiály za niečo aspoň na pohľad prírodnejšie, prichádzajú výrobcovia aj s alternatívami interiérového žalúzia v drevenom prevedení. Zaujímavé a veľmi funkčné sú novinky v podobe drevených lamiel a lamiel z bambusu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jednopodlažní dům obložený dřevem s nízkými provozními náklady

Jednopodlažní dům obložený dřevem s nízkými provozními náklady | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V příjemné a tiché lokalitě si rodina s dvěma dětmi vysnila svůj domov. Pozemek, který si pořídili, se svažuje mírně na jih, kde je nejkrásnější výhled na protilehlé kopce. Nic by sem nepasovalo lépe, než jednopodlažní dům obložený dřevem.

Christin's insight:

Nevýhodou pozemku s příjemným výhledem je lemování cestou ze severní a západní strany – nachází se na hranici zastavěné části. Úkolem architekta MgA. Patrika Zamazala bylo vytvořit dům, který by toto negativum minimalizoval a poskytl domácím dostatečné soukromí. Chtěli se těšit z krásného prostředí, množství světla, výhledů. Dalším požadavkem majitelů byly nízké provozní náklady.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dom v Brestovej: Svojpomocná rekonštrukcia s citom a pohodou 

Dom v Brestovej: Svojpomocná rekonštrukcia s citom a pohodou  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

V starom dome pod lesom kedysi bývala Zdenkina babka. Dnes ho Zdenka s manželom postupne upravujú podľa svojich predstáv a potrieb rodiny s tromi deťmi – vlastnými rukami, s citom a najmä s pohodou v srdci.

Christin's insight:

Jednoducho starý dom s mnohými zvláštnosťami, aké k starým domom patria. Úpravy začali manželia praktickými zmenami v jeho dispozícii, tak, aby vyhovoval veľkej rodine a dnešným nárokom na bývanie. Verandu začlenili do domu a pristavali nový vstupný priestor, z niekdajších dvoch izieb s oknami do ulice vytvorili otvorenú dennú zónu, ktorá dnes slúži ako obývačka, kuchyňa aj jedáleň. Zobytnili podkrovie, takže každý z chlapcov má dnes vlastnú izbu a Zdenka dielňu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pravda o domoch z dreva: Sú drahé na údržbu? 

Pravda o domoch z dreva: Sú drahé na údržbu?  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nejeden budúci stavebník túži po zelenom a zdravom dome z dreva, nakoniec však túto alternatívu zavrhne pre viacero mýtov a predsudkov, ktoré stále voči dreveným stavbám panujú.

Christin's insight:

Jedným z nich je aj náročná či drahá údržba. Je to však skutočne tak?
Bývanie v drevostavbe môže byť splneným snom. Ide nielen o tradičný spôsob bývania - ale aj o príjemnú, zdravú a ekologickú voľbu, ktorá je v týchto časoch taká aktuálna. Práve preto by ste sa rozhodne nemali dať ovplyvniť mýtmi, ktoré vôbec nemusia zodpovedať realite.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dvojdomek v lese

Dvojdomek v lese | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

I bydlení na okraji slovenského hlavního města může vypadat příjemně jako na vesnici. Tento dvojdomek stojící na okraji Bratislavy svým obyvatelům nabízí vše potřebné ke komfortnímu bydlení, současně však i blízkost lesa s výhledem na okolní krajinu. Není divu, že se zde majitelům, dvěma kamarádům s jejich rodinami, tolik líbí.

Christin's insight:

Tento příjemně vypadající dvojdomek se nachází na úpatí Malých Karpat – na rozhraní lesa a osídlené části tohoto města. Jde o místo, kde se prolínají starší chaty s moderními novostavbami. Jednou z těchto do okolí zapadajících novostaveb je i tento dvojdomek nacházející se na pozemku, jenž je ve svahu. K pozemku se můžeme dostat skrze asfaltovou cestu, kde se parkuje přímo před domem.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Odvážny moderný dom postavili na storočných pivniciach 

Odvážny moderný dom postavili na storočných pivniciach  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

"Dom za múrom“ od ateliéru Mjölk architekti je jedným z moderných domov, do akého sa buď ihneď zamilujete, alebo mu na chuť jednoducho neprídete.

Christin's insight:

"Dom za múrom"

Záleží od vášho životného štýlu, vnímania súčasného bývania a očakávaní. Nás upútal ochranou súkromia majiteľov, nádychom severskej estetiky v kombinácii s ľahkým dotykom industrializmu, vtipnými detailmi. A najmä: do modernej podoby sa architektom podarilo vniesť aj kus historickej duše predchodcu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

5 základných krokov pri plánovaní záhrady: Na čo určite nezabudnúť?

5 základných krokov pri plánovaní záhrady: Na čo určite nezabudnúť? | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Vlastný kúsok pôdy a zeleň sú hlavné dôvody, prečo sa väčšina z nás púšťa do stavby rodinného domu. Mali by sme však venovať dostatok pozornosti už od samého začiatku. Ako pri plánovaní záhrady postupovať, čo si všímať a na čo určite nezabudnúť?

Christin's insight:
Využite dlhú zimu a nájdite si dostatok času na zodpovedanie základných otázok, aby ste sami zistili, čo od záhrady očakávate.
 • Koľko času chcete venovať starostlivosti o záhradu?
•​ Máte deti? Budú mať dostatok bezpečného miesta na hranie?
•​ Plánujete domáce zvieratá alebo psa? Budú mať dosť miesta na výbeh?
•​ Ako sa stravujete? Chutí vám zelenina a ovocie? Radi varíte a zavárate?
•​ Uprednostňujete prácu s rýľom alebo grilovanie a oddych s rodinou?
•​ Je pre vás lepší bazén či jazierko s rybičkami?
•​ Neprekáža vám pravidelné kosenie trávnika?
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako si rozvrhnúť kuchyňu na funkčné zóny

Ako si rozvrhnúť kuchyňu na funkčné zóny | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kuchyňa by mala byť v prvom rade funkčná. Mala by nám chvíle strávené v nej spríjemniť a čo najviac zjednodušiť. Pri jej navrhovaní začnite tým, že si spíšete vaše nároky na priestor a spotrebiče a ujasníte si funkčné prvky, ktorých sa nechcete vzdať. Až potom sa pustite do výberu farieb, materiálov a štýlu kuchynskej linky.

Christin's insight:

Drez by mal byť umiestnený blízko chladničky, resp. mal by nadväzovať na potravinovú skriňu. Zeleninu a ovocie po vybratí z chladničky či komory najprv potrebujeme umyť a následne porciovať alebo krájať. Okolo drezu skúste na pracovnej doske dodržať priestor aspoň 50 cm z každej strany.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Panelákový byt s moderným nádychom Provence 

Panelákový byt s moderným nádychom Provence  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Čo sa vám prvé vybaví, keď počujete slovíčko Provence? Príjemný domček, bylinky, francúzsky vidiek..., ale určite nie panelákový byt.

Christin's insight:

Ešte väčším prekvapením bolo, že premena si nevyžiadala až také zmeny, ako by sme mohli predpokladať. Stačilo niekoľko stavebných zásahov a z tmavého bytu sa stal svetlý vzdušný priestor. 

Majitelia sú už na dôchodku a ich vkus ovplyvnilo aj mnoho cestovateľských zážitkov. Odtiene bieleného dreva na podlahe priestor rozjasňujú a vnášajú do bytu kúsok prímorskej atmosféry.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ženská verzus mužská kúpeľňa: Ako by to malo vyzerať

Ženská verzus mužská kúpeľňa: Ako by to malo vyzerať | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Predstavy o ideálnej kúpeľni, nároky na jej dizajn a funkčnosť sa u žien a mužov líšia. Kým muži preferujú čisté, pragmatické línie s technológiami, ženám viac záleží na samotnom priestore, ktorému chcú prostredníctvom doplnkov vdýchnuť kúsok seba.

Christin's insight:

Tip 1: Úložné riešenia

Tak tých nie je v ženskej kúpeľni nikdy dosť. Ideálne sú skrinky pod umývadlom so zásuvkami, do ktorých môžeme schovať všetko, čo na svoju očistu potrebujeme, ale vystavené oku verejnosti to rozhodne byť nemusí. Ideálne sú i organizéry na dekoratívnu kozmetiku a predeľovače, aby sme mali o všetkom dobrý prehľad. Keď máte v kúpeľni dostatok úložného miesta, môžete zvyšok priestoru vyzdobiť rastlinami alebo aj živými kvetmi vo váze. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Už ich zverejnili! Toto sú horúce kúpeľňové trendy na rok 2020 

Už ich zverejnili! Toto sú horúce kúpeľňové trendy na rok 2020  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kam bude smerovať architektúra v kúpeľni? My to už vieme!
Chcete zmeniť tvár vašej kúpeľne? Tak prečo nestaviť na aktuálne trendy v architektúre. Byť moderný totiž neznamená len mať skvelé veci, ktoré patria medzi vychytávky. Je to aj o tom, že si doprajete technologické a estetické výdobytky. A čo bude IN v ďalšom období?

Christin's insight:

Určovanie dizajnových trendov je každý rok veľká alchýmia. National Kitchen & Bath Association pre rok 2020 vytiahla silné tromfy. Už každoročne predstavujú novinky, ktoré by sa mali stať hlavnými vlajkovými loďami pri zariaďovaní. V tomto roku sa pozornosť sústredí na temnejšie farby, ktoré sú však rezané atraktívnymi tvarmi, robusnými konštrukciami a 3D doplnkami.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Tieto 2 veci vám pri rekonštrukcii ušetria nervy aj peniaze

Tieto 2 veci vám pri rekonštrukcii ušetria nervy aj peniaze | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kto by mal rád rekonštrukcie, keď sú také hlučné a drahé? Sú však tipy, ako si celý tento proces trošku spríjemniť...

Christin's insight:

Už sa tešíte na svoj nový sprchový kút? Určite bude vyzerať vynikajúco, avšak okrem dizajnovej stránky je potrebné pred jeho výberom a inštaláciou vyriešiť niekoľko dôležitých bodov. Ktoré to sú? Poďte sa s nami na ne pozrieť.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Barevné bydlení pro mladý pár

Barevné bydlení pro mladý pár | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Vzdušné bydlení oživené veselými barvami a řadou pokojových květin vzniklo v jednom z bytů ve Vratislavi, čtvrtém největším městě Polska. Mladý pár s dítětem tak získal příjemné místo pro život plný barev i přírodních materiálů.

Christin's insight:

Kombinace žluté a modré barvy v interiéru tohoto polského bytu působí neskutečně vesele, svěže a přátelsky. Není se čemu divit, že právě spojení barvy slunce a nebe pomohlo k výrazné změně nálady v tomto prostředí. Celek je doslova nabitý energií a žít se tu musí jedna radost. Žluté a modré akcenty jsou zjemněny bílou a šedou barvou, vše přitom prohřívají světlé tóny dřeva.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako inštaláciou nepokaziť novú strechu? 4 hlavné príčiny 

Ako inštaláciou nepokaziť novú strechu? 4 hlavné príčiny  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Nová strecha je pomerne veľká investícia. Čo keď krátko po zhotovení objavíte nedostatky? Je naozaj dôvod na to, aby bola nová strecha s chybami?
Ukážeme si najčastejšie príčiny nedostakov striech.

Christin's insight:

Nová strecha bude len tak dobrá ako bude dobre nainštalovaná. Vo väčšine prípadov chybných striech je nedôsledná práca. Chybná inštalácia je najčastejšou príčinou vzniku problémov. Pri nedôslednej inštaláci sa neskôr objavia aj ďalšie problémy. Keď si nie ste istý so správnosťou prevedenia, radšej sa poraďte s odborníkom. Vyhnete sa možnému záteku, vzniku vlhkosti, alebo inému poškodeniu strešného plášťa. Chcete vedieť ako sa správne inštalujú šindle?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako si vybrať plávajúcu podlahu 

Ako si vybrať plávajúcu podlahu  | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Plávajúce podlahy majú rovnaký konštrukčný princíp – skladbu z podobných plošných dielcov a plávajúci spôsob ukladania. Na výber sú však rozličné materiály, vďaka ktorým sa vlastnosti rôznych typov plávajúcich podláh líšia. Z čoho si môžete vyberať a v čom sú rozdiely medzi jednotlivými materiálmi?

Christin's insight:

Spoločným znakom všetkých plávajúcich podláh je ich plávajúce uloženie – to znamená, že nie sú pevne spojené ani s podkladom, ani s okolitými stenami. Zostavujú sa z plošných dielcov, ktoré sa navzájom pospájajú do súvislej plochy. Spoje môžu byť na pero a drážku – dve časti sa do seba zasunú a navzájom sa zlepia – alebo tvarové, resp. zámkové (tzv. klik systém) – okraje dielcov sa „zacvaknú“ a držia vďaka svojmu profilu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pri ktorých veciach sa nevypláca prehliadať dátum spotreby?!

Pri ktorých veciach sa nevypláca prehliadať dátum spotreby?! | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Pokiaľ sa vám v domácnosti niečo vyslovene nepokazí, nevšímate si to, však? Všetko má ale svoju životnosť. Prezradíme vám, čo a kedy je potrebné v domácnosti vymeniť.

Christin's insight:

Nič nevydrží večne" platí aj pre spotrebiče v domácnosti, ale nielen pre ne! Ako dlho vám vydržia podlahy, kotol či filtre? V akých časových horizontoch treba počítať s ich výmenou? Začnite hádzať do prasiatka, možno čoskoro budete musieť investovať do viacerých súčastí vašej domácnosti!

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Dajte pozor na tieto 3 veci a váš dom bude do-ko-na-lý

Dajte pozor na tieto 3 veci a váš dom bude do-ko-na-lý | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Kto by nechcel mať rodinný dom, ktorý vydrží krásny naveky? Ale ako na to?

Christin's insight:

Základová doska: Na čo vlastne slúži?

Ak ste doteraz nestavali a nie ste povolaním z branže, je možné, že pri hľadaní informácií prídete do kontaktu s mnohými novými výrazmi. Jedným z nich je základová doska, a ako už iste tušíte, bude pre vašu stavbu skutočne kľúčová.

 

Na čo vlastne slúži a existujú k nej aj nejaké alternatívy?

Nebudeme chodiť dlho okolo horúcej kaše, je jasné, že základová doska tvorí pri stavbe jeden z prvých krokov, bez ktorého svoj projekt jednoducho nedokončíte. Áno, predstavuje podklad stavby, ktorú sa chystáte uskutočniť, nie vždy je však potrebná.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Uvažujete o solároch? Pozrite si najnovšie možnosti

Uvažujete o solároch? Pozrite si najnovšie možnosti | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

A vďaka solárnym systémom so solárnymi kolektormi ju aj vy môžete využívať jednoducho a efektívne. Prinášame vám niekoľko praktických riešení pre bytové, rodinné či energeticky pasívne domy.

Christin's insight:

Najjednoduchšou možnosťou je pripojiť solárny systém do už existujúcej vykurovacej sústavy. Musíte sa však poradiť s odborníkom, či to bude možné aj vo vašom prípade. Nie všetci výrobcovia vykurovacích zariadení totiž u svojich produktov rátali s takýmito možnosťami. Dobrou správou je, že napríklad všetky kondenzačné kotly značky Vaillant môžete skombinovať s tlakovými i beztlakovými solárnymi kolektormi, s viacerými typmi solárnych modulov a zásobníkmi teplej vody.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Jak oddělit spaní v malé garsonce | domov.kormidlo.sk | Scoop.it

Boj o místo. Přesně takto lze charakterizovat zařizování každého malého bytu. O to horší je to s výběrem prostoru pro postel, která může zabrat i několik metrů čtverečních. I tak bychom ale měli dbát na to, aby byla místem, kde se budeme rádi vracet. A měla by být alespoň trochu mimo zbytek bytu. Jak tedy oddělit spaní v malé garsonce?

Christin's insight:

Hodně z těch, kteří mají malý byt nebo jen garsonku se přestali snažit pořídit si samostatnou ložnici nebo alespoň kout na spaní. A proč? Řekli si, že jde o místo, kde jen spí, a proto není třeba dbát na přehnaný „luxus“. Na druhou stranu – víte, že průměrný člověk prospí zhruba jednu třetinu svého života? O to víc bychom měli dbát na to, jak kvalitně tuto část svého života strávíme. I když máme jen malý byt nebo garsonku, měl by být kvalitní kout na spaní naprostým základem.

more...
No comment yet.